Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odma


Adam95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuje się zmiana oleju w moim B6 1.8T. Pytanie moje brzmi , czy warto przy okzaji wymiany oleju przeczyścić odme?
(Tak profilaktycznie) Jeśli tak , to ciężkie jest do niej dojście??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpliwe warto. Nie zaszkodzi a może pomóc. Dojście - takie sobie nie za łatwe, jak to w Audi.( pod kolektorem ssącym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojdę od spodu? (wybacz takie podstawowe pytania , ale dopiero zaczynam moją przygodę z majsterkowaniem). Czy to prawda ,że nieco zapchaną odmą silnik nie generuje całej swojej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może silnik nie pracować prawidłowo. Dojdziesz od góry tylko trochę gimnastyki i giętkie ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dziękuję za info :)


Zaczął zbierać się jasny kożuch pod korkiem ( być może dlatego ,ze w ostatnim czasie pokonuje krótkie odcinki) i pomyślałem ,ze można by przy okazji przeczyścić.

Prawda to ,że przy instalacji LPG odma zapycha się prędzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to ,że przy instalacji LPG odma zapycha się prędzej?

Pierwsze słysze.

Proponuję wyczyścić nie tylko kolanko odmy ale całą trasę odmy - szczególnie metalową rurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to ,że przy instalacji LPG odma zapycha się prędzej?

Pierwsze słysze.

Proponuję wyczyścić nie tylko kolanko odmy ale całą trasę odmy - szczególnie metalową rurkę

Dziękuje uprzejmie za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważaj żebyś przy wyciąganiu odmy jej nie połamał, bo stary plastik lubi pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80% rozpadnie Ci się kolanko od skrzyni korbowej jeśli jeszcze nie było wymieniane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80% rozpadnie Ci się kolanko od skrzyni korbowej jeśli jeszcze nie było wymieniane...

Potwierdzam - lepiej zaopatrzyć się od razu w nowe bo pęka prawie za każdym razem. A to nie jest tani drobiazg, wszystkie elementy odpowietrzenia skrzyni korbowej są w ASO cenione jak złoto. ; \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po co ASO.
PRZEWĂD WÄĹť ODMY ODMA AUDI A3 A4 B6 B7 A6 TT 1.8T (4974488349) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.


Potwierdzam, odme-kolanko można dostać w podróbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może daruje sobie tą odmę... W jakich cenach to kolanko ( dobry zamiennik)?

W poniedziałek dopiero będę działać więc mam czas do namyślenia.

Odma była czyszczona trzy lata temu , dużo jeżdżę po mieście , robić? jak uważacie?


Być może już jest uszkodzone , ponieważ jak zagłebie rekę to czuję wyciek oleju. Możliwe ,że to stąd się bierze ten olej?

(Jestem ograniczony pod względem technicznym więc proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam moją przygodę z majsterkowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolanko nazywane właśnie odmą.

Linka podałem wyżej

Odma była czyszczona trzy lata temu , dużo jeżdżę po mieście , robić? jak uważacie?

Przecież to nie remont silnika, pewnie że zajrzeć, przeczyścić wymienić kolanko

Być może już jest uszkodzone , ponieważ jak zagłebie rekę to czuję wyciek oleju. Możliwe ,że to stąd się bierze ten olej?

Nad czym się tu zastanawiać :eusathink:

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w jej okolicach jest mokro to się nie zastanawiaj. Koszt nieduży a skoro jeździsz po mieście to tym bardziej nie zaszkodzi przeczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie odma też delikatnie zabrudzona bo pojawiają się wycieki z pokrywy. Myślałem że napinacz tez przecieka ale wygląda to tak jak by coś go budziło z góry i zauważyłem ze ten grzybek zawór co jest nad napinaczem jest cały mokry od oleju pytanie brzmi dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zaczynam sam ,,walkę'' z odmą ;)

A tak ze zwykłej ciekawości , ile mechanik mógłby wołać za taką usługę , wyczyszczenia odmy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile kosztuje nowa odma do a4 1.8T 150km?

Brak u mnie odmy, na wtorek jestem umówiony z mechanikiem, ma zamówić i wstawić. Koszt nowej odmy mówił 114zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...