Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana płynu hamulcowego w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pierwsze co to wyciągasz sitko że zbiorniczka, potem wysysasz cały stary plyn i zalewasz pod KOREK świeżym.

Kolejność tak jak opisałeś, warto też vcdsem "rozruszac" zawory w pompie ABS

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Próbowałem dzisiaj wymienić płyn hamulcowy w układzie i w TP kole ,pomimo poluzowania odpowietrznika nie chce przepuścić płynu. Powiedzcie  Mi czy można takie odpowietrzenie zrobić na włączony silniku , w celu większego ciśnienia , czy raczej się nie powinno ?.

Opublikowano

Wykręc całkiem ten odpowietrznik

 

Opublikowano

Wykręcić , i wtedy pompować? . A czy wtedy nie poleci jakoś bardzo płyn?

Opublikowano

Jak pedal wpadnie po całkowitym odkręceniu odpowietrznika znakiem tego musisz  dać nowy 

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Acha , czyli może być niesprawny { przytkany} odpowietrznik.

Opublikowano

moze

Opublikowano

No i jest problem.  Okazuje się że jeden tylny odpowietrznik był zaślepiony, widać że specjalnie natomiast drugi po zakręceniu nie trzyma szczelności , dalej lecą bąbelki.. Kupiłem nowe i niestety to samo , nie trzymają szczelności . Są może gdzieś do dostania jakieś oryginalne odpowietrzniki , czy to już nic nie da i zaciski są do wymiany. Dodam że wymieniałem płyn ,bo  hamulec zrobił się jakiś taki mięki , jak by złapał powietrza , pedał zaczął opadać do samego dołu . Do tej pory hamulce były żylety nic nie było grzebane i nagle coś się popierniczyło.

Opublikowano

Poszperałem trochę w necie i widzę że są w sprzedaży adaptery z odpowietrznikiem . Dobrze myślę, jak bym wkręcił taki adapter , zamiast odpowietrznika na istniejący gwint.  Było by to szczelne ?. Poprawcie Mnie jeżeli  żle myślę.

Opublikowano

Może odpowietrzniki słabej jakości, możesz spróbować papierem obrobić przylgnie , no

i spróbuj mocniej dokręcić.

Opublikowano

Dokładnie może ten odpowietrznik

Edytowane przez Michal_Fragger

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 10.01.2025 o 16:48, Dev napisał(a):

Pierwsze co to wyciągasz sitko że zbiorniczka, potem wysysasz cały stary plyn i zalewasz pod KOREK świeżym.

Kolejność tak jak opisałeś, warto też vcdsem "rozruszac" zawory w pompie ABS

 

Mam jeszcze pytanie. Bo znalazłem w innym temacie że piszesz

"Przy układzie ABS odpowietrza sie rownoczesnie przednie lewe i tylne prawe

potem przednie prawe i tylne lewe." - równocześnie

 

Czy to tak trzeba robić? Czy zrobienie tego po kolei LP => PT => PP => LT nie będzie miało znaczenia?

I jak rozruszać zawory VCDS

 

Ostatnim razem znajomy wymienił mi płyn, a teraz chce zmienić zaciski i zrobic to samemu

 

Będe bardzo wdzięczny za informacje 

Edytowane przez checin92

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.