Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakup letnich opon 205 60 16 czy nie za wysokie?


Slawek-jast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! prosze o rade.

mam okazje kupic okazyjnie opony letnie KUMHO SOLUS 205/60/16 92V , a obecne to 215/55/16 i chodzi dokładnie o to czy wysokosc pomiedzy 55 a 60 robi jakąs róznice , moge takie 60 załozyc przy zawieszeniu s-line BE do audi a-4 b-6 Quatrro?

bede wdzieczny za porady!

pozdrawiam Sławek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jakie powinny byc , dlatego pytam czy jak załoze 205/60/16 to nie wpłynie to na zachowanie na jezdni! auta?

wydaje mi sie ze bedzie koło wieksze o 5% wiec i lepszy komfort na polskie drogi, choc gorzej bedzie na zakretach bo opona bedzie mieksza i sie bedzie bardziej odkształcac,

mnie to nie przeszkadza wiec dlatego mam dylemat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na takich jezdze juz 5 rok i roznicy nie czuc miedzy 55 a 60. Jedyny minus to przy szybkiej jezdzie bardziej sie ugina ale za to lepiej wybieraja dziurki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeżeli chodzi o różnicę to jak najbliżej orginału 1,46% więdz jak najbardziej odpowiednia czy odczujesz nie wiem zbyt mała rożnic chyba że zapierniczasz po zakrętach ekstrymalnie wybór by był ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki!

przemysle temat zakupu chinskich nowych opon vs markowe uzywane ale nie chce juz używek wiec chyba je wezme!

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie chiny. Lepsza jest zdecydowanie eu. Nie musisz brać od razu górnej półki, no chyba że to prawdziwa okazja. Weź pod uwagę ze masz Q a to oznacza 4 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nominalne rozmiary są trochę bezsensu na wlepie mam rozmiar 205/55/16 i 215/55/16 różnica to 1,71% czyli już za dużo ,205/60/16 to 3,14% względem 205 ,względem 215 1,46%,czyli mieści się w normie ,teraz pytanie na którym rozmiarze się bazować,osobiście mam 205/55 i jest ok ,chociaż dziwnie wygląda po zmianie z 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nominalne rozmiary są trochę bezsensu na wlepie mam rozmiar 205/55/16 i 215/55/16 różnica to 1,71% czyli już za dużo ,205/60/16 to 3,14% względem 205 ,względem 215 1,46%,czyli mieści się w normie ,teraz pytanie na którym rozmiarze się bazować,osobiście mam 205/55 i jest ok ,chociaż dziwnie wygląda po zmianie z 18

Jeździsz wyglądem, czy komfortem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że nie widzę wielkiej różnicy w komforcie ,po za lżej chodzącym wspomaganiem ,16 mam na zimę ,wypowiedź dotyczy różnic % obwodu 16 i od której się bazować 205/55 czy 215/55 bo obydwie są na wlepce jako ori wymiar,żeby dobrać zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne rozmiary sobie wybierasz.

Do B6 zalecają 205/55/16 i tego proponuję się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli dziwne ,zarówno 205/55/16 jak i 215/55/16 ,są wypisane na wlepie rozmirów opon naklejonej na słupek b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się że 215/55/16 nie ma we wlepce.

Pokaż fotę swojej bo kto wie, mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec panowie po przemysleniu odpusciłem sobie te opony KUMHO. dzieki panowie za rady ,spostrzeżenia napewno wezme je pod uwage.

do wiosny odłoze 400zł wiecej i kupie jakies konkretniejsze.205/55/16 bo 205/60/16 to dziwny rozmiar i nie ori,nie bede eksperymentował bo niewarto

215/55/16 sa do d*py bo nosi autem w koleinach wiec wybór padł na 205/55/16 a co do marki to wyjdzie w praniu zobaczymy oferty na wiosne !

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się że 215/55/16 nie ma we wlepce.

Pokaż fotę swojej bo kto wie, mogę się mylić.

żebym tylko wiedział jak wkleić foto ,ale ten rozmiar jest na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido, jak dostaniesz maila, to wklej tutaj. Sam jestem ciekaw tego rozmiaru. Chociaż nie biorę go pod uwagę, to jako ciekawostkę, że takie coś wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.


Fota doszła.

Zwracam honor :hi:

Faktycznie jest ten rozmiar.

78c3b495aae4108fm.jpg

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...