Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 2.0 alt Falujace obroty


Respect15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na zimnym silniku faluja obroty. Auto 2.0 benzyna + lpg nieszczesny ALT. Pomijajac fakt brania oleju samochod jest wporzadku tylko od jakiegos czasu faluja mi obroty. Po podpieciu na vaga pokazuje sie bład czujnika położenia wałka rozrządu i wypadajacy zapłon. Mechanik powiedział mi ze to zasługa wariatora ( napinacz faz zmiennych rozrzadu ) koszt 1700zl tylko aso. Problem jest tylko zima, latem zafaluja 30 sekund i jest wszystko wporzadku, im wiekszy mroz tym wieksze falowanie i nawet gasniecie. I tu moje pytanie gdze znajduje sie ten czujnik? Czy wymiana cos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze szybko zmien mechanika. Wypadanie zaplonu moze byc zwiazane z uszkodzona swieca, cewka lub instalacja. Sprawdz vagiem na ktorym cylindrze wypada zaplon i wszystko dokladnie posprawdzaj. Czujnik polozenia walka znajduje sie z przodu glowicy na walku ssacym. Jak cos to ma dwa takie sprawne i moge ci podeslac. Za falowanie obrotow moze odpowiadac bardzo wiele rzeczy , przepustnica, lewe powietrze uszkodzony czujnik itd. A co do wariatora to ja ci moge go zregenerowac za 1/4 ceny z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam pojecia czy jest on uszkodzony czy nie jest :D to byla opinia mechanika. Te obroty nie przeszkadzaja w jezdzie mowie to jest max 1 min na duzym mrozie. Jaki koszt tego czujnika? Trzeba rozbierac? czy z gory sie dobiore?http://allegro.pl/audi-a4-passat-b5-2-0-alt-czujnik-walka-058905161b-i4924001279.htmlten bedzie dobry? 30zl niewielki majatek

Edytowane przez Respect15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I jak z tymi nierownymi obrotami na zimnym silniku?? Zrobiles to? Jaka przyczyna? U mnie jest dokladnie to samo. Licze na pomoc

Koledzy od niedawna mam to samo w czym tkwi problem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...