Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięty pompowtrysk w AVB


krzych_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po remoncie głowicy miałem problem z odpalaniem silnika 1.9 tdi 101km AVB po remoncie kapitalnym głowicy. Byłem dziś u kolejnego znachora i komputer pokazał że pompowtrysk na 1 cylindrze ma 2.99, na drugim -1.29, trzeci- 0.7 a czwarty 0.25. Pytanie do wszystkich jaki kupić i gzie najlepiej, nowy czy używany. Przed wizytą w serwisie byłem w komisie skąd pochodzi samochód od sprzedawca potwiedził moje przypuszczenie że poprzedni właściciel kombinował coś z wtryskami


pierwszy ma + 2.99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze takie korekcje, to nie znaczy od razu, ze pompki są winne. Zamień pompki miejscami i wtedy sprawdz, czy korekcje sie przeniosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś numery wtryskiwaczy?


wczoraj byłem u mechanika który zaproponował regulacje. Przestawił coś na paskach i dziś zapalił super , przy wartości wytyskiwacza +2.99 kazał jeszcze jeździć i nie szukać sobie wydatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika...

No chyba że gada tak aby mieć robote w postaci wymiany tłoka...

Tak jak Lukasz_N mówi dekiel w góre , zamienić wtryskiwacze miejscami i sprawdzić korekty. Jeżeli się przeniosą na dany cylinder uszkodzona pompka jeżeli nie to czeka Cię pomiar kompresji i sprawdzenie sprawności danego cylindra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać pełen profesjonalizm tego co Ci montował głowicę :whistling:

Chyba podczas obróbki głowicy wyczyścili mu kreski i biedak nie wiedział jak ustawić :decayed:

Ciekawy jestem, czy wymienił uszczelniacze na pompowtryskach, jak nie to od tego bym zaczął :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyciągnięciu pompowtryskiwaczy okazało się że poprzedni właściel założył jeden o innym symbolu po którym doszedłem że jest on od 105 Km a nie od 101Km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet jeżeli włożysz z 2,0 tdi to powinno chodzic i miec dobre korekcje.... tu jest winne moim zdanie ustawienie luzów i czy uszczelnienie pompek jest nowe.... nie wiem gdzie Wy takich mechaników znajdujecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyciągnięciu pompowtryskiwaczy okazało się że poprzedni właściel założył jeden o innym symbolu po którym doszedłem że jest on od 105 Km a nie od 101Km

Coś mi się tu kupy nie trzyma, jeżeli tak jak piszesz jedna pompka była od mocniejszego motoru, to na niej korekcja powinna być na minusie a pozostałe na plusie :decayed:

Możesz podać wszystkie numery pompek, jakie miałeś zamontowane ?

ale nawet jeżeli włożysz z 2,0 tdi to powinno chodzic i miec dobre korekcje.... tu jest winne moim zdanie ustawienie luzów i czy uszczelnienie pompek jest nowe.... nie wiem gdzie Wy takich mechaników znajdujecie :D

Jeżeli wszystkie by miał od 2,0TDi, to wtedy korekcje mają szanse być dobre, przy pompkach o różnej wydajności taka szansa jest znikoma :decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który miał +2,99 ma numer 038130073AG i to jest od wersji 105 km a pozostałe były na minusie mają numery 038 130 073 AJ i taki też kupiłem ten jest od AVB 101Km po włożeniu go pali super komputer pokazał że trzy są na minusie a jeden ma+0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...