Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niepokojący odgłos w okolicy przedniego zawieszenia


tomek29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...od pewnego czasu podczas pokonywania poprzecznych garbów z okolicy przedniego zawieszenia dochodzi głuche pokanie nie zawsze nie na kocich łbach tylko np.kanały,, zwalniaki, garby na drodze itp.Byłem u mechanika sprawdził całe zawieszenie i nic wszystko sztywne 0 luzów.Powiedział że to pukanie to mogą być amortyzatory,, oczywiście są sprawne.To jak,. sprawne amortyzatory pukaja ?czy ktoś miał taki problem.Może są tam jakies gumy które da się wymienić?.Proszę o pomoc.A i jeszcze mechanik powiedział że może tak być i dopuki auto nie buja i,prowadzi się dobrez to on by tego nie ruszał.Dodam jeszcze że amory były sprawdzane na stacji diagnostycznej.

Edytowane przez tomek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na szarpaki - może coś wyjdzie. Niewątpliwie coś jest luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szarpakach byłem i nic mechanik też sprawdzał i zero luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te szarpaki i procentowe zużycie amorów na SKP to wszystko o kant d...y rozbić,

do sprawdzenia zawieszenia to najlepszy jest kanał i breszka,

a amory jak mają po 50-60% według SKP,

to niestety nadają się już do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te szarpaki i procentowe zużycie amorów na SKP to wszystko o kant d...y rozbić,

do sprawdzenia zawieszenia to najlepszy jest kanał i breszka,

a amory jak mają po 50-60% według SKP,

to niestety nadają się już do wymiany

Był kanał i breszka i czysto,,,jednak je wymienie, tylko na jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest a mam nowe całe zawieszenie, wyszło że to maglownica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest a mam nowe całe zawieszenie, wyszło że to maglownica :)

Rozwiń temat maglownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy na stabilizatorze w jakim są stanie ? Może to przez nie ??

wysłane z lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy na stabilizatorze w jakim są stanie ? Może to przez nie ??

wysłane z lte

właśnie w tym problem wszystko sprawdzone na zicher...czy możliwe by amortyzatory były sprawne i pukały, może tam sa jakieś gumy w kielichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....ze spiętym zawiasem na sztywno ciężko jednoznacznie stwierdzić ,że wszystko jest ok...muszą być sworznie wywalone fest by się tłukły ja dopiero jak mi zawias rozpięli ostatnio to znaleźli luźne wahacze....,a szarpaki tego nie wykryły ;)

wysłane z lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Na szarpakach nie widać żadnych luzów a coś wali z prawej strony. Jak będzie cieplej to sobie rozbiorę cały zawias z przodu i dopiero można będzie diagnozę postawić bo zaczyna mnie to wnerwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na napiętym zawieszeniu drobny luz ciężko wychwycić, u mnie dopiero na 3 stacji diagnosta dojrzał luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak się chce to się znajdzie. Oczywiście to wina kiepsko wyszkolonych panów ze stacji diagnostycznej. Umieją brać tylko kasę, ale ze znalezieniem usterki to dla nich czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko 10 zl za przeglądnięcie zawieszenia. Ale bardziej irytuje mnie to, ża jak jadę na przegląd techniczny to nawet nie chce im się porządnie nic przejrzeć tylko światła sprawdzą i może chamulce iak im się zachce. Dlatego zawsze mówię, że przyjechałem na przegląd a nie po pieczątke. Lubię mieć auto w dobrej kondycji i jak coś jest do roboty to dobrze o tym wiedzieć możliwie najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko 10 zl za przeglądnięcie zawieszenia. Ale bardziej irytuje mnie to, ża jak jadę na przegląd techniczny to nawet nie chce im się porządnie nic przejrzeć tylko światła sprawdzą i może chamulce iak im się zachce. Dlatego zawsze mówię, że przyjechałem na przegląd a nie po pieczątke. Lubię mieć auto w dobrej kondycji i jak coś jest do roboty to dobrze o tym wiedzieć możliwie najwcześniej.

Powiem wam że u mnie panowie na stacji diagnostycznej są szcegółowi wytrzepia auto jak trzeba...nie prowadzic tylko zony:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak na maglu, albo po prostu kończy swój żywot. Mówie Ci ;) z zawiasu byloby czuć inaczej, waliłoby non stop. Ja władowałem w zawias 5 tysi na wszystko nowe, bo mnie to wkurzało a i tak stuka i jedna diagnoza - magiel po prostu sie kończy.

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic sprawdze jeszcze ten magiel,wypowiem sie później czy to było to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...