Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumy w kabinie powyże 100km/h


Kriega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zauważyłem ( usłyszałem :P ) jadać wczoraj do rodziny ze powyżej 100 km/h strasznie szumi w kabinie.

Pytanie co może być przyczyną?? (złe wyciszenie, stare uszczelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat typowe w Be-Piątkach...

Możesz na początek wyregulować drzwi na zawiasach jeśli są lekko opuszczone, potem wyregulować ramkę drzwi żeby była dociśnięta u góry. Zapewne szumi Ci głównie od drzwi kierowcy bo są najbardziej zużyte. Szyberdach masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regulowałem na zawiasach i pomogło. Co do regulacji ramek to nie widziałem i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujemy boczek i na ramce widac sruby sa po 2 stronach, przy ramce sa tez kkliny ktore trzeba zwolnic (chyba jeden jest ) samemu lepiej sie do tego nie zabierac bo rak brakuje przy regulacji, sama regulacja tez pomaga ale jesli chodzi o opadniete drzwi to wine w wiekszosci przypadkow ponosi zawias drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ramkami to różnie bywa. W b5 bardzo często robią się luzy na zawiasach i tam szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo jest, szyber u mnie jest

powyżej setki robi się szumnie

postaram sięrzucić okiem na te zawiasy, ale podejżewam że bez robienia śladu " na farbie" się nie obejdzie ?

to już nie wiem co lepsze, bo potem przy sprzedaży ewentualnej ktoś przyjdzie i będzie płakał że co tu się działo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie podobny problem tyle, że nie przy konkretnej prędkości. Mam wrazenie, że drzwi kierowcy są po porstu delikatnie opadnięte bo słychać dużo dzwięków z otoczenia których raczej nie powinienem słyszeć i na wertepach coś tam telepie w tych drzwiach jakby właśnie "chodziły" na tych dołach. Strasznie to jest denerwujące i chcę coś z tym zrobić tylko nie mam pojęcia jak.

Gdzie można z tym się udać? Pytałem dwóch kolegów lakierników (kilka lat stażu chlopaki na razie dopiero mają co prawda) to niechętnie coś mi chcą pomóc więc do kogo mogę się z tym udać, żeby bylo dobrze?

P.S czy to mozliwe ze jak auto nie bylo bite ale od 1999 jezdzi po polskich drogach to ze te drzwi same z siebie opadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo jest, szyber u mnie jest

powyżej setki robi się szumnie

postaram sięrzucić okiem na te zawiasy, ale podejżewam że bez robienia śladu " na farbie" się nie obejdzie ?

to już nie wiem co lepsze, bo potem przy sprzedaży ewentualnej ktoś przyjdzie i będzie płakał że co tu się działo ...

Nie przesadzaj. Lepiej sprzedać auto z dobrze ustawionymi drzwiami bez żadnych szumów niż z opadniętymi ale z nie dotykanymi zawiasami.

Szyber też może powodować szumy. Szyba jest regulowana, jest jakiś margines tego o ile może być wysunięta po zamknięciu. Ja u siebie kiedyś rozbierałem szyber i zamknąłem go na amen i od tamtej pory szumi przez niego bo jest nie wyregulowana szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z drzwiami kierowcy, przy szarpaniu drzwi góra/dół nie chodzą :thumbup1: ale trzeba mocniej trzasnąć drzwiami, żeby zamknąć :( na zamku odkręciłem i przesunąłem minimalnie na zew. zamek na słupku, teraz zamykają się zdecydowanie lepiej, ale przez to odstają :(

Jakiś złoty środek co z tym zrobić, bo szumi jakbym miał okno uchylone :( co do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie mają luzu tylko są zwyczajnie opadnięte. Rygiel zamocuj tak jak był bo tak być musi. Odkręć lekko zawiasy i podreguluj je żeby drzwi były wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie mają luzu tylko są zwyczajnie opadnięte. Rygiel zamocuj tak jak był bo tak być musi. Odkręć lekko zawiasy i podreguluj je żeby drzwi były wyżej.

Dzięki, tylko chyba z tymi zawiasami to nie jest takie hop siup :( ? Coś, gdzieś czytałem, że trzeba z deską powalczyć / progiem wew. / nadkolem / ??? Jak to w końcu jest, masz może jakieś foto "łopatologiczne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Zakładając że masz dobre spasowanie elementów, czyli przykładowo błotnik nie ociera o drzwi, to spokojnie możesz podnieść je lekko na zawiasach. Nie musisz do tego nic rozbierać bo po co? I rygla też nie ruszaj bo rygiel jest zamocowany na stałe a to drzwi opadają z czasem, jeśli przestawiłeś rygiel to drzwi nadal masz opadnięte tak czy siak, a jak teraz je podniesiesz to rygiel masz źle zamocowany.

Weź sobie kogoś do pomocy żeby poszło sprawniej, popuść lekko śruby od zawiasów, unieś odrobinę drzwi i dokręć.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Zakładając że masz dobre spasowanie elementów, czyli przykładowo błotnik nie ociera o drzwi, to spokojnie możesz podnieść je lekko na zawiasach. Nie musisz do tego nic rozbierać bo po co? I rygla też nie ruszaj bo rygiel jest zamocowany na stałe a to drzwi opadają z czasem, jeśli przestawiłeś rygiel to drzwi nadal masz opadnięte tak czy siak, a jak teraz je podniesiesz to rygiel masz źle zamocowany.

Weź sobie kogoś do pomocy żeby poszło sprawniej, popuść lekko śruby od zawiasów, unieś odrobinę drzwi i dokręć.

Śruby zawiasów popuszczam od strony drzwi ? Czy od "słupka", bo tu właśnie jest mega słabe podejście do śrub (jedna od środka, a druga prawie pod błotnikiem mowa o dolnym zawiasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w zakladzie lakierniczym zeby podnieśli mi trochę te drzwi ale uznali, ze wszystko z nimi jest ok, dobrze sie schodzą i wszystkie jest równo jak sa zamknięte. Gościu mi jedyne zwrócił uwage na uszczelkę przedniej szyby, że odstaje dziwnie w jednym miejscu i mam jechać do nich to sprawdzą - domyślam się ze zdemontują te uszczelki, przeczyszczą i założą od nowa.

Pytanie zatem czy jest sens jak już będę to robił zeby wstawic nową uszczelkę ta dookoła szyby? I ewentualnie jak duzy to jest koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...