Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 2.4 v6 quattro by Woo_Chuck


Woo_chuck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na forum jestem nowy z racji tego, że moja a4 jest świezym nabytkiem, przyznam, że szperam juz tu ładnych parę dni i nie było jeszcze pytania, na które bym nie znalazł odpowiedzi. Tak wiec przyszedł czas na zaprezentowanie mojego wozidła.

Audi A4 B5 2.4 v6 30V quattro 165KM 1999r (pierwsza rejestracja styczeń 2000).
Auto zakupione przez mojego teścia w 2004r. z przebiegiem 150tyś, aktualnie po 10 latach stania w garazu ma 177tyś (w 100 % oryginalny), z racji wymiany na B8, stałem się szczęśliwym nabywcą. Audi w 100% oryginalne, od wyjazdu z fabryki wymienione tylko sprzęgło, poduszki skrzyni i łozysko z tylu (nie liczac oczywiscie hamulców, pasków, świec, oleju i płynów), reszta na przeglądzie w zeszłym tygodniu wyszła wzorcowo. Dzwiek silnika i frajda z jazdy bezcenna. Jednak jest też minus do dalszego zdiagnozowania, a mianowicie najprawdopodobniej luz na torsenie skutkujący uderzeniem i szarpnięciem przy szybkiej zmianie biegów, ale jak to już bywa jakies koszty trzeba ponieść (poki co, musze wyszukac jakiegoś dobrego speca od tych spraw w Poznaniu, jak ktos się zna lub zna taką osobę, proszę o info, bo nie oddam do klamociarza). Z przodu brak hokeja pod zderzakiem, ze względu ponoć na swoja nietypowość został kiedys skradziony. Szukałem w necie, ale pozostaje tylko ASO.
Wyposarzenie myśle, że standardowe:
-el. szyby x 2
-el. lusterka
-centralka z domykaniem szyb
- klimatronic
- alufelgi ori x 5
- 10x poduszka powietrzna

Wersja po wszystkich liftach. Spalanie w cyklu tylko i wyłącznie miejskim w Poznaniu 14,4L PB (wskazanie komputera), po zalaniu do pełna i przejechaniu 100km, kalkulator wskazał 14,38.
Mam nadzieję, że będę aktywnym forumowiczem i liczę na owocną współpracę.

t6vwj8.jpg

5aga5g.jpgih31nm.jpg

Edytowane przez Woo_chuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało zdjęć, sporo pali a nawet w ch## znajomy ma taką w a6 c5 ale nie skarży się na tak wysokie spalanie. Osttanio zawory mu się spotkały :P

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało zdjęć, sporo pali a nawet w ch## znajomy ma taką w a6 c5 ale nie skarży się na tak wysokie spalanie. Osttanio zawory mu się spotkały :P

Dorzucę wiecej zdjęć jak porobie kilka rzeczy, które chodza mi po głowie. Co do spalania, krotkie odcinki po max 5-8km- rano w korku, popołudniu w korku, wieczorem jak juz pusto "żwawo" przez miasto. Komp bez błędów, emisja spalin w normie.

Edytowane przez Woo_chuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fotki środka itd :) Fajna sztuka noi :quattro:

Mało zdjęć, sporo pali a nawet w ch## znajomy ma taką w a6 c5 ale nie skarży się na tak wysokie spalanie. Osttanio zawory mu się spotkały :P

takie gadanie, zależy jakie miasto, mi 1.8T w malym miescie brało 8/100 a we Wrocławiu 16/100 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny polift z fajnym motorem i odpowiednim napędem. Jak jest tak zadbana to jeszcze dłuuuuugo posłuży.

Kup zwykłą dokładkę byle by od polifta była (gładka) i będzie oki :wink:

o np. http://olx.pl/oferta/dokladka-zderzaka-przod-audi-a4-b5-CID5-ID8Hd6d.html#a2b2ce9eff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

od 1999r. było to dostępne w opcji, za dopłata (sprawdziłem) i mam tak wpisane w papierach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie była klapa malowana tylna ?

dziwnie ten znaczej jakby rozjechany, u mnie jest np inaczej i w każdym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie była klapa malowana tylna ?

dziwnie ten znaczej jakby rozjechany, u mnie jest np inaczej i w każdym

Tak mnie zdenerowałeś, że musiałem zadzwonić do poprzedniego właściciela (teścia), przyznał się, że kiedyś sąsiad manewrował, zahaczył i przerysował. Ale dzięki za czuje oko, ja jakoś nie zwróciłem uwagi, taki ze mnie fachowiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

od 1999r. było to dostępne w opcji, za dopłata (sprawdziłem) i mam tak wpisane w papierach.

2 w fotelach, jedna w kierze, jedna w desce i 2 kurtyny. gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko- ale gdzie ty tam 10 poduch znalazłeś to niewiem...

od 1999r. było to dostępne w opcji, za dopłata (sprawdziłem) i mam tak wpisane w papierach.

2 w fotelach, jedna w kierze, jedna w desce i 2 kurtyny. gdzie reszta?

1x kierowca 1x pasażer 1x fotel kierowcy 1x fotel pasazera 1x słupek przedni1x słupek srodkowy 1x słupek tył, a że słupków jest równe 6 daje nam to 10. Nie wymyśliłem sobie tego, tak jest wpisane cytuje "10x poduszka powietrzna" :)

Edytowane przez Woo_chuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dopłatą od 1999 były dostępne 2 boczne kurtyny a nie 6 poduszek wyskakujących z każdego słupka... Poduch w b5 było max 6- no chyba, że to wersja s-line :)pozdro,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dopłatą od 1999 były dostępne 2 boczne kurtyny a nie 6 poduszek wyskakujących z każdego słupka... Poduch w b5 było max 6- no chyba, że to wersja s-line :)pozdro,-

Zjechałem do hali garażowej, zliczyłem znaczki airbag i jest ich 10 (pewnie dlatego taki wpis). Nie wiem jak jest w innych, bo innej audi nie miałem, ale we fiacie kurtyna oznaczona była jednym. Oczywiście przyjmuję do wiadomosci, że całość wyjeżdza razem i traktowane jest jak kurtyna. Jak ktoś ma kurtyny, niech sprawdzi ile ma znaczków i wątpliwości zostaną rozwiane :) nie upieram się az tak bardzo, bo opieram się tylko na tym co mam napisane i na wspomnianych znaczkach "airbag". W schowku mam instrukcję PL i tam są opisane jako poduszki podpory głowy.

OBEJĘTNIE ILE BY ICH NIE BYŁO, MAM NADZIEJĘ, ŻE NIGDY NIE BĘDĄ POTRZEBNE :)

Dziś w moim wozidle wymieniłem olej (mobil 1 5w50- na takim jeździł jak był kupiony w 2004 i sprawuje się bez zarzutów), filtr paliwa, powietrza i oleju, zaliczyłem tez mycie, wiec wrzucam kilka dodatkowych zdjęć mojego niedawnego nabytku.

W planach na najblizsze parę dni jest zniwelowanie bujania się samochodu w czasie jazdy, wiec pewnie amory wlecą nowe, te już wydają mi się dość twarde. Mam zniżki w gordonie i KYB komplet 4 sztuk do quattro 900zł. Montowałem już takie w innym samochodzie i wrażenie jak najbardziej pozytyne, chyba ze ktoś może mi coś polecić, na jakie mozna zwrocić uwagę, chociaz biorę pod uwagę jeszcze bilstein b6, lecz cyfra jest już jest konkretniejsza.

A póki co, miłego oglądania:

ajo478.jpg

wcik5v.jpg200tyiw.jpgiqhn3n.jpgzodcmc.jpgt9y461.jpg2ef8fm9.jpg29bngpw.jpg2rz5kj9.jpgi50kqr.jpg

Edytowane przez Woo_chuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna furka ☺ masz nie oryginalną gałkę zmiany biegów... planujesz LPG?

Miałem kiedyś LPG w BMW i poszła mi uszczelka pod głowicą, uszczelniacze, pękła głowica i chłodnica, może to nie dokonca wina LPG, ale niesmak pozostaje :D Ale ogólnie to myślę o tym za każdym razem jak tankuję. Możliwe, że się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo kiepsko, wkurza mnie to strasznie. Ale orientowałem sie i 300zl naprawa niby, ale fura uziemiona bo to wysyłkowo, a na miejscu nie znam żadnego takiego magika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...