Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] "Wycie syreny strażackiej" na zimnym silniku


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej wiecej od tygodnia mam wlasnie taki objaw.

Wyje mi cos (nie jest to zadne szuranie, stukanie, czy ocieranie) tylko zwyczajne wycie... podobne do cichej syreny strazackiej, czy efektu jaki sie wytwarza podczas lekkiego dmuchniecia w pusta szklana butelke :decayed:

Gdy rano ruszam do pracy to dopoki silnik nie zlapie temperatury w okolicach ~70 st. slychac chwilowe "wycie".

Odglos jest slyszalny mniej wiecej lekko powyzej 1200 obr. a pozniej miedzy 1600-1800.

Dzis uslyszalem, ze naprawde minimalnie wyje tez na jalowym. :mysli:

Any ideas?

Co moze wydawac taki dzwiek? Rozrzad wymieniany 3 m-ce temu - moze jakis zle naciagniety pasek? Wadliwa rolka?

Turbina moze wydawac takie dzwieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze dobiega z silnika... :mysli:

:vaglogi::wink4:

Turbo dobrze pompuje? Sprawdzałeś poziom oleju? Nie ubywa go szybciej niż zazwyczaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza wymieniona razem z rozrzadem, wiec zakladam, ze jest OK.

Logow nie robilem, nie wydaje mi sie zeby cokolwiek w tej sprawie mogly pokazac... Licze na jakies pomysly od czego zaczac, gdzie szukac problemu.

Musze poprostu znalezc kogos, kto wpadnie do mnie z rańca i poslucha tego wycia.

Za pare dni będę sasiadowal z przemikiem, wiec moze poprosze go o pomoc :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wysralo sie ktores lozysko napinacza, jakiejs rolki paska rozrzadu, lub wielkoklinowego. pompa serwa, kompresor klimy, turbina gdyby byla zrodlem to by wyla i na zimnym i goracym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor klimy raczej odpada, bo na wylaczonej i wlaczonej jest to samo - sprawdzalem.

Wszystkie rolki, napinacze zostaly wymienione, ale cholera wie... moze trafilo sie cos z wada fabryczna :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poprostu znalezc kogos, kto wpadnie do mnie z rańca i poslucha tego wycia.

Za pare dni będę sasiadowal z przemikiem, wiec moze poprosze go o pomoc :naughty:

Z ranca.... byle nie za wczesnie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio po 20kkm wysypał sie napinacz paska rozrządu - zaznaczam ori napinacz - 8 miesięcy po wymianie... - nowe części też się psują niestety- jeżeli nie znajdziesz zródła tego dzwięku musisz sprawdzić wszystko... :kwasny: (argument że przecież ostatnio było wymieniane jakby niespecjalnie mnie przekonuje) :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...