Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek spod rozrządu - simmering? Może coś innego?


akrak

Rekomendowane odpowiedzi

W aso komplet pod 500 zł - nie lubię oszczędzać na częściach ale ta kwota to totalny absurd..... dlatego kupiłem zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargałem dzisiaj przepystnicę i odmy... masakra, przepustnica nawet spoko, ale odmy... dolna rozwaliła mi się w rękach przy rozpinaniu, poza tym zawalona cała, zero prześwitu, jutro wrzuce jakieś zdjęcia dla potomnych. Górna... z górnej to same końcówki miałem, reszta to posztukowany wąż gumowy, też zawalony, a o szczelności to już wogóle nie było mowy w tym układzie. Jutro domówie dolną vo nową mam tylko górną i składam.

Edytowane przez akrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odma zapchana więc ciśnienie nie miało gdzie iść i wywołało olej w najslabszym punkcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

850cee1de656288bm.jpg

to jest ta krótsza, dolna co wchodzi pod przepustnicą, zero prześwitu i oczywiście rozwaliła mi się w rękach przy demontażu

a to jest ta długa, górna,a raczej to co było zamiast niej, dosztukowana rurka nawet bez opasek na łączeniach... masakra. w niej też był szlam ale był prześwit

a5c098323d477ae5m.jpg
0d7e123cb6a288c9m.jpg

przy okazji jeszcze miałem nieszczelność na łączeniu dolotu do przepustnicy, już tam ktoś grzebał bo ten kołnierz/uszczelka był na silikonie, tutaj szukałem jego numeru... ASO 40zł
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/312350-24-v6-aga-kolniezuszczelka-pomiedzy-dolotem-powietrza-a-przepustnica/

Edytowane przez akrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem, wczoraj zamówiłem, dzisiaj będzie i popołudniu składam, jestem ciekaw czy będzie jakaś różnica w zachowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem, wczoraj zamówiłem, dzisiaj będzie i popołudniu składam, jestem ciekaw czy będzie jakaś różnica w zachowaniu

Jaki koszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta... podam może sumarycznie całego zabiegu, może się komuś przyda:

- odma górna/długa Topran 80zł (ori 078103224R, P lub M)

- odma dolna/krótka Topran 50zł (ori 078103223B)

- ezektor ASO 058133759B 120zł

- uszczelka pomiędzy dolotem a przepustnicą ASO 078129949C, B 40zł

- i jeszcze sprawdząłem uszczelkę pod korek wlewu oleju ASO 078133287 28zł

Mój ezektor okazał się dobry, ale założyłem nowy bo kupiłem wcześniej. Jakby ktoś chciał mogę odsprzedać używkę :)
Nie wiem czy to siła sugestii, czy nie, ale mam wrażenie jakby auto zrobiło się "lżejsze", trochę lepiej reaguje na gaz i mam wrażenie że obroty są bardziej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno jest lzejsze, bo ze zdjec ktore przedstawiales miales tam totalny mix majonezo-maslowy :decayed:

jednym slowem silnik nie mial gdzie upuscic powietrza z siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...