Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek oleju


Paweł_R

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci bierze olej to przejdź na Motula X- cess 5W40. z porządną płukanką wcześniej. Ten olej ma lepsze parametry jak się rozgrzeje i nie przecieka przez uszczelnienia jak np. Mobil

U mnie przestał chlać.

Jak nie przestanie to znaczy że silnik do remontu.

Siema,mam podobną sytuację...dzisiaj zamówiłem wszystkie filtry i olej Motula X- cess 5W40 nie wiem jaki był wcześniej niestety.Tą płukankę to co masz na myśli?jak to się robi?Nie wystarczy po prostu zlać do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dobrze jest zalać płukankę.

Jak się robi ? zalewasz do silnika przez otwór wlewowy oleju i tyle.

Należy to zrobić przed samym wjazdem na warsztat trzeba zalać i zostawić samochód na chodzącym silniku z 10 minut i tyle.

Nie wolno na płukance jeździć gdzieś po mieści czy cos w tym stylu ani robić prze gazówek bo można zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dobrze jest zalać płukankę.

Jak się robi ? zalewasz do silnika przez otwór wlewowy oleju i tyle.

Należy to zrobić przed samym wjazdem na warsztat trzeba zalać i zostawić samochód na chodzącym silniku z 10 minut i tyle.

Nie wolno na płukance jeździć gdzieś po mieści czy cos w tym stylu ani robić prze gazówek bo można zaszkodzić.

Rozumiem,fajnie dzięki za pomoc...Sorki że tak zarzucam pytaniami ale jak to moja mam mówiła zawsze warto rozmawiać.Jesteś już doświadczonym użytkownikiem a ja zielony w temacie jestem.Tak z ciekawości ile już jeździsz swoją maszyną?Jak oceniasz ogólnie ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko poprzedni właściciel od którego zakupiłem autko jeździł 3 lata na oliwie 10w40 i czy jest sens po tym czasie zmieniać na 5w40?? czy nadal zalewać 10w??

Edytowane przez darixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napisano zawsze jest sens. Do tego płukanka mile widziana :)

Pytanie po na cho...inkę zalewał 10W40?

Przyzwyczajenia z Poloneza czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz.

niedługo przejdę na motula 5w

może o wyborze oliwy zadecydowała cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym silniku i jego spalaniu oszczędność 50-100zł na 6,5-7l oleju (i to w skali roku) najgrzeczniej skomentować można tylko uśmiechem... :)

Pamiętaj o dobrym filtrze (Mann/Knecht/Bosch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat oleju się rozwinął więc i ja się wtrącę

od zakupu zalewam 5W30 Castrola i od wymiany do wymiany miałem małe dolewki , max. przez okres jaki mam ASN to dolałem z 0,5 litra przez rok

z tego co mi się wydaje to V lubi łyknąć przy częstej jeździe miejskiej gdzie non stop gasimy i odpalamy auto

no i jak latamy sporo po autostradzie

teraz mam pytanie czy przy przejściu z 5W30 na 5W40 należy robić płukankę

myślałem o Motulu

P.S z innej beczki jaki macie aku w ASN bo zbliża mi się wymiana a do 3.0 jest kilka zalecanych a nie chcę wstawić za dużego bo będzie niedoładowany

większość latam po mieście i krótkie trasy

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz po VIN-ie lub na wlepie z wyposażeniem jaki miałeś fabryczny, ew. zadzwoń/podjedź do ASO to Ci sprawdzą.

Generalnie 80Ah powinien być OK, ja taki miałem fabryczny. Kupiłem nowy 100Ah Varta Silver, ale gdybym miał ponownie wybierać pozostałbym przy 80Ah.

Płukankę dobrze jest robić przed każdą wymianą oleju, a Motul X-cess 5W40 jak już pewnie wyczytałeś ma dobrą opinię :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o oleju sort pełny syntetyk
widziałem ten test na własne oczy
na tym sorcie nawet ta rolka się nie zużyła
potem na sucho bez oleju i dopiero zrobiła się mała rysa
dla eksperymentu wyciągnąłem bagnet z silnika zalanego tym olejem
wkręciłem w imadło bagnet i kropla na końcu bagnetu przewisiała całą noc na bagnecie
http://www.youtube.com/watch?v=fS8shKPdDAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten olej SORT-a:

http://www.sortoil.com/aceite-5w-30-100-sintetico-3/

zapewniają zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 20%... jeśli dobrze liczę to by oznaczało zmniejszenie spalania z np. 10l do 9l/100km - zakładam przy tym, że zmniejszenie spalania o 100% oznacza, że silnik pali dwukrotnie mniej paliwa :cool:

Ja mam wlanego Millersa 5W40 z serii Energy Efficient i technologią NanoDrive, który też ma niby wydłużać żywotność silnika i redukować spalanie.

http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/oleje-silnikowe/millers-oils-ee-longlife-5w40/

Żywotności i zużycia podzespołów nie jestem w stanie ocenić, jeśli zaś chodzi o spalanie to jadąc na dwupasmówce GPS-owe 90km/h (95km/h na szafie) średnie spalanie na płaskim, kilkukilometrowym, odcinku FIS pokazał mi 7,5l/100km (3.0 Tiptronic Quattro !!!), a średnie z całego odcinka (35km) takiej jazdy - z uwzględnieniem wzniesień, zjazdów, hamowania, przyspieszania i wyprzedzania totalnych zamulaczy, tj. jadących jeszcze wolniej na prawym pasie :P - wyszło katalogowe 8,1l/100km :D

Z kolei na zwykłej drodze krajowej (a więc zwalnianie w terenie zabudowanym, stanie na światłach, jazda za zawalidrogami a następnie ich szybkie wyprzedzanie z gazem w podłodze itp.) jadąc "przelotowo" 100km/h uzyskałem 8,7l/100km po ok. 100km takiej jazdy, a komputer zapewnia mnie, że paliwa starczy mi jeszcze na 620km (przed pomiarem zalałem po korek 63-litrowy zbiornik) :)

Niestety nie pamiętam jakie miałem spalanie (na tym samym odcinku dwupasmówki, bo ono jest najbardziej powtarzalne pomiarowo) na Motulu X-Clean+ 5W30:

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-clean-5w30--2?f%5Brange%5D=25

którego miałem zalanego wcześniej. Coś mi się tylko kojarzy, że na płaskim odcinku średnie spalanie oscylowało mi w okolicach 7,9-8l/100km@90km/h, więc nie mogę z całą stanowczością stwierdzić, że olej Millersa zmniejsza spalanie.

Paliwo: Pb95 z Auchan :)

PS. Kosa-00 a jakie uzyskujesz spalanie na tym oleju?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie znalalem do swojego asn ale mam taki zaprzyjaźniony warsztat co chłopaki leją go i myślę że ja przejdę na ten olej narazie latam na top tec 4100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...