Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a6 c6 2.0 tdi CAGB] avant s-line


danolek

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moj nowy nabytek - a6 c6 2.0 tdi 2009 136 ps CAGB.

Przebieg 100 tys km,kupiony u dilera w Belgii gdzie mieszkam,za pomoca programu Audi My Way.

Wyposazenie :

Zawieszenie 1BE -20mm.

Kola 17 cali.

Fotele S-line alcantara.

MMI 3g low, 2xsd, 6xcd, nawigacja dvd.

Bixenon oraz ledy przod i tyl.

Kierownica i galka s-line.

Szczotkowane aluminium zamiast plastikow.

Lakier Daytona Grey.

Reszta chyba standardowo to co w c6.

Przesiadlem sie z a6 c5 2004 1.9 tdi multitronic.

Wrazenia po przesiadce :

Bardzo cichy i kulturalny diesel,praktycznie bezwibracyjny.

Sztywniejsze zawieszenie - z jednej strony mniej komfortowe ogolnie ( z racji zawieszenia 1BE -20mm,ale lepiej wybiera dziury pojedyncze dziury) z drugiej strony prowadzenie 100% lepsze. Duzo lepszy uklad kierowniczy. Ciche zawieszenie.

Materialy,wykonczenie,design,sposob zamykania sie drzwi - przepasc na korzysc nowszej generacji.

Duzo lepsze reflektory.

Mega wygodne fotele.

Czujnik deszczu - dziala wspaniale.

Spalanie na podobnym poziomie,srednio pali ok 7 litrow - poprzednie auto palilo 6,7l.

Gorsza widocznosc.

Rewelacyjna fabryczna nawigacja bijaca na glowe wszystkie tomtomy i inne wynalazki.

Dobre fabryczne audio.

Zmiana samochodu bardzo pozytywna,jest ogromna roznica na korzysc nowego.

IMG_6258.jpg?psid=1

IMG_6271.jpg?psid=1

IMG_6263.jpg?psid=1

IMG_6279.jpg?psid=1

IMG_6282.jpg?psid=1

IMG_6275.jpg?psid=1

IMG_6257.jpg?psid=1

Edytowane przez danolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ;) Gratki zakupu i powodzenia w modach:) Bezawaryjnosci zycze!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za dobre slowo :) Narazie jedyny mod jest taki,ze wymienilem zarowki h11 w przeciwgielnych na bardziej biale ( byly fabrycznie zolte co przy funkcji leaving/coming home wygladalo nieciekawie z bialymi LED) Philips Crystal Vision. Jest o wiele lepiej,jednak dalej nie sa one sniezno biale,maja niebieskawa poswiate - polamalam przy okazji jeden zaczep przy maskownicy przeciwmgielnych :/

Moze w przyszlosci zmienie jeszcze na Philips Diamond Vision.

Kolejny mod w planach to montaz fabrycznych mocowan bagazu ( musze poszukac na ebay albo allegro) oraz wymyslic jakis pojemnik na rzeczy typu olej na dolewki itd do kola zapasowego z racji tego ze nie ma schowkow w bagazniku w boczkach ( tylko jeden 'zewnetrzny' z siateczka - w a6 c5 byly schowki pod przykrywkami w boczkach)

Myslalem jeszcze o podswietleniu LED tablicy rejestracyjnej z audi A5 ale naczytalem sie sporo i opinie sa podzielone - raz ze czesto nie dziala,trzeba podginac blaszki,a jak czasem nie zadziala to i po powrocie na fabryczne oswietlenie blad tez sie utrzymuje, a dwa ze lampki 'migaja' ze wzgledu na to,ze komp co jakis czas sprawdza zarowki ktorych tam nie ma i wtedy LED'y migaja - takie cos odpada.

Edytowane przez danolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny kolor i dobre wyposażenie. Co do tablicy to nie starcza same żarówki led smd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zasada jest ta sama - bedzie migac jako ze sterownik sprawdza,czy zarowki sa dobre,a czas reakcji dla LED jest tak krotki,ze beda blyskac. Podobno pomaga przekodowanie...ale to juz kombinacja zwlaszcza tu gdzie mieszkam :)

Kolorek i wyposazenie rzeczywiscie sa idealne :)

Edytowane przez danolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup same zarowki led dobrej firmy i nie bedzie bledow ani blyskania ;) zerknij w moim watku, wymienilem cale oswietlebie wew. + podswietlenie rej. + halogeny i zero bledow. ponad rok juz swieci ;) powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Maniek,przesledze Twoj temat i zmienie przynajmniej podswietlenie tablicy bo wyglada dziadowsko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Maniek,przesledze Twoj temat i zmienie przynajmniej podswietlenie tablicy bo wyglada dziadowsko ;)

Ja mam u siebie w C6 2010 takie LED-y i nie wywala żadnych błędów

IMG_5145.jpg

4H0943021

4H0943022

do dostania na getem.pl

Edytowane przez rutek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasują p&p czy trzeba wtyczke zmieniac??

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny kolorek :) gratki zakupu no i jeszcze po lifcie :D

Dzieki Harry, kolorek idealny, tylko takiego szukalem i tylko po lifcie :)

Panowie ja tez zamowilem te ledy od a5 w ASO,zobaczymy jak bedzie dzialac,w nast tygodniu powinienem miec.

Zamowilem tez uchwyty na torby z zakupami,bo wiecznie sie walaja po bagazniku

http://shop.autopartsveghel.nl/nl/0556617-6y5867615cqtc-tassensteun-kofferruimte-zwart-div-audi-modellen-bj-02-heden.html

Bede tez bral sie za montaz subwoofera,po 2 tyg jazdy bez skrzynki nawet zona stwierdzila,ze nie gra jak powinno ;)

W zwiazku z tym moze mi pomozecie?

Mam w bagazniku jedynie szara skrzynke 'radio box' nie ma wzmaka. Glosniki aktywne, DSP, MMi 3g low.

Chce kupic taki adapter :

http://www.acb.no/pdf/1572.pdf

wpina sie go przed wzmaka do swiatlowodu,potem spowrotem do wzmaka a z drugiej strony mamy rca.

Jednak caly problem w tym,ze nie mam wzmaka w schowku w bagazniku.

Na logike jednak wyglada,ze do 'radio boxa' wchodzi tez swiatlowod z wtyczka - moze zasada instalacji jest ta sama i moge to wpiac przed ta radio skrzyneczka? Chyba chodzi tylko o to samo zeby wyciagnac ze swiatlowodu sygnal.

Kolejna sprawa w ktorej chcialbym zasiegnac porady :

Jak ruszam rano gdy auto jest zimne na jedynce i wstecznym czuje wibracje/szarpanie - ewidentnie od sprzegla. Zwlaszcza,jak wyjezdzam z garazu podziemnego pod gorke. Jak auto robi sie cieple,problem zanika ( calkiem jednak nie ustepuje). Dodatkowo jak auto jest zimne ciezko jest wrzucic jedynke po wyrzuceniu na luz np. na swiatlach.

Jade za tydzien do ASO z tym,jako ze auto jest na gwarancji,ja obstawiam sprzeglo do wymiany. Myslalem tez o dwumasie,ale nic nie stuka nie telepie nie ma zadnych niepokojacych odglosow.

Problem jest taki ze mam gwarancje w ASO,w ktorym kupowalem auto a jest to 80km ode mnie i jak przyjade,bede mial auto cieple i za bardzo nie pokaze,jak to wyglada. Chyba zostawie auto,wezme samochod zastepczy i wroce rano zademonstrowac im gdzie jest problem.

Kolejna rzecz - jak auto postoi 2-3 min na biegu jalowym temperatura zaczyna spadac z 90 do 75-80 st. Termostat do wymiany?

Edytowane przez danolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

piękny kolorek :) gratki zakupu no i jeszcze po lifcie :D

Dzieki Harry, kolorek idealny, tylko takiego szukalem i tylko po lifcie :)

Kolejna rzecz - jak auto postoi 2-3 min na biegu jalowym temperatura zaczyna spadac z 90 do 75-80 st. Termostat do wymiany?

różnie to może być , albo czujnik temperatury , termostat , jedynie do kompa i może wpadnie jakiś błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

gratuluje zakupu fajny kolor i wyposazenie

mysle o zakupie a6 ale 2.0 177 PS, u ciebie widze 136 PS i jestem ciekaw jak sie czyms takim jezdzi szalu chyba nie ma albo?

Wszyscy odradzaja mi ten 2 litrowy silnik, i mowia by brac 3.0 w dieslu albo 2.4 w benzynie.

Co zauwazylem te 136 konne wersje maja bogate wyposazenie - czyzby z mysla dla seniora :).

Z gory dzieki za info

Edytowane przez piteras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2.0 po lifcie turbo CAHA lub GTB i masz ponad 200 KM a przy normalnej jeździe spalanie bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...