Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu, bardzo wysoka cena


siwcio3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Panowie jako, że jestem laikiem proszę was o poradę :) Dziś odebrałem auto od mechanika i po wystawieniu rachunku o mało nie zemdlałem..
Chodzi o wymianę rozrządu w Audi a4 b5 1.9 TDI 116KM AJM 2000r. W rozliczeniu prócz robocizny, filtrów, olei mam rozpisane:
- zestaw rozrządu 710 zł
- pompa wody 210zł
- napinacz rozrządu 350zł
Powiedzcie mi czy to jest możliwe ?! Przecież na allegro można znaleźć kompletne zestawy rozrządu za 710 zł z Ruville. Wg mnie pompa i ten dziwaczny napinacz, który mi pokazywał powinien być w zestawie. Jutro zorientuje się też w jakiej cenie części te są u mnie w mieście. Ale zanim zwrócę się z tym do niego wolę zapytać was :)

Edytowane przez siwcio3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co on w aso kupywal czesci ?;/

No to właśnie jakieś żarty są, 1270zł?! Prawie dwukrotna przebitka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet ina 450zl + pompa maks 150zl. Rozrząd oczywiście z tym napinacze bi pewnie chodzi o tłumik hydrauliczny

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet ina 450zl + pompa maks 150zl. Rozrząd oczywiście z tym napinacze bi pewnie chodzi o tłumik hydrauliczny

Tapnięte z SGS5

Napisałem dokładnie tak jak mechanik mi to rozpisał, nie mam pojęcia czy to o ten tłumik chodzi, patrząc po zdjęciach w google to chyba jest to coś co pokazywał, wiem jedno, że wyczyścił mi portfel. Czyli uważacie, że mógł się pomylić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za Ruvilla do b6 płaciłem coś kolo 430 zł ... kolego za drogo niech ci pokaże rachunki czy w ogóle tyle zapłacił ... a uzgadniałeś wcześniej z nim cenę ? ja to zawsze cześci to sam sobie załatwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za Ruvilla do b6 płaciłem coś kolo 430 zł ... kolego za drogo niech ci pokaże rachunki czy w ogóle tyle zapłacił ... a uzgadniałeś wcześniej z nim cenę ? ja to zawsze cześci to sam sobie załatwiam

Ustalałem cenę około 700zł, wolałem, żeby on to kupił, tym bardziej, że jako tako się z nim znam. Jutro po południu tam pojadę i wszystko będę chciał wyjaśnić. Na kartce mam tak:

-pasek mikro 60 zł

- 2 raz pasek micro 32zł

- napinacz rozrządu 350zł

- pompa wody 210zł

- zestaw rozrządu 710zł

- sprężyny, oleje, filtry i inne rzeczy

Nie sądzicie, że to jest policzone 2 razy?

Na następny raz na pewno kupie sobie sam :)

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że mnie fanty wyniosły nie wiele mniej, ale wymieniałem dodatkowa pasek i napinacz klimy, sprzęgło i regulator alternatora. Oczywiście napinacz długiego paska też (wszystko co jest do wymiany z przodu silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecholował z ceną.

Info z wczoraj odnośnie rozrządu z ASO w Krakowie:

Rozrząd – 549,00 zł , jest na miejscu ( pasek , rolka prowadząca , rolka napinająca)

Pompa – 201,99 zł , jest , zwrot używanej oryginalnej pompy

Termostat – 108,11 zł , jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymianę rozrządu w warsztacie z dobrą opinią wycenili na 900-1100 zł , ogólnie taniej wychodzi kupić części samemu tylko jeśli coś się stanie z powodu wady fabrycznej itp. to niestety warsztat nie uzna gwarancji i za demontaż części zapłacimy dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w zestaw wchodzi pasek , pompa i napinacz ... musisz wyjasnic bo pewnie chce przytulic wiecej kasy ... nigdy przy mechaniku nie mów ze sie na czyms nie znasz bo wtedy im apetyt rosnie . Mam wujka co zawsze jak gdzies pojedzie i powie ze sie nie zna to płaci 2 razy wiecej niz powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam napinacz jest drogi około 400 zł ale i tak twoja jego wycena to z 400 zł za dużo chyba że w tym robocizne policzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymianę rozrządu w warsztacie z dobrą opinią wycenili na 900-1100 zł , ogólnie taniej wychodzi kupić części samemu tylko jeśli coś się stanie z powodu wady fabrycznej itp. to niestety warsztat nie uzna gwarancji i za demontaż części zapłacimy dodatkowo

do AFN 1000zł?????

umnie w okolicy robocizna 200-250zł, częsci czy to u mechanika czy tu na forum 200zł +100zł pompa wody jesli jest taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pytać w hurtowni w zestaw rozrządu za 700zł wchodzi dodatkowy napinacz, który potrzebny jest do mojego auta, ale bez pompy, niestety on kupił niby w innej hurtowni i zapłaciłem 1270zł za same części rozrządu bez robocizny.
Mam nauczkę, na przyszłość sam będę kupował części i na pewno mimo, że go znam skorzystam już z usług innego mechanika. Szkoda tylko, że ta lekcja tyle mnie kosztowała, zapłaciłem tyle co pewnie zapłaciłbym w ASO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO zapłacił byś z 1500 jak nie wiecej już ileś czasu temu kolega 1500 zapłacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest temat o rozrządu w ajm-e. Cena taka może być, sam miałem taką jednostkę i za wymianę rozrządu zapłaciłem ponad 1500 pln. Najdroższe jest w nim ten tłumik drgań czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicy to złodzieje(nie mówie ze wszyscy).wiem cos o tym.jak nie kroją za czesci 2x to wycinaja katalizatory,wmawiają ze cos wymienili a w rzeczywistości nie wymieniają.trzeba uważac i patrzec im na rece.to co oni robią czasami to sie w głowie nie miesci.i to jeszcze znajomy :facepalm: sprawdz sobie lepiej czy na pewno ci załozył te nowe czesci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicy to złodzieje(nie mówie ze wszyscy).wiem cos o tym.jak nie kroją za czesci 2x to wycinaja katalizatory,wmawiają ze cos wymienili a w rzeczywistości nie wymieniają.trzeba uważac i patrzec im na rece.to co oni robią czasami to sie w głowie nie miesci.i to jeszcze znajomy :facepalm: sprawdz sobie lepiej czy na pewno ci załozył te nowe czesci .

Dlatego wszystko jak tylko mogę i potrafię, robię przy aucie własnymi "ręcoma"... jak sobie sam zrobisz to wiesz jak jest zrobione, a mechanicy robią byle na odpierdal żeby tylko skasować

Jak już ktoś napisał... powiedz że sie nie znacz i ma być zrobione = policzony klient x2 :banan:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...