Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kurs na obrabiarki CNC


Szati 1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
w lutym kończe Budownictwo lądowe ale marnie z pracą w tym kierunku. Kurs na obrabiarki 2500 tyś i chciałbym go zrobić tylko czy bedę miał szanse na prace po nim? Na pewno na forum jest dużo osób pracujących w tym kierunku dlatego prosze Was o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo robię na cnc..u mnie w firmie caly czas kogoś zatrudniają..jest zapotrzebowanie na pracowników w tym zawodzie.także śmiało rob.

A tym bardziej jak jest z okolic Rzeszowa.w dolinie lotniczej cos znajdziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doradzicie koledzy jakis dobry kurs CNC, ponieważ jest ich mnóstwo tylko jakość kształcenia na niektórych pozostawia wiele do życzenie.


Najlepiej w okolicach Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem troche tych szkoleń na obrabiarki i ceny kursu są przeważnie od 2 000-3 000 zł. Zapłace te pieniądze tylko żeby był jakiś punkt zaczepienia do pracy bo wszyscy chcą min. 2 lata doświadczenia ;/ XBladex PZL Mielec ma oferty pracy tylko nie pisze czy wymagane doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielec tez chce z doświadczeniem..ale warto popytać gdzie się tylko da..ja robię w federal mogol i sobie chwale prace na zakladzie..robię juz 4 lata tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na Spocie Rzeszowskim, może odezwie sie ktoś pracujący w podobnych zakładach w regionie :) Dzięki XBladex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na giętarce CNC - podstawowy kurs trwał 8h i wszystko co na początku potrzebowałem do pracy mi wystarczyło.
Problem w tym że robota była :
Na- 3 zmiany (ale to byp najmniejszy ból)
Praca jak w akordzie !
Zawyżone normy ! o 100%
Ciągłe marudzenie że mało robimy.
Wymuszanie pracy w każdą sobotę i niedzielę (no w sobotę na 100% musisz być obecny)
Mierzenie twojego czasu stoperem i kamerą
Wciskanie kitu (pracujcie wydajniej w tyg to weekendy będziecie mieć wolne)
Najważniejsze to znaleźć powód aby premię odebrać.
Traktowanie człowieka jak gorszy gatunek bo:
(zarabiasz grosze =jesteś dla nich zerem=bo na niczym się nieznasz= na urlop pojedziesz na ogródek jak go masz ale musisz znaleźć dzień wolny od pracy= jesteś robolem ,niewolnikiem ,nieodzywaj się
bo możesz wylecieć a na twoje miejsce następny czeka w kolejce za bramą, który naiwnie postara się wyrobić normę ,chociaż i tak się nie uda.)
Praca w dużym hałasie(maszyna cnc jest cicha) ale towarzyszące maszyny to maskra,
I tu znowu:.
Zaniżone normy hałasu (pow 85 dc ,jakość tak ) można pracować tylko do 6h na dzień,
więc tak się mierzy aby było 75dc.
Na wyposażenie dostaniesz słuchawki zabezpieczające przed hałasem wiertareczki,no bo tylko 75 dc-beli .
Smród w powietrzu ,ubranie brudne (tłuste) z unoszących się oparów spalonego oleju do chłodzenia tarcz które tną materiały do obróbki.

Itd itd
Na rozmowie kwalifikacyjnej-super wymagania odemnie,doświadczenie no i żebym był rozumny i ogarnięty .
Obiecanki o zarobkach,premiach ,nagrodach.
Obiecana stawka 10zł/h
Na angażu dostałem 8zł,myślę sobie (10zł było brutto)
O nie , na rękę dostałem 6zł/h
Minus dojazd do pracy — śniadanie zostaje 5 zetax8h=40zł/na dzień

Po pierwszą wypłatę to nawet do kasy niepojechałem bo się niechiałem w Q....ć,
Za cały mc -zapierdzielania dostawałem 1450 na rękę.
Przezimowałem tam i ciał amore.Podziękowali mi bo zabardzo się buntowałem ,zresztą sam chciałem już odpuścić .

Ktoś spyta się, po co poszłem do pracy ?-Przecież mam swoją firmę ,dobrze zarobię.
No tak ale,człowiek ma swoje lata, co roku jest się starszym,chciałem znaleć pracę na maszynie na miejscu
Robot miał robić, Ja go miałem pilnować.Okazało się,że mnie pilnowano i płacono grosze.

Tak więc zanim zdecydujesz się na drogi kurs ,CNC
,dowiedz się jakie będziesz miał warunki do pracy i czy będą godziwie płacić.

Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa stoi tak, że kurs robie na pałe nie mając w ogóle pewności czy będe miał prace czy nie ;/ Dzięki sector za wyjaśnienie tematu jak to wygląda naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób kurs np Inventora i zastanów się nad stanowiskiem inżyniera projektującego detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sector musiał trawić na lipna firme..ja robie 4 lata na tym nie nie narzekam..wiadomo każda praca ma swoje za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...