Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Emulator sondy lambda


WojOrm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie jeśli takowe zastane tutaj :) .

Posiadam od jakiegos czasu b6 3.0 z automatem :banan: i moze ktos powie ze zrobiłem zle bo założyłem LPG ale to nic.

Mam taki problem zapala sie mi co jakis czas check i info jest padnieta sondy lambda 2 ale po jakim krotkim czasie sama sie kasował i był spokój na jakis czas.

I powiem wam ze zaczeło mnie to ostatnio denerwowac, pojechałem do jednego elektryka i sprawdził ze sonda padnieta, po czym jak popatrzył pod auto to sie okazało ze wszystkie 4 katalizatory mam wyciente i zostały same obudowy.

zaproponował usuniecie w kopmuterze drugich sond ale ceni za to 300zl.

Wiem ze sa jakies emulatory do oszukiwania sondy ale po pierwsze nie wiem jakie fi wystarczy 2 czy 4?

Po drugie czy bedzie to działalo jak założe?

Moze ktos pomóc w tym temacie ?

Pozdrawiam. :hi:

Edytowane przez WojOrm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stać Cie na ASN-a ale nie stać na wywalenie sond z ECU ? :facepalm:

emulacja to g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wiesz co nie chodzi o wymiane sondy bo ona jest sprawna tylko nie mam wszystkich katalizatorów i czasami wyskakuje mi ten bład.

Jak by to faktycznie była uszkodzona sonda to uwierz ze napewno bym wymienił na nowa a nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulatory w 3.0 i w 1.8T nic nie dają. Musisz usunąć w ECU. Ja robilem teraz downpipe i musze jechac na wyłączenie bo sie check świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam od razu znacie kogoś ogarniętego w Lubuskim ewentualnie we Wrocławiu kto zrobiłby coś takiego ? I jeśli znacie kogoś kto dobrze zna 3.0 i podejmie się kompleksowego remontu silnika to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, że kwota 300 zł to dobra cena, jak i sprawa z emulatorami nie zdaje egzaminu bynajmniej u mnie nie pomogło, i wycinka była.

A tak na marginesie, kupiłes nie dawno i już robisz remont silnika ?? to co ty kupiłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 300zl to bardzo dobra cena. Z tego co się orientowałem to na śląsku wołają za taką usługę od 400-600zl, więc nie zastanawiaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulatory w 3.0 i w 1.8T nic nie dają. Musisz usunąć w ECU. Ja robilem teraz downpipe i musze jechac na wyłączenie bo sie check świeci...

Witam może w 3.0 v6 silnik ASN ten emulator pomoże spróbować nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy usuniecie sond z ecu moze spowodowac wieksze spalanie ? i czy za pomoca vcds-a moge sam to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie spowoduje większego spalania ponieważ usuwane są z softu sondy które nie biorą udziału przy dobieraniu mieszanki (prawie nie biorą wpływ można pominąć jeśli chodzi o ilości spalanego paliwa)

Nie nie usuniesz sond za pomocą VCDS a

Tylko po co ja to pisze jak to jest na forum ze sto razy opisane

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam 300 zł to dobra cena , np V-Tech w Olsztynie krzyczy 900 zł ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w uk i zastanawiam sie jak to wytłumaczyc zeby mi to wyłaczyli


a po wyłaczeniu sond z ecu coz sondami zrobic zostawic wpiete i niech se dyndaja czy normalniemoge odpiaci to tyle

Edytowane przez ivan1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie np wyłączyłem tylko diagnostykę sond i błędy zniknęły , a sondy zostały na swoim miejscu ( tzn ktoś u mnie je wykręcił i schował , ale ta metoda się nie sprawdzała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie głupie i problemy z zółtym silniczkeim znikaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie np wyłączyłem tylko diagnostykę sond i błędy zniknęły , a sondy zostały na swoim miejscu ( tzn ktoś u mnie je wykręcił i schował , ale ta metoda się nie sprawdzała)

Magik to robił czy samemu ogarnąłeś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...