Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerejestrowanie samochodu a małżeństwo


goryl007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić samochód od pewnego małżeństwa, załóżmy od pana X i pani Y. Pan X jest za granicą a pani Y chce sprzedać samochód. W dowodzie rejestracyjnym jest tylko nazwisko pani Y. Czy nie będzie problemu z kupnem i przerejestrowaniem w takiej sytuacji ? Czy ze względu na sam fakt małżeństwa(wspólny dorobek itd), pan X musi złożyć jakiś podpis ? Dodam że kupili go jak już byli małżeństwem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie to chyba żart ;) Może jak Pan X jest za granicą Pani Y ma "przyjaciela" powiedzmy Pana Z i wtedy jego podpis wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe zpisujesz tylko i wylacznie z wlascicielem auta nie interesujw cie majatek czy wspolnota malzenstwa ale jesli ten samochod jest na goscia a ona chce go sprzedac to mozesz miec powazne klopoty z prawem po powrocie. Odpowiadajac jednym zdaniem mozesz kupic a pano y sprzedac swoj samochod pozdrawiam

wystrugane jednym palcem na szybkosci wiec badz wyrozumialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Damian nie zrozumiałeś . W dowodzie rejestracyjnym z tego co pisze goryl007 jest tylko babka.

Wiec podpisuje umowę z nią.

Nie musi go interesować nic więcej tylko to kto widnieje w dowodzie rejestracyjnym i z tą osobą podpisuje umowę.

ps a za takie podpowiedzi w stylu Damiana to można odpowiedzieć w odpowiednim miejscu w momencie kiedy wrócił by Pan X do kraju więc jak już chcesz pomóc to nie w taki sposób

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe spisujesz z osobami tj wlaścicielem / wlascicielami, ktorzy figuruja w dowodzie rejestracyjnym. Nie ma tu nic do rzeczy, czy to jest malzenstwo, kochankowie, koledzy itd. Co do wspolnoty majatkowej, bo pewnie to masz na mysli, to juz jest sprawa tych ludzi. Ciebie to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ! (no może poza damianem : ) ) rozwialiście moje wątpliwości, dziękuję i pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź miała być ironiczna ;) Przecież każdą ruchomość można sprzedać bez zgody współmałżonka zresztą gdyby było inaczej to byłaby masakra :) Jakbyście sprawdzili przed zakupem auta czy ktoś nie kłamie że jest stanu wolnego jak w dowodzie nie ma stanu cywilnego ani także takich danych nie ma w dowodzie rejestracyjnym? Dlatego ja pytania kogoś kto zarejestrował się 3 minuty przed napisaniem i jeszcze w profil wpisał dane wyssane z palca nie potraktowałem poważnie zwłaszcza takiego pytania :)

Aha i kolego Robero ja nie mam problemu z czytaniem że zrozumieniem więc żadnych podpowiedzi nie daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane wpisałem wyssane z palca ponieważ przy rejestracji pola na model samochodu, silnik itd są z gwiazdką czyli obowiązkowe. Ja nie mam jeszcze samochodu więc nie mogę być na tym forum ? xD Pozostaje tylko wybrać byle co : P

Edytowane przez goryl007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryl, rozbijasz g...no na atomy. :facepalm:

Po co robisz sobie sam problemy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić samochód od pewnego małżeństwa, załóżmy od pana X i pani Y. Pan X jest za granicą a pani Y chce sprzedać samochód. W dowodzie rejestracyjnym jest tylko nazwisko pani Y. Czy nie będzie problemu z kupnem i przerejestrowaniem w takiej sytuacji ? Czy ze względu na sam fakt małżeństwa(wspólny dorobek itd), pan X musi złożyć jakiś podpis ? Dodam że kupili go jak już byli małżeństwem.

Pozdrawiam

Ty chyba zartujesz z tym pytaniem....

to jakbys sie pytal rodziny czy mozesz isc do wc czy zalatwic podobna sprawe.

Nie ma czegos takiego jak ograniczona wspolnosc majatkowa jesli na przedmiocie wystepuje tylko jedna osoba.

Mogli dorabiac sie razem lub osobno - ich sprawa, ale jesli wlasciciel przedmiotu wyraza chec sie jego zbycia - to jest on w pelni wladania tym przedmiotem i prawnie nikt nie moze mu w tym przeszkodzic/zabronic. Co powie maz po powrocie jesli przedmiot byl sprzedany bez jego wiedzy czy zgody - nie Twoja sprawa, oni sie dogadaja miedzy soba a tobie nikt prawnie odebrac tego przedmiotu nie moze, poniewaz prawnym wlascicielem byla osoba widniejaca w dokumentach!

Koniec, kropka... :P

Witam. Zamierzam kupić samochód od pewnego małżeństwa, załóżmy od pana X i pani Y. Pan X jest za granicą a pani Y chce sprzedać samochód. W dowodzie rejestracyjnym jest tylko nazwisko pani Y. Czy nie będzie problemu z kupnem i przerejestrowaniem w takiej sytuacji ? Czy ze względu na sam fakt małżeństwa(wspólny dorobek itd), pan X musi złożyć jakiś podpis ? Dodam że kupili go jak już byli małżeństwem.

Pozdrawiam

Ty chyba zartujesz z tym pytaniem....

to jakbys sie pytal rodziny czy mozesz isc do wc czy zalatwic podobna sprawe.

Nie ma czegos takiego jak ograniczona wspolnosc majatkowa jesli na przedmiocie wystepuje tylko jedna osoba.

Mogli dorabiac sie razem lub osobno - ich sprawa, ale jesli wlasciciel przedmiotu wyraza chec sie jego zbycia - to jest on w pelni wladania tym przedmiotem i prawnie nikt nie moze mu w tym przeszkodzic/zabronic. Co powie maz po powrocie jesli przedmiot byl sprzedany bez jego wiedzy czy zgody - nie Twoja sprawa, oni sie dogadaja miedzy soba a tobie nikt prawnie odebrac tego przedmiotu nie moze, poniewaz prawnym wlascicielem byla osoba widniejaca w dokumentach!

Koniec, kropka... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...