Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygasająca polisa OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie polisy OC. Miałem wypadek, jechałem sam. Auto nie nadaję się do remontu. Czy muszę wyzłomować samochód przed upływem końca polisy? Czy wystarczy nie zapłacić i kończy się ona sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sama polisa niewygaśnie a powinneś to zrobić ty i jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli samochodu nie naprawiasz tylko złomujesz to powinieneś wysłać papiery że go wyrejestrowałeś i złomowałeś do firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli tego nie zrobisz to ubezpieczyciel Ci przyślę kolejną polisę do zapłacenia ponieważ polisa się sama odnawia.

Nie odnowi się w przypadku kiedy sprzedaż czy to sprawny samochód czy szrota, a więc jeśli samochód już nigdy nie trafi na drogi a ty np. będziesz sprzedawał go po kawałku to możesz też podpisać umowę kupna sprzedaży np. z ciotką wujkiem itp. kimś z dalszej rodziny i taką umowę a właściwie kopie wysyłasz do firmy ubezpieczeniowej.

Taki myk zdejmuje z ciebie obowiązek przedstawiania zaświadczeń z urzędu o wyrejestrowaniu i złomowaniu wraka co się wiąże z lataniem załatwianiem itak dalej....

Umowa kupna sprzedaży przesłana na adres nawet mailowy i kontakt telefoniczny z ubezpieczycielem celem potwierdzenia odnotowania tego faktu wystarczy żeby zdjąć z Ciebie obowiązkowe ubezpieczenie.(musisz to zrobić zanim wygaśnie obecna polisa bo inaczej naliczą Cię za kolejny okres)

Tak więc jeśli ubezpieczenie się kończy albo skończyło to umowę sprzedaży samochodu sporządź z datą kiedy ubezpieczenie obowiązywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz lewą umowe i i wyślij. pare dni temu sam to przerabiałem . wysłałem im i mam spokój a auto powoli rozbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale auto ma nadal własciciela i nadal będzie figurować jako zarejestrowane ale bez oc.a jak ktoś dojdzie po częsciach do ciebie to co wtedy,niewiesz komu co sprzedarz,chyga ze sprzedaż karoserie i dokumenty to wtedy masz to z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa kończy mi się jutro i chcę go dać do.zlomowania. Wystarczy, że wyślę mailem dowód zlomowania do ubezpieczenia i to załatwi sprawę, czy muszę pojechać jeszcze wydziału komunikacji i tam to.zrobić?

Czy nałożą na mnie karę jeśli nie zdążę tego jutro zrobić i będę musiał i tak zapłacić składkę OC?

Edytowane przez zagryzamchlebem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomujesz auto, dostajesz kwity, jedziesz do wydziału komunikacji go wyrejestrować. Jak wyrejestrujesz to jedziesz do ubezpieczyciela i dajesz mu kwity z wydziału komunikacji, ze auto zostało wyrejestrowane i zezłomowane. Automatycznie wygasa Ci polisa OC.

Jak zdążysz jutro wszystko ogarnąć to nie będzie już trzeba nowego OC na kolejny rok. Jak nie wyrobisz się to po prostu OC zapłacisz za rok z góry, dasz kwity o wyrejestrowaniu np. w piątek to ubezpieczyciel zwróci Ci składkę potrącają tylko za te dni na których auto było jeszcze zarejestrowane (2-3 dni). Tak będzie najbezpieczniej i obędzie się bez kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...