Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 TDI PD] Dziwne buczenie w filtrze powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich prosze o pomoc w moim problemem jest straszne buczenie w filtrze powietrza buczenie jest słyszalne na wolnych obrotach i podczas jazdy buczy i jest rezonans ktory jest uciazliwy taki rezonans od 1800obr\min do około 2800obr\min popsze o pomoc

Opublikowano

Zrzucaj pokrywę i sprawdź wałek i popychacze. Na 99% to jest przyczyną

Opublikowano

Zrzucaj pokrywę i sprawdź wałek i popychacze. Na 99% to jest przyczyną

niekoniecznie ja mam wymieniony wałek i popychacze i coś tam jeszcze a nadal buczy, prawdopodobnie winne są zawory przynajmniej u mnie w AWX

Edytowane przez Lukasz_200616

Opublikowano
  • Autor

witam ja mam avf i tez mam to buczenie z filtra i rezonans podcza jazdy a moze to ta puszka czarna z prawej strony za błotnikiem tz-rezonator powietrza

Opublikowano

Przecież już wszystko zostało w tym temacie napisane, nawet jeden wątek jest jak wół podwieszony :decayed: :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/186316-dziwne-odbijanie-w-filtrze-powietrza-19-tdi-avb-avf-awx-bke/

Opublikowano
  • Autor

te broki u mnie sa wporzadku i co dalej

Opublikowano

te broki u mnie sa wporzadku i co dalej

Jak masz ze 2k PLN na zbyciu to wymieniaj szklanki wałek itp. A jak nie to jeździj i sie przyzwyczaj

Opublikowano

u mnie tez tak samo, broki na swoich miejscach.

ale az tak tragicznie z tym buczeniem nie jest :)

Opublikowano
  • Autor

u mnie buczy jak diabli

Opublikowano

U mnie tez buczy ale ja szukam walka powoli bo juz podjechany jest

Opublikowano

Ja mam wałek w bdb formie są fazki, broki na miejscach a też buczy w zakresie 1900-2300. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrc2410

Opublikowano

Ja mam wałek w bdb formie są fazki, boki na miejscach a też buczy w zakresie 1900-2300. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

skoro tylko w tym zakresie to może złącze elastyczne tłumika ( plecionka )

Edytowane przez Lukasz_200616

Opublikowano

A u mnie tylko czasem buczy - i to tylko w zakresie od około 1700- 2200 obr. Plecionke wymieniłem ale mam mieszane odczucia co do dobrego jej wspawania bo jak mróz na dworze to tłumik drży i wystarczy dotknąć go nogą i przestaje. Ja osobiście nie jestem do końca przekonany czy te 29 stron o wymianie wałka są napewno trafne. Wg. mnie to coś między kolektorem a wydechem rezonuje. Bo jak widać w większości przypadków wymiana wałka i szklanek nie dała w 100% zadowalających rezultatów. Wałek to raczej odpowiada za "pufanie" z filtra a nie za buczenie i rezonans. Mogę się mylić :decayed:

Edytowane przez Maestro_86

Opublikowano

Jeśli wszystkie krzywki są takie jak na zdjęciu to wałek nówka i plecionka też wygląda bardzo ładnie. A buczy. Więc może popychacze... a może coś innego. Z tropu zbijają ludize którzy wwalili kase w remont a efekt taki jak przed.

Opublikowano

Jeśli wszystkie krzywki są takie jak na zdjęciu to wałek nówka i plecionka też wygląda bardzo ładnie. A buczy. Więc może popychacze... a może coś innego. Z tropu zbijają ludize którzy wwalili kase w remont a efekt taki jak przed.

No tak no wszystkie takie są . Auto ma nakulane 291 tys. Właśnie może popychacze a może coś innego tylko co? Jak ocenić popychacze?

Edytowane przez mrc2410

Opublikowano

Naciskasz na niego z góry i sprawdzisz czy się bardzo uginają lub czy nie stawiają zbyt duzego oporu. Musisz wyczuć.Ale skoro wałek wygląda idealnie to popycacze raczej też nie powinny być wywalone. Bo wg mnie to wałek się wyciera właśnie od wywalonych popychaczy, Na jakim oleju auto lata? i co ile wymiana?

Opublikowano

W książce do 130 tys wpisany jest Castrol. Potem co lał właściciel to nie wiem. Ja od 260tys leje Mobil super 3000 XE 5W30. Wymiana co 10 tys.

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 6.02.2015 o 19:20, jacek a4 napisał:

witam wszystkich prosze o pomoc w moim problemem jest straszne buczenie w filtrze powietrza buczenie jest słyszalne na wolnych obrotach i podczas jazdy buczy i jest rezonans ktory jest uciazliwy taki rezonans od 1800obr\min do około 2800obr\min popsze o pomoc

Mam to samo z prawej st

Opublikowano

Audi a4 b6 130km buczenie ?Z prawej strony przy kole jest puszka rezonansowa mi pękła na pół .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.