Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyłączanie się ABS ESP mruganie kontrolki hamulców


Wielgi29

Rekomendowane odpowiedzi

Po utracie przyczepności podczasz hamowania lub ostrym ruszeniu, lub na zakrecie wyłącza sie ABS ESP oraz zaczyna Mrugać kontrolka hamulca , na głównym ekranie równierz świeci się kontrolka chamulca BREMSE. Posiadam quattro .

Po wyłaczeniu silnika wszystko wraca do normy, czy ktoś może miał taki przypadek, 1.8T quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAGa i sprawdz błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam quattro ale mam identycznie od tygodnia i też chętnie się dowiem bo jak się to załączy przy poderwaniu kuł strzela mi pedał hamulca i zaczyna lekko sam hamować :/ i też mi mruga to samo co tobie

Edytowane przez visabita4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dzis pojedzić z laptopem podłączonym pod VAG i jak sie załączy zobaczymy co za błedy wyskoczą


jeszcze pod vag nie podłączyłem ale przyjechałem pod dom z pracy silnik załączony i nacisnołem pedał hamulca z 3 razy mocno i d*pa hamulec twardy i trzyma dopiero jak zgasze po 2 min puszcza i jest ok czego to wina czy to powiązane z czymś tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo, vacumpompa, szczelnosc

tutaj szukaj przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po utracie przyczepności podczasz hamowania lub ostrym ruszeniu, lub na zakrecie wyłącza sie ABS ESP oraz zaczyna Mrugać kontrolka hamulca , na głównym ekranie równierz świeci się kontrolka chamulca BREMSE. Posiadam quattro .

Po wyłaczeniu silnika wszystko wraca do normy, czy ktoś może miał taki przypadek, 1.8T quattro.

Posiadam Quattro w TDI i u mnie wlasciwie identyczne objawy z ktorymi sie borykam.

A mianowice przy ostrym ruszeniu czyli zerwaniu przyczepnosci kol kiedy pracuje uklad abs asr esp i miga kontrolka trakcja czy to na wprost czy w luku to po skonczeniu pracy ukladu wywala blad wylacza abs esp i mruga kontrolka bremse i tak samo przy wpadnieciu w poslizg bokiem

Blad to 01200 ABS Valves Supply Voltage 35-10 Intermittent .

Czy ktos moze mial taki problem i wie co sprawdzic? bo ja juz nie mam pomyslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakis problem ze stykami albo z kablami

zdejmij wtyczke od bloku ABS i zobacz czy wszystko jest czyste

obejrzyj tez wiazkę która idzie od tej wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


masz jakis problem ze stykami albo z kablami

no to to wiem, problem z lokalizacja


zdejmij wtyczke od bloku ABS i zobacz czy wszystko jest czyste

wtyczka byla wielokrotnie wyciagana,(zmieniany sterownik abs) sprawdzalem piny wydaja mi sie dobrze zagiete, kostka psiknieta kontaktem


obejrzyj tez wiazkę która idzie od tej wtyczki

no wlasnie tutaj nie wiem dokladnie co sprawdzic.. moze byc gdzies masa slaba??

wymienialem tez puszke od sterownika kompa bo byla nieszczelna i byla tam wilgoc ale tam zostalo ogarniete przeczyszczone polaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz po wiązce o zobacz czy jest gdzies przetarta

ostatnio u siebie tez szukałem bo miałem ten sam błąd

dwa kable były przetarte przy lewej nodze kierowcy na slupku

zdjałem plastiki i wykladzine podłogową, zaizolowałem kable i spokój

wiem ze to głupiego robota ale innej mozliwosci nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem posiadam quattro i też wyłącza mi sie esp i abs, niekiedy po 15km sie wyłacza a niekiedy po zapaleniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po utracie przyczepności podczasz hamowania lub ostrym ruszeniu, lub na zakrecie wyłącza sie ABS ESP oraz zaczyna Mrugać kontrolka hamulca , na głównym ekranie równierz świeci się kontrolka chamulca BREMSE. Posiadam quattro .

Po wyłaczeniu silnika wszystko wraca do normy, czy ktoś może miał taki przypadek, 1.8T quattro.

Ja miałem podobny przypadek i wystarczyło dolać płynu hamulcowego. Na zakrętach na na fisie zapalał się bremse i trzykrotnie migał. Po kilku dniach po każdym włączeniu zapalał się i swiecił cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jutro jak przyjdzie mi kabel podepne pod VAG COM 409.1 i zobacze jakie bledy pokaze oraz sprawdze kable od ABR jak radzi DAV..

WSZYSTKO OPISZE, dodam równeż iż posiadam A3 1.9TDI , i żonie też od paru dni nie działa ABS. cały czas swieci kontrolka, spr. i opisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest takie cus


00301 ­ ABS Return Flow Pump (V39)


27­00 ­ Implausible Signal


plyn jest prawie pod max. aku ok, klocki tarcze w wymienione, bezpieczniki sprawdzone, kostka od abs spryskana kontaktem


objawy to wyświetla abs, esp miga ręczny i na fisie mega pikselowy brakes w różnych warunkach:

1. wyskakuje ww. choinka po ruszeniu przy jakiś 15km/h

2. po zahamowaniu ostrym abs przez chwilę dziala i choinka

3. w poniedziałek nowosc! wsio ok z rana wyjeżdżam na główną drogę i przy 110km/h miga esp i hamuje auto przes 3 s i znowu choinka


wtf? co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz po wiązce o zobacz czy jest gdzies przetarta

ostatnio u siebie tez szukałem bo miałem ten sam błąd

dwa kable były przetarte przy lewej nodze kierowcy na slupku

zdjałem plastiki i wykladzine podłogową, zaizolowałem kable i spokój

wiem ze to głupiego robota ale innej mozliwosci nie ma

Dev a czy miales takie objawy jak ja na ponizszym filmiku??? Dodam ze czasem za 1 razem po wlaczeniu sie esp tak sie stanie.... i blad 01200

http://youtu.be/_-yi9zbyAfI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz po wiązce o zobacz czy jest gdzies przetarta

ostatnio u siebie tez szukałem bo miałem ten sam błąd

dwa kable były przetarte przy lewej nodze kierowcy na slupku

zdjałem plastiki i wykladzine podłogową, zaizolowałem kable i spokój

wiem ze to głupiego robota ale innej mozliwosci nie ma

Dev a czy miales takie objawy jak ja na ponizszym filmiku??? Dodam ze czasem za 1 razem po wlaczeniu sie esp tak sie stanie.... i blad 01200

http://youtu.be/_-yi9zbyAfI

Ja również identyczna CHOINKE MAM też jak skrencam i traci przyczepność.

.Juz zrobiłem SKAN VCDS LITE 1.2 . WYSKOCZYŁ bład 1200- ZASILANIE elektro zawarów ABS . ZASILANIE ZAWORÓW ABS.lukne jutro na przewody oraz przekaźnik ABS. stan płynu hamulcowego wnormie. dam znac.

Przy okazji wyskoczył mi Błą 16686-wykryto przerwe zapłonu cylinder 2, oraz cylinder 1 -zwarcie z masą, szarpie mi furą i odłąncza LPG jeżdze na bęzynie od paru dni . czy to moogą być przetarte przewody te co ida do cewek 1,2,??? miał ktoś takie cuda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zaleznie czy skrecam czy jade prosto,roznie jest i nawet jak jest wylaczone esp guzikiem potrafi szafa sie zaswiecic :facepalm:

W zimie nie da sie jezdzic, a przekazniki powymieniane, sterownik ABS byl wymieniany na inne aby wykluczyc zimne luty


Wielgi29 Czy cos w twoim problemie sie wyjasnilo?? Dzialales cos??

Edytowane przez needspoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dalej choinka vAG POKAZUJE:

BŁAD:65535 USZKODZONY MODUŁ STERUJĄCY

po skasowaniu INNYM RAZEM

BŁAD :1200 NAPIĘCIE ZASILAJACE ZAWUR ABS -brak sprzetu nie zwiazane ze sprzetem -BŁAD SPORADYCZN

innym razem

BŁĄD : 18256 - ODCZYTAJ PAMIĘC BŁADÓW SILNIKA /BRAK OSPRZĘTU NIE ZWIAZANY ZE SPRZETEM

juz nie wiem CO ROBIĆ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...