Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto właczające się samczynnie


dareckiaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów!

Dzisiaj temeratura na zewnątrz wynosiła +2,5 °C więc ustawiłem sobie temperature w aucie 22 °C.Zauważyłem ,ze samoczynnie włączyło się webasto ktore jest zamontowane fabrycznie (audi a4 b6 2002r 1,9) słychać było głośną pracę.Moje pytanie brzmi czy webasto wspomaga nagrzewanie auta podczas gdy temperatura powietrza jest dość niska? i czy to normalne ,ze podczas jazdy samo się włącza ? dodam ,ze nie mam włączonego webasto w menu komputera.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że świeżo kupiłeś auto, masz webasto z funkcją dogrzewacza. Działą to tak że jeśli temp spadnie poniżej 5C na fisie zapala sie śnieżynka i wtedy funkcja dogrzewania załącza webasto aż do osiągnięcia przez silnik 90C. Aby webasto nie działało jako dogrzewacz włącz funkcje ECON na klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci to bardzo przeszkadza zawsze mozna tą opcję wykodować vcds, wtedy nie trzeba pilnować guzika ECON ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to działa w benzynkach? Mam niby zakodowaną funkcję dogrzewania, ale webasto nie uruchamia się poniżej 5 stopni :( . Chyba, że trzeba kodować gdzieś jeszcze oprócz sterownik webasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszooo kupiłem auto latem więc taki bajer jak websto mnie nie interesował.Teraz jest trochę zimniej więc warto się popytać jak to działa.teraz już wszytko wiem

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszooo kupiłem auto latem więc taki bajer jak websto mnie nie interesował.Teraz jest trochę zimniej więc warto się popytać jak to działa.teraz już wszytko wiem

Dzieki

Polecam wykodowanie funkcji dogrzewacza a wkodowanie grzalki elektrycznej.

Jak ori webasto bedzie ciagle sie odpalac bedziesz musial szybko brac sie za jego remont.

Lepiej odpalac gdy jest potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori webasta są aż tak delikatne? Ja swoje TTC odpalam prawie codziennie i nie ma z nim najmniejszych problemów, a mam zamontowane ponad 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje b6 mam 4 lata, przez ten okres miałem tylko maly problem z pompka płynu ale udalo się zreanimowac wiec nie zgodzę się ze ori webasta stwarzają problemy.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...