Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeglad Auta za granica


dbprezes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem aktualnie za granica (Niemcy) 23 marca kończy mi się przegląd

Czy jest mozliwośc zrobienia przegladu tutaj w Dekra lub TUV czy musze jechac do polski , oraz czy przeglad obowiazuje tez w polsce

Auto jest na polskich rejestracjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem aktualnie za granica (Niemcy) 23 marca kończy mi się przegląd

Czy jest mozliwośc zrobienia przegladu tutaj w Dekra lub TUV czy musze jechac do polski , oraz czy przeglad obowiazuje tez w polsce

Auto jest na polskich rejestracjach

Witaj,

Czy przypadkiem wymogi dotyczące przeglądu nie są jednolite w ramach UE?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda formalnie, ale swego czasu dużo się mówiło, że auto sprowadzone z "reichu" z aktualnym przeglądem powinno mieć uznany ten przegląd w Polsce. Ale to tyczyło się auta na niemieckich blachach. Oczywiście nasze urzędy miały różne zdanie w tej sprawie.

Nie wiem, jak to ostatecznie wygląda, ale brak przeglądu = brak ubezpieczenia (tzn. trzeba będzie zwrócić z własnej kieszeni za ewentualną szkodę).

Jeżeli nie masz opcji zrobić przeglądu w Polsce, to ja bym zrobił niemiecki, żeby się niemieckie Polizei nie przychrzaniło i ewentualnie ubezpieczyciel.

A po powrocie do Polski spróbowałbym go "zalegalizować" w wydziale komunikacji lub zrobiłbym kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o uznawanie niemieckiego przegladu w pl przy sprowadzaniu auta to oczywiscie tak jest ale tylko w pierwszym roku niemieckiego tuv. (Jak wiadomo w de przeglady sa co dwa lata w pl co rok)

Z tym ze i tak trzeba jechac na stacje w celu wypisania dokumentu identyfikacyjnego pojazdu (60zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uznają, więc można chyba zrobić w DE - papier potwierdzi, że auto sprawne, czyli Policja i ubezpieczyciel się nie przywalą a według mnie o to głównie powinno chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłbym pewny tego co mówisz...jestem ciekaw czy wogóle polizei patrzy na ''nasze'' przeglady w dowodzie tak samo jak polska jak zatrzyma niemca.....a daleko masz do granicy z pl?bo cenowo to w pl masz za 100zł w de za 100euro lub troszke wiecej.wiec nie wiem czy bardziej by sie nie opłaciło gdzies w przygranicznym miescie w pl walnąć przeglad i spowrotem do de.W pl trzaskają ci pieczęc do dowodu w niemczech dają dodatkowy jakiś papier.Nie wiem jak zastosują sie do tego kolesie na diagnostyce jak ktoś na pl blachach tam wpadnie.2 sprawa to powiedzmy ze w de daja papier a pojedziesz do pl i po drodze drapnie cie policja i co?dasz im jakiś swistek po niemiecku?w tym momencie glina mówi brak przeglądu.dalej nie jedziesz.laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłbym pewny tego co mówisz...jestem ciekaw czy wogóle polizei patrzy na ''nasze'' przeglady w dowodzie tak samo jak polska jak zatrzyma niemca.....a daleko masz do granicy z pl?bo cenowo to w pl masz za 100zł w de za 100euro lub troszke wiecej.wiec nie wiem czy bardziej by sie nie opłaciło gdzies w przygranicznym miescie w pl walnąć przeglad i spowrotem do de.W pl trzaskają ci pieczęc do dowodu w niemczech dają dodatkowy jakiś papier.Nie wiem jak zastosują sie do tego kolesie na diagnostyce jak ktoś na pl blachach tam wpadnie.2 sprawa to powiedzmy ze w de daja papier a pojedziesz do pl i po drodze drapnie cie policja i co?dasz im jakiś swistek po niemiecku?w tym momencie glina mówi brak przeglądu.dalej nie jedziesz.laweta.

Ja pewny też nie jestem, bo na własnej skórze nie przerabiałem takiej akcji, ale skoro honoruje się przegląd Niemiecki w Polsce (rok to rok, ale się honoruje), to dlaczego ma się nie honorować nowego?

Nie wiem, czy Polizei patrzy na przegląd, ale wydaje mi się, że tak. Ubezpieczyciel patrzy na pewno. Inaczej nici z ubezpieczenia.

Skoro wbija się niemiecki przegląd do dowodu auta sprowadzonego, to też ubezpieczalnia go honoruje. Tak samo powinna honorować nowy przegląd. W razie W będzie potwierdzenie, że auto jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij kogoś z flaszka do speca od przeglądów wyślij dowód i zrobi Ci przegląd Wi-Fi :)

Ja kiedys przerejestrowałem auto bedąc w NL (blachy PL na inne blachy PL (inny własciciel)) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka ze przeglądy rejestracyjne okresowe dokonuje sie w kraju rejestracji pojazdu. Nie dotyczy to aut sprowadzanych do kraju docelowego w którym dla celów rejestracji wykonuje sie badanie techniczne. W autach na stałe zarejestrowanych w pl nie mozna wykonywać badań technicznych w obcym kraju i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób przegląd w Niemczech, niech ci nawet jakiś zaświadczenie dadzą.

Wtedy będziesz spokojny za granicą.

Na powrocie do kraju w pierwszej napotkanej SKP w PL zrób przegląd i masz z teczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij kogoś z flaszka do speca od przeglądów wyślij dowód i zrobi Ci przegląd Wi-Fi :)

Ja kiedys przerejestrowałem auto bedąc w NL (blachy PL na inne blachy PL (inny własciciel)) :)

amen

znam z autopsji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...