Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 AWX] Podwyższone spalanie na FIS-ie/częstotliwość wyświetlania spalania


Dawid231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ostatnio zamontowałem do swojego auta moduł kierownicy z oznaczeniem N , tempomat oraz manetkę z pełnym FIS-em(wcześniej miałem moduł z oznaczeniem F). Wydaje mi się ,że spalanie chwilowe ,które wyświetla FIS jest troszeczkę za duże od realnego. Wie ktoś jak to skorygować w VAGu ? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można jakoś zwiększyć częstotliwość wyświetlania spalania chwilowego na FIS-ie tak aby nie skakało ono co 2 sec tylko np co 1 sec? Bardzo proszę odpowiedź i najlepiej łopatologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ci chwilowe na postoju ?

Jak reszta wskazań się zgadza to odpuśc temat.

Według mnie chwilowego nie powinno być wogóle, do niczego się nie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys był nawet temat jaka jest jednostka chwilowego spalania na Fis 1 i wszyscy pisali ze L/H u mnie jest L/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 niema chwilowego spalania na postoju w l/h jest tylko podczas jazdy w l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to co napisał kolega bin85 to jest prawda. Zauważyłęm ze po zatrzymaniu ie wskazuje mi 0l/100km tylko ostatnia wasrtość z jazdy np 16,9l/100km. Ale czy da rade zwiększyc czestotliwość wyświetlania spalania na FISie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady zwiększyć odświeżania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien że zawyża spalanie możesz popróbować je skorygować. Wejdź w VAGu w 17 licznik i następnie 10 adaptacje. W którymś z pierwszych dziesięciu kanałów jest współczynnik odpowiedzialny za pokazywanie spalania ustawiony nominalnie na 100%. Możesz zmienić na 90 czy ile uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to najbardziej zależało mi na zwiększeniu odświeżenia spalania ale chyba rzeczywiście nie da sie tego skorygować ani ustawić. Musze jeszcze zalać do pełna i sprawdzić jak pokazuje spalanie :decayed: A wiecie jak wygląda sprawa z tym ,żeby na postoju pokazywało 0l/100km bo mi pokazuje ostatnią wartość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...