Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 b5 2.4 v6 quattro by Woo_Chuck

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Na forum jestem nowy z racji tego, że moja a4 jest świezym nabytkiem, przyznam, że szperam juz tu ładnych parę dni i nie było jeszcze pytania, na które bym nie znalazł odpowiedzi. Tak wiec przyszedł czas na zaprezentowanie mojego wozidła.

Audi A4 B5 2.4 v6 30V quattro 165KM 1999r (pierwsza rejestracja styczeń 2000).
Auto zakupione przez mojego teścia w 2004r. z przebiegiem 150tyś, aktualnie po 10 latach stania w garazu ma 177tyś (w 100 % oryginalny), z racji wymiany na B8, stałem się szczęśliwym nabywcą. Audi w 100% oryginalne, od wyjazdu z fabryki wymienione tylko sprzęgło, poduszki skrzyni i łozysko z tylu (nie liczac oczywiscie hamulców, pasków, świec, oleju i płynów), reszta na przeglądzie w zeszłym tygodniu wyszła wzorcowo. Dzwiek silnika i frajda z jazdy bezcenna. Jednak jest też minus do dalszego zdiagnozowania, a mianowicie najprawdopodobniej luz na torsenie skutkujący uderzeniem i szarpnięciem przy szybkiej zmianie biegów, ale jak to już bywa jakies koszty trzeba ponieść (poki co, musze wyszukac jakiegoś dobrego speca od tych spraw w Poznaniu, jak ktos się zna lub zna taką osobę, proszę o info, bo nie oddam do klamociarza). Z przodu brak hokeja pod zderzakiem, ze względu ponoć na swoja nietypowość został kiedys skradziony. Szukałem w necie, ale pozostaje tylko ASO.
Wyposarzenie myśle, że standardowe:
-el. szyby x 2
-el. lusterka
-centralka z domykaniem szyb
- klimatronic
- alufelgi ori x 5
- 10x poduszka powietrzna

Wersja po wszystkich liftach. Spalanie w cyklu tylko i wyłącznie miejskim w Poznaniu 14,4L PB (wskazanie komputera), po zalaniu do pełna i przejechaniu 100km, kalkulator wskazał 14,38.
Mam nadzieję, że będę aktywnym forumowiczem i liczę na owocną współpracę.

t6vwj8.jpg

5aga5g.jpgih31nm.jpg

Edytowane przez Woo_chuck

Opublikowano

Mało zdjęć, sporo pali a nawet w ch## znajomy ma taką w a6 c5 ale nie skarży się na tak wysokie spalanie. Osttanio zawory mu się spotkały :P

Edytowane przez hunter91

Opublikowano
  • Autor

Mało zdjęć, sporo pali a nawet w ch## znajomy ma taką w a6 c5 ale nie skarży się na tak wysokie spalanie. Osttanio zawory mu się spotkały :P

Dorzucę wiecej zdjęć jak porobie kilka rzeczy, które chodza mi po głowie. Co do spalania, krotkie odcinki po max 5-8km- rano w korku, popołudniu w korku, wieczorem jak juz pusto "żwawo" przez miasto. Komp bez błędów, emisja spalin w normie.

Edytowane przez Woo_chuck

Opublikowano

wrzuć fotki środka itd :) Fajna sztuka noi :quattro:

Mało zdjęć, sporo pali a nawet w ch## znajomy ma taką w a6 c5 ale nie skarży się na tak wysokie spalanie. Osttanio zawory mu się spotkały :P

takie gadanie, zależy jakie miasto, mi 1.8T w malym miescie brało 8/100 a we Wrocławiu 16/100 :wink:

Opublikowano

Śliczny polift z fajnym motorem i odpowiednim napędem. Jak jest tak zadbana to jeszcze dłuuuuugo posłuży.

Kup zwykłą dokładkę byle by od polifta była (gładka) i będzie oki :wink:

o np. http://olx.pl/oferta/dokladka-zderzaka-przod-audi-a4-b5-CID5-ID8Hd6d.html#a2b2ce9eff

Opublikowano

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

Opublikowano

siema sasiad bryka cycus glancus fociszy wiecej prosze :wink:

Opublikowano
  • Autor

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

od 1999r. było to dostępne w opcji, za dopłata (sprawdziłem) i mam tak wpisane w papierach.
Opublikowano

nie była klapa malowana tylna ?

dziwnie ten znaczej jakby rozjechany, u mnie jest np inaczej i w każdym

Opublikowano
  • Autor

nie była klapa malowana tylna ?

dziwnie ten znaczej jakby rozjechany, u mnie jest np inaczej i w każdym

Tak mnie zdenerowałeś, że musiałem zadzwonić do poprzedniego właściciela (teścia), przyznał się, że kiedyś sąsiad manewrował, zahaczył i przerysował. Ale dzięki za czuje oko, ja jakoś nie zwróciłem uwagi, taki ze mnie fachowiec :D

Opublikowano

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

od 1999r. było to dostępne w opcji, za dopłata (sprawdziłem) i mam tak wpisane w papierach.

2 w fotelach, jedna w kierze, jedna w desce i 2 kurtyny. gdzie reszta?

Opublikowano

Ładna ta b5 , wpadaj na spoty.

Opublikowano
  • Autor

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

od 1999r. było to dostępne w opcji, za dopłata (sprawdziłem) i mam tak wpisane w papierach.

2 w fotelach, jedna w kierze, jedna w desce i 2 kurtyny. gdzie reszta?

1x kierowca 1x pasażer 1x fotel kierowcy 1x fotel pasazera 1x słupek przedni1x słupek srodkowy 1x słupek tył, a że słupków jest równe 6 daje nam to 10. Nie wymyśliłem sobie tego, tak jest wpisane cytuje "10x poduszka powietrzna" :)

Edytowane przez Woo_chuck

Opublikowano

Za dopłatą od 1999 były dostępne 2 boczne kurtyny a nie 6 poduszek wyskakujących z każdego słupka... Poduch w b5 było max 6- no chyba, że to wersja s-line :)pozdro,-

Opublikowano

Wysokie masz to spalanie. Chyba lubisz przycisnąć :) Gratki furki

Opublikowano
  • Autor

Za dopłatą od 1999 były dostępne 2 boczne kurtyny a nie 6 poduszek wyskakujących z każdego słupka... Poduch w b5 było max 6- no chyba, że to wersja s-line :)pozdro,-

Zjechałem do hali garażowej, zliczyłem znaczki airbag i jest ich 10 (pewnie dlatego taki wpis). Nie wiem jak jest w innych, bo innej audi nie miałem, ale we fiacie kurtyna oznaczona była jednym. Oczywiście przyjmuję do wiadomosci, że całość wyjeżdza razem i traktowane jest jak kurtyna. Jak ktoś ma kurtyny, niech sprawdzi ile ma znaczków i wątpliwości zostaną rozwiane :) nie upieram się az tak bardzo, bo opieram się tylko na tym co mam napisane i na wspomnianych znaczkach "airbag". W schowku mam instrukcję PL i tam są opisane jako poduszki podpory głowy.

OBEJĘTNIE ILE BY ICH NIE BYŁO, MAM NADZIEJĘ, ŻE NIGDY NIE BĘDĄ POTRZEBNE :)

Dziś w moim wozidle wymieniłem olej (mobil 1 5w50- na takim jeździł jak był kupiony w 2004 i sprawuje się bez zarzutów), filtr paliwa, powietrza i oleju, zaliczyłem tez mycie, wiec wrzucam kilka dodatkowych zdjęć mojego niedawnego nabytku.

W planach na najblizsze parę dni jest zniwelowanie bujania się samochodu w czasie jazdy, wiec pewnie amory wlecą nowe, te już wydają mi się dość twarde. Mam zniżki w gordonie i KYB komplet 4 sztuk do quattro 900zł. Montowałem już takie w innym samochodzie i wrażenie jak najbardziej pozytyne, chyba ze ktoś może mi coś polecić, na jakie mozna zwrocić uwagę, chociaz biorę pod uwagę jeszcze bilstein b6, lecz cyfra jest już jest konkretniejsza.

A póki co, miłego oglądania:

ajo478.jpg

wcik5v.jpg200tyiw.jpgiqhn3n.jpgzodcmc.jpgt9y461.jpg2ef8fm9.jpg29bngpw.jpg2rz5kj9.jpgi50kqr.jpg

Edytowane przez Woo_chuck

Opublikowano

Fajna furka ☺ masz nie oryginalną gałkę zmiany biegów... planujesz LPG?

Opublikowano
  • Autor

Fajna furka ☺ masz nie oryginalną gałkę zmiany biegów... planujesz LPG?

Miałem kiedyś LPG w BMW i poszła mi uszczelka pod głowicą, uszczelniacze, pękła głowica i chłodnica, może to nie dokonca wina LPG, ale niesmak pozostaje :D Ale ogólnie to myślę o tym za każdym razem jak tankuję. Możliwe, że się zdecyduję.

Opublikowano

Widze rafi ze fis u ciebie tez nie wyraźny :/

Opublikowano
  • Autor

Nawet bardzo kiepsko, wkurza mnie to strasznie. Ale orientowałem sie i 300zl naprawa niby, ale fura uziemiona bo to wysyłkowo, a na miejscu nie znam żadnego takiego magika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.