Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow2:   

:arrow2:

 

 

 

 



Rozpoczęcie roku 2004
    
6,5-calowy wyświetlacz TFT 16: 9 Wyświetlacz o rozdzielczości 400h240 pikseli.
    
Menu w językach; Angielski, niemiecki, holenderski, włoski, francuski, hiszpański, portugalski (z nieoryginalnego oprogramowania - rosyjski)
    
Radio FM / AM z pamięcią stacji.
    
Wyświetla informacje na temat nawigacji, radia, audio, telefonu, na ekranie na desce rozdzielczej (DIS), jeżeli pojazd jest w nie wyposażony.
    
Zintegrowany z kierownicy wielofunkcyjnej.
    
Sterownik urządzeń dodatkowych, w tym telefon komórkowy, za pomocą interfejsu Bluetooth ™.
    
System Nawigacji Satelitarnej.
    
Wizualne i dźwiękowe instrukcje nawigacyjne.
    
Wyświetla informacje o sytuacji na drogach, przez Traffic Message Channel (TMC). Dynamiczny sposób przebudowa wykorzystując dane TMC. Budowa trasy za pomocą kodu pocztowego. 2D i 3D mapa z podzielonym ekranem. Pokazuje infrastruktury (POI) funkcji wyszukiwania. Opcje trasy: najszybsza, najkrótsza, automatyka.
    
Audio CD / MP3-player.
    
Dwa gniazda kart SD z obsługą do 4 GB każdy, aby odtwarzać muzykę w formacie MP3 (SD musi być zbudowany na technologii NIE SDHC)
    
AM i radio FM z RDS i ruchu raportów (TP).
    
Moc wyjściowa: 4 do 25 watów.
    
Tuner TV (opcjonalnie)
    
Gniazdo audio AUX-IN (opcjonalnie)
    
Satellite Radio (opcjonalnie)
    
Zmieniarki CD (opcjonalnie)
    
«Audi music interface» (opcjonalnie)
    
Uwaga: To urządzenie nie może odtwarzać filmy DVD, napęd DVD, płyty nawigacyjnej i płyty do mp3 muzyki (CD, DVD).



  LED 2010

    
Obsługuje karty pamięci SD / SDHC o pojemności do 32 GB.
    
Rozdzielczość ekranu 800x480 pikseli, podświetlenie LED
    
Szybsze obliczanie tras dzięki najnowszej generacji procesor taktowany zegarem 600 MHz.
    
Wyświetlanie ograniczeń prędkości zaczerpnięte z danych nawigacyjnych dla autostrad i autostrad. W trybie widoku mapy topograficznej, kierowca i pasażer z przodu mogą przewinąć mapę pionowo, poziomo, a teraz także na trasie.
    
Kolejną zaletą jest to, że nowa, nowa wersja zewnętrznego urządzenia do ładowania. system nawigacji wyposażony jest w intuicyjny teraz logikę działania, menu odtwarzania plików multimedialnych jest podobny do najnowszego systemu Audi MMI. Adapter Bluetooth do Audi music interface «» jest dostępny w sklepach umożliwia odtwarzanie muzyki bezprzewodowej z telefonu komórkowego lub odtwarzacza MP3.
    
Nowością jest także asystent parkowania optycznego. W Audi R8 mogą być połączone z kamery cofania. W uzupełnieniu do dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych, odległość do przednich i tylnych zderzaków są teraz wyświetlane graficznie na wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości. W połączeniu z kamerą cofania, grafika parkingowych nałożony na żywo obrazu z kamery na.



UE 0030: Pierwsza znana europejska wersja
UE 0050: Pierwsze wydanie w 2004 roku
UE 0080:
UE 0100: obsługa formatu FAT32 na kartach SD
UE 0140: nigdy nie wydany na DVD
UE 0160: nigdy nie wydany na DVD
UE 0170: nigdy nie wydany na DVD, najnowszej wersji, która obsługuje karty ponad 2005 DVD
UE 0330: Pierwsza wersja nowej generacji, wsparcie dla kart DVD, a później w 2005 roku
UE 0360: pierwsza wersja, która obsługuje typ telefonu "wysoki" bloków, trzeba nową generację interfejsu telefonicznego (C, F lub wyższa)
UE 0450:
UE 0460: poprawki, wersja wydana 2006_1 DVD
UE 0550: pierwszy zestaw 2 DVD, obsługuje TMC w Wielkiej Brytanii
UE 0600: Wsparcie kamery cofania, eliminując błędy związane z zestawem 2 DVD
UE 0650: Wsparcie AUX-input, korekcja z błędem kolejność odtwarzania losowego

 


Na 193 da sie tez wizualizowac informacje z czujnikow cofania( A3)

model 193 ma od 2010 roku fortepianową ramkę i przycisk MEDIA zamiast CD/TV

mapy sa te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledowy odczytuje większej pojemności karty pamięci, jest szybszy, ładniejszą ma grafikę a jedyny minus to że ma gorszy dźwięk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zastanawiam sie czy jest sens dolozyc te 500zl do ledowego,

planuje kupic zwyklego do 1500zl, i nie jestem przekonany by dolozyc i miec ledowego,

A tak przy okazji czy ledowe wychodzily wogole w a4 b7? Czy to są np.z seata exeo?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena przede wszystkim więc jeżeli ktoś nie ma parcia na zwykły gadżet to niech kupuje zwyklaka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leda nie było w b7 tylko seat

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leda nie było w b7 tylko seat

W a3,tt,gallardo jeszcze szly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze Led jest szybszy, ma ładniejsza rozdzielczość no ale cena tez jest dosc wysoka ale jak poszukasz kupisz w dobrej kasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS E LED :

6.5-calowy wyświetlacz TFT składane wysokiej rozdzielczości (800 x 480 pikseli)

Dwa zintegrowane gniazda kart MMC / SD dla plików MP3 (obsługuje karty SDHC do 32GB)

Pokaż bieżące komunikaty drogowe (bezpłatny), które jest ruchem warunki Wypadek ograniczeniami terenowe informacji.

Odświeżone menu z lepszych prezentowane tytułów utworów

Szybszy procesor do obliczania tras

3-D widok mapy i funkcja dzielenia ekranu

Płyt CD Audio lub MP3 mogą być odtwarzane

Liczne nowe funkcje nawigacji (np perspektywy widoku mapy za pomocą wyświetlacza z lotu ptaka, nowej funkcji split-screen, wybranych punktach zainteresowania wyświetlany)

Zintegrowane radio samochodowe z odtwarzaczem CD (wewnętrzny napęd DVD) pojedyncze

System informacji dla kierowcy

Toczenie instrukcje i strzałka przedstawione w system informacji kierowcy

Dwa tunery FM (szuka drugi tuner w tle dla lepszego odbioru)

Kompatybilny ze zmieniaczem CD, system nagłośnienia Bose / dla Bose, radio satelitarne, Bluetooth, iPod itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie przez to że led ma gorszy dźwięk? A jak ktoś ma bose czyli zew wzmacniacz to też ma się martwić o pogorszenie jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto dołożyć te 400-500 zł do leda. Według mnie urządzenie działa dużo szybciej w stosunku do zwykłej rns-e, a wszystkie te poprawione elementy sprawiają, że całe urządzenie sprawia dużo lepsze wrażenie.

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrażę sie bardziej ogólnie ale z doświadczenia.

Kupisz za pierwszym razem zwykłego bo sobie pomyślisz a po co mi taki LED i w ogóle te 500 zł więcej. Ale gdy już go zamontujesz zaczniesz używać i okaże się że np: karta max 2gb ( malutko ) a ledowiec kusi max 32gb, lepszą grafiką to wymontujesz zwykłego rns-e i kupisz LEDowca.

Kupuj ledowca.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem dawno zwykłego i nie żałuje , mam menu polskie ,mapy 2014, chrom pokrętła i nawet czyta karty 8 gb, wiec tragedii nie ma:-) stan ideał:-) oczywiście grafika jest ładniejsza w ledowym:-) ale mimo to jestem bardzo zadowolony ze zwyklego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem dawno zwykłego i nie żałuje , mam menu polskie ,mapy 2014, chrom pokrętła i nawet czyta karty 8 gb, wiec tragedii nie ma:-) stan ideał:-) oczywiście grafika jest ładniejsza w ledowym:-) ale mimo to jestem bardzo zadowolony ze zwyklego:-)

Są różne strategie też maiłem zwykłe RNS-E dopóki nie zaczął padać laser. Więc kupiłem Leda ( udało się taniej niż zwykłe RNS-E). I wszystko śmiga jak należy :).

Także trzeba też brać pod uwagę opcję, że padnie laser, bo radyjka są coraz starsze, koszt lasera podbija cenę zwykłego do ledowego. Ledy na tą chwilę są w większości przypadków mniej wyeksploatowne od zwykłej RNS-E.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe tylko z początków produkcji miały problem z optyką nowsze już choć trafiają się już ledy z wypalonymi laserami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to spasować przecież widać że ma inny kształt no i leda w a4 nie było tylko seat i a3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...