Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po odłączeniu przepływki silnik powninien zgasnąć ?


Wojtek1995

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości pytam ? borykałem się z paroma problemami wymieniłem uszczkodony czujnik w przepływce auto chodzi nie szarpie ,z ciekawości dzisiaj go odłączyłem i silnik zgasł czy to normalne zachowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Po odpięciu przepływki powinny obroty zafalować, ale silnik nie powinien zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłączeniu spadły strasznie że aż budą za telepało i ucichł może dla tego że ledwo co się nagrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przepływki silnik będzie chodził "prawie" normalnie. Będzie bardziej ospały i może troche szrpnąć. Ale nie zgaśnie. Tak się nawet sprawdza uszkodzoną przepływkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadral20004 wiesz może jakie są oznaki słabego sprężania ? po czym poznać ? czy oznaką może być złe wypalanie świec ? bo przed wczoraj wymieniałem i wyglądały nie mal identycznie wypalone

a i druga sprawa czy przejąć się tym czy jeździć dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa dalej praktycznie bez różnicy. Po prostu wtedy wartości bierze z kompa pod obroty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem swiecie przekonany ,ze zgaznie po odpieciu przeplywki.koledzy jednak mowia ze nie powinien.ja bym sie tym nie martwil jesli z autkiem wszytsko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił mi że jak by mi przepływka kiedyś siadła a bedę wracał z szkoły to mam ją odpiąć i powinienen się doczłapać te 60 km . ponieważ mam używaną poklejąną ale wszystko dobrze chodzi popierdyla lepiej niż na starej tylko nie wiem ile ten klej dwu-składnikowy wytrzyma .ciężko dostać tą przepływke (hitachi) a jak już to 400zł nowa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro tego w brud:)

http://allegro.pl/przeplywomierz-audi-a4-b5-1-8-20v-adr-037906461b-i4943202401.html

masz tu sztuke.wpisz w allegro "przepływomierz audi 1.8 adr" jest kilka.ta najladniejsza

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdziłem około 2 miesięcy z odłączoną przepływką i auto trochę więcej paliło około 0,5-1 L na 100 km,potem kupiłem używkę i minęło jakieś pół roku na razie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może w jaki sposób sprawdzić przewody od podciśnienia ? wczoraj znów zaczol szarpolić i wygląda na to jak by silnik za mało powietrza lub za dużo dostawał nie zależnie od biegu przy małej prędkości przepływka odpada ponieważ ostatnio bo odciążeniu silnika obroty skakały pow 2tyś teraz trzymał ok 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...