Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimny silnik -dziwne dzwieki [wideo]


baxik20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proszę o pomoc z diagnozą.

Otóż zaczął sie sezon na drapanie szyb i tym samym jestem w stanie posłuchać dzwieków mojego diesla. Niestety niepokoja mnie one.

Kiedy silnik jest zimny słychac dzwiek (z filmiku), w momencie gdy troszke sie zagrzeje (1min) dzwiek ustaje , jednak gdy zaczne krecic kierownica to dzwiek narasta (na filmie słychac od 7sekundy) . Dźwiek jak gdyby dochodził z okolic rolki napinacza (tak to sie chyba nazywa:) )

Kiedy silnik sie zagrzeje (5-10min) dzwiekow nie ma, silnik pracuje az miło posłuchać

Oto filmik

Przebieg w tej chwili 195tys, rozrzad robiony przy 159tys.

Jesteści w stanie pomoc określić co jest przyczyną i czy konieczna jest szybka wizyta u mechanika? Akualnie jestem 2tys km od domu i mialbym z tym kłopot mały :)

Jeszcze raz prosze o pomoc, być moze nie napisalem czegoś ważnego po czym można coś wiecej wywnioskowac wiec proszę pytajcie.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez baxik20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić ale jak przy kręceniu się nasila to może wskazywać pompę wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić ale jak przy kręceniu się nasila to może wskazywać pompę wspomagania.

Dzieki za odpowiedz. Odkad kupilem samochod (140tys) narzekałem na ciezko pracującą kierownice ale nie przeszkadzalo mi to na tyle aby serwisowac. Być moze faktycznie to.

Czy jej naprawa jest niezbedna (istnieje ryzyko uszkodzenia innych elementow) czy po prostu bedzie głosniejszy samochod ale da sie jezdzic.

Ew ktos moze ma inne podejrzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem co do niego podejrzenia jednak skad wtedy glosniejsze dzwieki przy kreceniu kierownica? Aczkolwiek sprobuje tam zagladnac i zobaczyc w tygodniu , aczkolwiek dzwiek chyba nie przy wiatraku powstaje:)

Edit

Dzisiaj przygladnalem sie rano nieco dokladniej i w momencie kiedy wyłacze wiatrak to dzwiek znika. Nawet krecenie kierownica go nie powoduje, włacze wiatrak i "tyrkotanie" wraca. Zdziwiło mnie taka zaleznosc z ruchami kierownicy ale moze faktycznie w momencie kiedy idzie wieksze zasilanie do wspomagania to wtedy wiatrak dostaje go mniej? Mozliwy taki scenariusz ?

Edytowane przez baxik20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem :-( dodam jeszcze że jak dodam lekko gazu to tak jakby ten dźwięk znika ktoś z Kolegów wie może co to jest czyżby pompa wspomagania jak u kolegi wyżej ?

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem co do niego podejrzenia jednak skad wtedy glosniejsze dzwieki przy kreceniu kierownica? Aczkolwiek sprobuje tam zagladnac i zobaczyc w tygodniu , aczkolwiek dzwiek chyba nie przy wiatraku powstaje:)

Edit

Dzisiaj przygladnalem sie rano nieco dokladniej i w momencie kiedy wyłacze wiatrak to dzwiek znika. Nawet krecenie kierownica go nie powoduje, włacze wiatrak i "tyrkotanie" wraca. Zdziwiło mnie taka zaleznosc z ruchami kierownicy ale moze faktycznie w momencie kiedy idzie wieksze zasilanie do wspomagania to wtedy wiatrak dostaje go mniej? Mozliwy taki scenariusz ?

Spróbuj przy włączeniu silnika wyłączyć klimę,wydaje mi się że jest to odgłos z sprężarki klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano nagrałem filmiki postaram się je umieścić w ciągu dnia efekt jest taki że jak włączę klimę i załączy się sprężarka to dźwięk znika o dziwo :-) jak tylko ją wyłączę chłodzenie problem się ponownie pojawia, no i tak jak pisałem wcześniej przy dodaniu lekko (około1000 obr/min) gazu dźwięk też znika. A jak silnik trochę pochodzi i lekko się rozgrzeje zgaszę go i zapalę kilka razy to tego problemu nie ma.

Filmik z tymi dźwiękami pierwsze minuty bez klimy ostatnie z włączoną klimą

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano nagrałem filmiki postaram się je umieścić w ciągu dnia efekt jest taki że jak włączę klimę i załączy się sprężarka to dźwięk znika o dziwo :-) jak tylko ją wyłączę chłodzenie problem się ponownie pojawia, no i tak jak pisałem wcześniej przy dodaniu lekko (około1000 obr/min) gazu dźwięk też znika. A jak silnik trochę pochodzi i lekko się rozgrzeje zgaszę go i zapalę kilka razy to tego problemu nie ma.

Filmik z tymi dźwiękami pierwsze minuty bez klimy ostatnie z włączoną klimą

czyli trafiłem !, miałem kiedyś to samo w B7, do wymiany koło pasowe sprężarki klimatyzacji masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trafiłem !, miałem kiedyś to samo w B7, do wymiany koło pasowe sprężarki klimatyzacji masz :)

Niestety u mnie jest odwrotnie, tj wylaczenie klimatyzacji nie eliminuje dzwiekow, dopiero całkowite wyłaczenie nawiewu uspokaja moje uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawa się wyjaśniła przy wymianie rozrządu wymienili mi pasek wielorowkowy ale zostawili stare rolki :/ okazało się że są porządnie wychlustane wymieniono dwie plastikowe rolki napinacza i jeszcze jakąś inną i cisza jak makiem zasiał :-) kolega @skotmen miał 100% podejrzenia dziękuję :-).

Włączenie sprężarki pewnie powodowało dodatkowe obciążenie na pasku i pewnie wyciszało te dźwięki.

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie :) mam te same problemy z tym dzwiekiem :/ z rana jesli jest naprawde zimno na zewnatrz wtedy owy dzwiek sie pojawia ale po wylaczeniu nawiewu zapada bloga cisza :) rozrzad byl wymieniany kilka miesiecy temu wiec podejrzewalem ze rolka od alternatora wymienilem rolke i napinacz ale dzwiek rano wrocil jak nocny koszmar :)) moze ktos ma jakies inne pomysly ??:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie :) mam te same problemy z tym dzwiekiem :/ z rana jesli jest naprawde zimno na zewnatrz wtedy owy dzwiek sie pojawia ale po wylaczeniu nawiewu zapada bloga cisza :) rozrzad byl wymieniany kilka miesiecy temu wiec podejrzewalem ze rolka od alternatora wymienilem rolke i napinacz ale dzwiek rano wrocil jak nocny koszmar :)) moze ktos ma jakies inne pomysly ?? :))

Taki sm jak u kolegi wyżej :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trafiłem !, miałem kiedyś to samo w B7, do wymiany koło pasowe sprężarki klimatyzacji masz :)

Niestety u mnie jest odwrotnie, tj wylaczenie klimatyzacji nie eliminuje dzwiekow, dopiero całkowite wyłaczenie nawiewu uspokaja moje uszy :)

U mnie jest tak samo ze wlaczenie klimy nic nie zmienia tylko wylaczenie nawiewu dopiero pomaga :/ znalazles rozwiazanie Baxik20 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienlem na nowa :) i napinacz tez :) a zmian zadnych ;(

Tak czytam czytam ..... u mnie to samo .... Wymieniane napinacze rolki na alternatorach i dalej ten dźwięk :(

Tylko wyłączenie nawiewu i nagrzanie auta powoduje ciszę ! Pomocy ....

..... moje stare B6 mści sie na mnie :)

Dziś jeszcze doszła świecąca kontrola płynu od spryskiwacza mimo, że płyn jest .... chyba audi skończyło sie .... na modelu B6 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Jestem umówiony z mechanem na 5 stycznia. Dam nać co i jak.

Edytowane przez adkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaobserwowalem ze jak wszystko wylaczone i tylko ...Wystarczy wlaczyc podgrzewanie tylniej szyby a dzwiek wraca jak nocny koszmar :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...