Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

tak można wymienić ale koszt to kolejne 250-300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak odróżnić (po numerach) zwykłego od leda ?

Numer 8e0 035 192 T jaki to będzie ?

O co chodzi z tym że ledowy ma gorszy dźwięk, podobno dół radia tam gdzie jest sekcja audio jest taka sama jak w zwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten którego nr podałeś to rns-e zwykły ledowe moją końcówki 193. Dół jest podobny ale trochę inaczej zbudowany i płyta tam gdzie jest procesor i pamięci jest zupełnie inna. Jest zbudowana zupełnie inaczej przez co jest szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak odróżnić (po numerach) zwykłego od leda ?

Numer 8e0 035 192 T jaki to będzie ?

O co chodzi z tym że ledowy ma gorszy dźwięk, podobno dół radia tam gdzie jest sekcja audio jest taka sama jak w zwykłym.

ledowy nie będzie nigdy miał indexy zaczynającego się od 8E0 bo to index dla A4 B6/B7 gdzie ta navi nigdy nie wystepowała.

Początek 8P0 lub 3R0 i nr 193 na końcu to ledowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do seata i podali mi numer z exeo 3R0 035 192 i że niby tylko taki numer im figuruje, czyli nie z końcówką 193. W exeo chyba tylko ledowe były ?

O rozmowie w audi Wrocław nie wspomnę tam nic nie potrafili ustalić. Niestety mój rns-e wyszedł wraz z instalacją i teraz próbuję odtworzyć to co miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seat podobno właśnie tak oznaczał ledy innych navi exeo nie miał w przypadku leda z audi były dwa lifty na początku zwykła navi z przyciskiem cd/tv później dalej cd/tv ale z chromowanymi pokrętłami i na końcu pokrętła chrom i pojawił się przycisk media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może inaczej o jakim numerze mam ewentualnie zamówić rns-e aby było ledowe ? W aso Wrocław nie wiedzą, mają tylko numer tego co było fabrycznie w tym aucie (zwykły nie led) i tylko to mi oferują.

Dodatkowo pytanie czy ktoś wie jak wygląda procedura zwrotu starej nawigacji ? Jest taka możliwość i wtedy cena jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z a3 początek 8P0 035 193 to jest ledowa wersja z a3. Jak wiadomo a4 B6/7 nie miały nigdy ledowej więc albo kupujesz z a3 i przekładasz frontowy panel lub szukasz z seata exeo z tym że exeo jest sporo droższy. O zwrocie starej navi nigdy nie słyszałem mogą ci ewentualnie sprzedać nową ale żeby brali starą i obniżali ceną nigdy nie słyszałem no i ile jeśli jest taka opcja to ile ta cena jest wtedy niższa bo wydaje mi się że zaoferują grosze więc lepiej sprzedać starą i kupić drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo cena nowej to koszmarna kwota ale jest pewność że jest legalna. Obniżka przy zwrocie starej to ok 5000zł.

Reasumując jak chce się ledową to:

1. szukamy z a3 i przekładamy front aby pasowało do a4, czyli trzeba mieć dwie nawigacje

2. szukamy z exeo i tutaj jest numer 3r0 035 192, cena nowej (tylko ledowe były) w seacie w porównaniu z ceną nowej zwykłej w audi jest wyższa o 450zł.

W b7 cabrio chyba wchodzi radio z a3 ?

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy bym nie dał za rns-e 5000 musiał bym oszaleć :kox: sam front można kupić za 150 zł więc po co dwie navi ? W B7 cabrio jest taka sama jak B6/7 taki sam front. Na Allegro gość od ponad roku buja się z nową navi za 4500 zł i co kilka miesięcy cena spada jak dojdzie do 2500 to może ją sprzeda ale potrwa to jeszcze ze 2 lata :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nikt nie twierdzi że nowa nawi jest warta pieniędzy jakie żądają w serwisie. O 5000 to masz taniej jak zdajesz starą, cena wyjściowa to 15000 :facepalm: . Co innego płacić a co innego jak ubezpieczenie może pokryć koszta.

Czyli w cabrio też nie było leda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

led tylko w exeo i a3

nie tylko ale to najpopularniejsze opcje. RNS-e Media był też w Audi TT oraz Lambo Gallardo

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi tt ma całkiem inną konstrukcje a navi z lambo praktycznie niedostępne w normalnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten człowiek co sprzedaje za te 4500 (chyba o niego chodzi) to ma 8e0 035 193a. Wiem że była mowa że w a4 nie było led w takim razie czy to jest zwykła (nie led) tylko nowsza, niż ta z końcówką 192 ? Wiadomo jaka jest różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może inaczej o jakim numerze mam ewentualnie zamówić rns-e aby było ledowe ? W aso Wrocław nie wiedzą, mają tylko numer tego co było fabrycznie w tym aucie (zwykły nie led) i tylko to mi oferują.

Dodatkowo pytanie czy ktoś wie jak wygląda procedura zwrotu starej nawigacji ? Jest taka możliwość i wtedy cena jest niższa.

Pewnie dlatego, bo tak jest dla nich najprościej, porażka. :facepalm:

Panowie nie zgodzę się z wami, że nie było leda z początkiem 8E0, bo w Etce Navi z takim numer występuje. Obecnie nawet jest już RNS-E z 8E0035194AX i zastąpiła 8E0035193X, przed nią było jeszcze kilka z literkami na końcu, a pierwsza oczywiście była 8E0035193.

A kolega wyraźnie chciał navi z serwisu, więc niech ich ciśnie :wink:

RNS_E_Media.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawigacja z końcówką x to wersje pogwarancyjne czyli było coś uszkodzone i zostały zaadaptowane pod 8E0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że przez prawie trzy lata występowała 8E0035193 :wink:

RNS_E_Media2.jpg

i ją zastąpiła 193X, nawet jeśli jest to wersja pogwarancyjna a później zastępuje ją 194 AX.

Wiadomo też że były starsze wersje 192 KX QX RX CX TX, i te wszystkie zastępuje od 2013r. 194 X :wink:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...