Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ADR]Rozrusznik


eurotrack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mialem jechac do mechanika z pompa wspomagania ktora jest doszczednie przytarta, wchodze do samochodu, przekrecam kluczyk a rozrusznik tylko sie odezwal, teraz nie reaguje wogole, serwo dziala wiec prad idzie, i slychac charakterystyczne pykniecie po przekreceniu, podejrzewam ze sie zacial bo na dodatek stala 2 tygodnie, wie ktos moze gdzie ten rozrusznik sie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz pod auto napewno go zobaczysz z tego co kojarze to z prawej strony silnika

Edytowane przez Grztom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry wielkie, ale skoro nie wiesz gdzie znajduje się rozrusznik to myślę że nawet jak go znajdziesz to nie będziesz wiedział co z nim zrobić. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u elektryka.

Jest pod kolektorem wydechowym.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze fura lezy troche nisko a ja bez lewarka ;/ no ale sprobuje zaraz tam wejsc i go pierdolnac bo nie wierze ze bez zadnych objawow tak po prostu padl

Dobra sprawa wyglada tak ze po spotkaniu z mlotkiem tez nie reaguje, napisze jeszcze raz, nie a wogole reakcji, przekrecam kluczyk i slysze tylko 'pykniecie' przekaznika, bezpieczniki wszystkie sprawdzalem i nic, wychodzi na to ze musze go wymienic badz zregenerowac, pytanie tylko ile sobie za to policza, dostep do niego jest bardzo utrudniony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podstawowe narzędzia, zapał i zdolności manualne to sam powinieneś poradzić sobie z jego regeneracją. W sumie najbardziej obawiałbym się demontażu. Zobacz tu na czym polega regeneracja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za film, tez go znalazlem, jedyny problem to wlasnie demontaz, jutro jade do mechanika zeby mi go zdjeli, i mam nadzieje ze w Malborku kupie gdzies szczotki, bo stawiam na to, tuleje pewnie tez bo mialem takie objawy ze raz krecila dluzej raz strzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój elektryk za wymianę szczotek wziął 100 albo 120zł, już nawet nie pamiętam. Podstawiłem auto i zabrałem sprawne. Nie wiem czy warto ryzykować że spieprzysz ten rozrusznik do reszty za takie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie panowie co o tym sądzicie.

Aku ma 12.5V, ładowanie ok. 14V, przy odpalaniu rozrusznik jakby się rozpędzał, najpierw prawie nie kręci, potem obroty są nieco szybsze i jakoś odpala. Czasami odpala normalnie bez problemu. Wczoraj znowuż nie odpalił wcale, nawet już się nie rozpędza, zakręcił z 3 razy w ciągu paru sekund i amen. Akumulator wsadziłem inny, na początku było ok, potem objawy jakby był coraz bardziej rozładowany. To będzie zapewne wina rozrusznika? Dziwi mnie to tylko trochę bo może jakieś 1.5 roku temu były zmieniane szczotki i kręcił fajnie szybko. Coś jeszcze mogło się w rozruszniku posypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...