Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

niby tak ale ja nie widziałem ledowej 8E0 zwykłe tak ledowej nigdy albo led w wersji 8E0 był sporą dopłatą albo nie był dostępny w eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak piszesz za sporą dopłatą i to w małej liczbie aut, zważywszy że zaczęła występować w 2007r.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nam się narobiło tych nawigacji. Ciekawe czy te zmiany są związane z rzeczywistymi zmianami konstrukcyjnymi czy może ze zmianami w sofcie lub ze względu na pochodzenie radia (poserwisowe).

Z tego co mi podawali w serwisie to nawigacje figurujące w ofercie z dodatkowym X to są w tej opcji zwrotu starej uszkodzonej. Czyli ....193A jest normalna cena a ...193AX to cena ze zwrotem starej nawigacji. Potwierdzeniem tego jest zdjęcie jakie wstawił kolega Bromchit. Cena takiej nawigacji z X oscyluje ok 10000 czyli o 5000 taniej niż normalna cena.

Czy możecie potwierdzić że nawigacja 8e0035193a to wersja ledowa ? Bo jak widać etka tego nie uściśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% wersja z x na końcu nie jest wersją za wymianę tylko jest to navi które wróciła do producenta została naprawiona i została odesłana klientowi tak oznacza servis aisin navi po serwisowe. Co do nr 8E0 to nie był bym pewien że jest to nawigacja ledowa bo led wyszedł dopiero w 2010 r a wg etki w 2007 co jest błędne. W 2007 roku był poprawa czytników bo miały wady lasera a nie premiera leda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy led to 2010

Na screenie z Etki który wrzuciłem jest listopad 2007 :wink:, a w rzeczywistości nie wiem jak to było.

Proszę link do navi 8E0035193T:

http://jku.com.au/brand-new-genuine-audi-rs4-s4-a4-led-rns-e-rnse-navigation-plus-oem-8e0035193.html#!prettyPhoto

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Audi robiło różne cuda ale w 2007 na 100% nie było leda z linku wynika że navi jest przeznaczona do aut z lat 04/09 nie ma daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tym X to dziwna sprawa. Zwróciłeś uwagę na cenę ? I w audi i w VW mówili mi to samo na temat tego X. Widziałem na monitorze różnice w cenie, w zależności czy był tam ten X czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wersji z x jestem pewny są to navi po naprawie gwarancyjnej u producenta, miałem kilka takich navi i są tam naklejane nowe naklejki na stare z tym właśnie x-em a w zawartości pamięci i przy sprawdzaniu vag tego nie widać x widoczny jest tylko na naklejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dodatkowe pytanie, kupiłem navi od A3 w wersji Led za dobre pieniądze z chromowanymi pokrętłami i chce ją wsadzić do mojej A4 B7. Ale nie pasuje ramka, a od A4 nie mogę nigdzie znaleźć. Może macie jakieś źródło, z którego mógłbym skorzystać i kupić taką ramkę? Dodatkowo mam pytanie czy ramka jest sprzedawana razem z przyciskami czy można gołą ramkę bez przycisków kupic? może jakiś numer seryjny ramki macie?

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramka niedostępna jako element zamienny nowy jedynie demobil lub kupno drugiej navi i zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledowy odczytuje większej pojemności karty pamięci, jest szybszy, ładniejszą ma grafikę a jedyny minus to że ma gorszy dźwięk :wink:

ja jestem swiezy z RNS-e mam zwyklego od wczoraj i jeśli chodzi o dźwięk to wydaje mi sie że symphony II grało lepiej mam podmieniony wzmacniacz na Bose oraz subwoofer i w symphony bas na max i nie zgrzytało a teraz troszkę basu po za tym tylko są dwie regulacje sopran i bas, jest głośniej ale dźwięk gorszy i nie wiem co zrobić czy głośniki wymienić na jakieś inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli a wsadziłeś wzmacniacz Bose a głośniki jakie ? Nie Bose? to masz odpowiedź dlaczego może nie chodzić tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli a wsadziłeś wzmacniacz Bose a głośniki jakie ? Nie Bose? to masz odpowiedź dlaczego może nie chodzić tak jak powinno

jutro podmienie glosniki w tyle na bose i sie okaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak po podmianie ?

w tyle miałem bose a do przodu wsadziłem jeden bose od kierowcy i w zasadzie różnicy nie ma, wiązkę mam jeszcze z harmana czyli wzmacniacz obsługuje tył, dzwięk jes fajny nie mogę jedynie podkręcać basu za mocno ewentualnie glosno nie sluchac muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanko przymierzam sie do kupna RNS -E i chce zapytac czy wystarczy sam taki adapter do podłączenia rns http://allegro.pl/zlacze-iso-adapter-plug-play-audi-rns-e-i5692886403.htmli kodowanie ?? dodam ze wczesniej miałem Audi symphony obecnie mam RNS-DX .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale poco mam ciagnac cany jak miałem wczesniej Symphony to chyba cany były a w tej RNS DX niewyswietla mi info radia na fisie bo niemam Tunera , niebęde montował tunera jak Bedzie RNS-E ona chyba niepotzrbuje tunera zeby wyswietlało sie info radia na fisie . a tak propo moze mi podpowiesz jak zrobic to kodowanioe i czy vagiem 311 to zrobie czy musze miec VCDS ?? A tak namarginesie to RNS E idzie ponoc po linia-k , skad mam pociagnac ten przewód ta LINIE-K.??

Edytowane przez razor37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rns-e wystarczy vcds lite działa na kablu od zwykłego vag coma. Z symphony było info na fis ? linia k to diagnostyka podepnij sie gdziekolwiek nawet do gniazda podciagnij kabel ale ty masz na pewno linie k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...