Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pełna skóra - użytkowanie w lato i w zimie.


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Może się ktoś wypowiedzieć jak wygląda użytkowanie pełnej skóry w lecie i w zimie. Czy w lato bardzo się nagrzewa że nie da rady siąść na nią a w zimie znowu zmarznięta czy to tylko gadanie ludzi którzy nigdy takich foteli nie mieli?

Planuję u siebie wymianę zwykłych foteli na skórę lub półskórę i nie wiem co wybrać. Mam na oku kubełkowe fotele w pełnej czarnej skórze z elektryką albo drugi komplet też kubełki ale w środku z Alcantarą tylko że bez elektryki.

Kuszą mnie bardzo te pierwsze ale boję się jak to będzie przy gorących albo bardzo niskich temperaturach.

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem pewne obawy jak kupiłem auto w czarnej skórze. ale w lecie staram się stawiać auto w cieniu a jak się nie da to chociaż tyłem do słońca żeby mi nie grzało prosto w siedzisko. szczerze to gorzej chyba się kiera nagrzewa niż fotele. w zimię póki co jakoś nie narzekam :wink:

wiadomo że trzeba zadbać bardziej niż o materiałowe fotele ale raz na jakiś czas ręka nie odleci od przetarcia clenarem i odżywką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też mi się bardzo podoba pełna skóra. W sumie zawsze na zimę albo w upalne dni można wrzucić jakąś matę na środek siedzenia. A ten wygląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już w autach pełną skórę,skórę+speed,skórę+alkantarę i uważam że pełna skóra to porażka.W lato jak zostawisz w słońcu-tragedia a podczas mrozów zanim się nagrzeją papa jest zimna jak diabli(chyba że masz garaż).Jedyne plusy pełnej skóry to ładny wygląd oraz łatwość w utrzymaniu jej czystości szczególnie jak ktoś ma dzieci.

Gdybym miał możliwość wyboru na bank nie wziął bym pełnej,niewentylowanej skóry,wolał bym nawet sporty/kubły materiałowe....Skóra+speed lub skóra+alkantara to już inna,komfortowa bajka :),w lato i zimą gitara+ładny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już w autach pełną skórę,skórę+speed,skórę+alkantarę i uważam że pełna skóra to porażka.W lato jak zostawisz w słońcu-tragedia a podczas mrozów zanim się nagrzeją papa jest zimna jak diabli(chyba że masz garaż).Jedyne plusy pełnej skóry to ładny wygląd oraz łatwość w utrzymaniu jej czystości szczególnie jak ktoś ma dzieci.

Gdybym miał możliwość wyboru na bank nie wziął bym pełnej,niewentylowanej skóry,wolał bym nawet sporty/kubły materiałowe....Skóra+speed lub skóra+alkantara to już inna,komfortowa bajka :),w lato i zimą gitara+ładny wygląd.

Mając seryjnie webasto oraz solardach nie odczuwam zupełnie żadnych wad związanych z pełną skora. Zimą wchodząc do auta mam nagrzane jak w saunie i siadam na cieple juz fotele. Latem wnętrze schładza się na tyle ze można śmiało siadać bez narażenie się na oparzenie. Przetestowane w Chorwacji przy pełni sezonu kiedy do auta wsiadalem w samych kąpielowkach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie skóra to piekna sprawa, zawsze czysta, bardzo łatwo sie czyści i konserwuje. Zwykłe naleśniki są wiecznie w plamach a skórkę przecierasz mleczkiem i nie ma sladu. Dodatkowo zapach skóry sam zaprasza do auta :decayed:

Minusami jak wiadomo jest gorąc w lato i zimna powierzchnia zimą ale grzane dupki szybko to niwelują, mi przeszkadza jeszcze jedna sprawa, jak sie napije i żonka wiezie mnie do domu to trace trakcje na tylnej kanapie i latam po całym tyle :kox:

Nie wyobrażam sobie żeby przesiąść sie na zwykłe welurowe naleśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gadanie ludzi którzy nigdy takich foteli nie mieli

chyba trafiłeś w sedno :)

zimą jak byś usiadł gołą d*pą na siedzenie to na pewno jest zimna ;) w ubraniach nie robi to różnicy

latem skóra parzy nie bardziej niż kiera, klamki czy też samo powietrze przy ekstremalnych temperaturach

ja przesiadłem się ze szmaciaków na czarne skóry chociaż pare osób odradzało i teraz wiem że pierdzielili farmazony :thumbdown:

i mówi Ci to gosciu który lata kozą o wielkim profilu opony bo ceni komfort wyżej niż szpanowanie :D:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie, jutro polecę po te siedzonka. Mam już ugadane naprawdę igły z 2014 roku w pełnej elektryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...