Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsie budą przy dodawaniu gazu.


A4 B7 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Przy delikatnym i stopniowym dodawaniu gazu w zakresie 1200 obrotów zaczyna telepać silnikiem (niezależnie czy ciepły czy zimny). Później jak zwiększę obroty wszystko ustaje. Dodam iż dzieje się to na luzie. Auto nie pobiera oleju, zbiera się bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki dobry trop dodam iż ostatnio mrowiło/drżało na kierownicy i czuć było na pedale gazu/ fotelu że również lekko mrowi w trakcie jazdy. Jak zmienię odezwę się czy pomogło może nawet uda mi się to do końca tygodnia załatwić. Nie wiecie czy wraz z poduszkami silnika zmieniać i te pod skrzynią czy to zbędny wydatek.

Edytowane przez A4 B7 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżenie z fusów, trzeba zobaczyć jak wyglada i czy przy dodawaniu gazu/gaszeniu lewarek od biegów nie lata na lewo i prawo. Poduszki to dosyć droga sprawa więc dobrze je skontroluj żeby nie wywalić kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam te same objawy co ty. Bylem juz z tym u mechanika i obie poduchy do wymiany. Na szczescie ta pod skrzynia dobra jest. Odradzam zamienniki bo juz druga partie reklamuje czekam na zwrot kasy i za tydzien kupuje oryginal. Fakt ze to koszt 1000zl ale na 300tys powinno znow wystarczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do wymiany na nowe. Mówisz padły przy 300 000. Ja mam nabite 180 000 choć to pewnie wszystko zależy od tego jak tym silnikiem "kołysze" noga kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki padają pod wpływem zmęczenia materiału,a to powstaje nie od ilości przejechanych kilometrów ale od tego po jakich drogach jeździmy.Niestety. - tak więc nie znamy dnia ani godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie popychacze i walek.... to sa rzeczy przy ktorych tak sie dzieje. . Temat juz wiele razy przerabiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2mas klęka...jak nie czuć takiej wibry od 1900rpm to jeszcze nie jest źle wiele vw lata i trzepie km z takim stanem 2masy. Jeśli np zrobisz chipa a tuner da mu trochę dołu to napewno wibra wyjdzie. Ale z takim stanem jeszcze kupe km natrzaskasz. W ten sposób sie testuje 2mase z DSG jak zwiekszysz rpm na b.j do 1000 i czuć bujanie budą i taką tarke/wibre - to sory-2masa śmietnik (w dsg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy delikatnym i stopniowym dodawaniu gazu w zakresie 1200 obrotów zaczyna telepać silnikiem (niezależnie czy ciepły czy zimny). Później jak zwiększę obroty wszystko ustaje. Dodam iż dzieje się to na luzie. Auto nie pobiera oleju, zbiera się bdb.

Czy podczas normalnego użytkowania auta odczuwasz jakiś dyskomfort lub niepokojące objawy ?

Jeżeli nie, to się tym nie przejmuj, bo wydasz zaraz kupę kasy , a efekt może być żaden.

Około 1400 obr/min sterownik silnika przestaje korygować dawkę biegu jałowego i jak korekcje znacząco się różnią, to takim silnikiem zaczyna telepać do ok 2000 RPM.

Jeżeli chcesz coś z tym zrobić, to zacznij od najprostszego, sprawdź korekcję w grupie 13 silnika :decayed:

Kolega powyżej był szybszy :hi::naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moje autko na komputerze (na dwóch różnych komputerach) i co do wtrysków wszystko pokazywało że jest ok. Co do poduszek to wyszła mi jedna do wymiany. Czy wymienić tylko jedną czy dorzucić kasy i brać się również za wymianę drugiej (sztuka 550 zł w ASO). Czy się poprawiło czy nie będę wiedział wkrótce. Oczywiście się tu odezwę jeszcze...

Poducha wymieniona. Nadal trzęsie jak trzęsło. Wszystko zmierza w kierunku dwumasy.

Edytowane przez A4 B7 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...