Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Utrata mocy, biały dym


brath100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem i nie wiem co robic.Mam a4 po lifcie 99 rok z silnikiem AFN 1,9 TDI. Auto chwile stalo ale odpalilem i chdzilo na wolnych obrotach gdzies przez godzinke. P przejechaniu ok 1,5 km auto zaczeło bardzo szybko tracic moc,ja mu na gaz a on zero reakcji,spojrzalem w lusterko i zobaczylem bialy dymek od razu zgasilem auto i juz nie odpalilem. Sprawdzilem rozrzad ,elektronike (podłczylem pod kompa i wszystko ok), pompa ok,wtryski ok i auto nie pali.Nie wiem co mam juz robic. Prosze o pomoc ,moze ktos juz mial do czynienia z takim przypadkiem.

* nazywaj prosze tematy zgodnie z regulaminem, prefix [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić logi jak auto nie pali :polew:

VAG-a i tak zapnij. bledy mozna odczytac bez uruchamiania silnika :cool1::sarcastic:[br]Dopisany: 02 Październik 2008, 08:37_________________________________________________powachaj plyn chlodzacy czy nie pachnie spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalilem glowice bo mechanik mi powiedzial ze moze byc tez taki przypadek ze zassalo olej przez intercooler do cylindra i mozliwe ze pogielo korbowody i jest male cinienie sprezania ale sprawdzilem i wszystko jest ok,zawory tez sa szczelne,jutro skladam silnik i znowu pod kompa bedzie trzeba podlaczyc ale to juz inny gosciu to zrobi bo mozliwe ze ten pierwszy [popstawil zla diagnoze i moze cos przeoczyl.Wykluczam zle paliwo bo podlaczylem paliwo z lejka bezposrednio do pompy i tez lipa.

Jak juz zloze silnik i podlacze vag to napisze co i jak. Czy to normalne ,ze jak zdjalem kolektor dolotowy to bylo w nim duzo czegos w rodzaju smoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto długo stało to może coś turbo, kierownice. daj znać czy uporałeś się z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła pójść przepływka po takim zdarzeniu albo dostał się olej tam gdzie nie miał, możliwe są też gorsze scenariusze ale jak mówisz że wszystko było ok. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany,tylko nie wiadomo co sie stalo.Złożylem caly silnik ,odpowietrzylem i chyba jakis cud bo odpalil bez zadnego problemu. Nie wiem co moglo pomoc,przeczyscilem IC wszystkie przewody,nowy filtr powietrza,zlozylem i gra,ale i tak musze popiac pod VAGa zeby zobaczyc co tam siedzi.Prze jakis czas po zlozeniu migala mi kontrolka od swiec ale juz zgasla.Na razie jezdzi,oby jak najdluzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...