Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciagłe stukanie w silniku 2.0 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprawdź wałek rozrządu po stronie ssącej. Najprawdopodobniej jest wytarty na trzech ostanich podporach wali ci hydraulika . Powód zbyt niski poziom oleju .

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

co robi kostka do kibla pod maską ? :facepalm:

Edytowane przez doradca

Opublikowano

co robi kostka do kibla pod maską ? :facepalm:

To masz zagadkę na dzisiejszy wieczór :decayed:

Opublikowano

co robi kostka do kibla pod maską ? :facepalm:

No jak to co, odświeża :decayed:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

co robi kostka do kibla pod maską ? :facepalm:

yyyy?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

co robi kostka do kibla pod maską ? :facepalm:

pewnie na kuny albo jakieś szczurki ;)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ale co ja mam ci dać? O co ci chodzi

Sorry zle zrozumiałem twojego posta myslałem ze masz ten sam problem...

u mnie taki dzwiek https://www.youtube.com/watch?v=pOdaEj-3lPg

U mnie jest podobnie jak u Boras27, do filmiku sciągnełem osłonę by lepiej było słychać:

https://drive.google.com/file/d/0B5plM8lBVsUXNzZYMTNLbzV1STg/view

Czy któryś z dwóch użytkowników może mi powiedzieć czy udało się rozwiązać problem mam identyczną prace silnika jak na tych filmikach. Dodam tylko, że występuje też dziwne buczenie / dudnienie przy schodzeniu z obrotów z okolic filtra powietrza, buczenie jest słyszalne jeszcze bardziej przy hamowaniu silnikiem np. z 4000 rpm do 2000 rpm na zapiętym biegu.

Opublikowano

Ale co ja mam ci dać? O co ci chodzi

Sorry zle zrozumiałem twojego posta myslałem ze masz ten sam problem...

u mnie taki dzwiek https://www.youtube.com/watch?v=pOdaEj-3lPg

U mnie jest podobnie jak u Boras27, do filmiku sciągnełem osłonę by lepiej było słychać:

https://drive.google.com/file/d/0B5plM8lBVsUXNzZYMTNLbzV1STg/view

Czy któryś z dwóch użytkowników może mi powiedzieć czy udało się rozwiązać problem mam identyczną prace silnika jak na tych filmikach. Dodam tylko, że występuje też dziwne buczenie / dudnienie przy schodzeniu z obrotów z okolic filtra powietrza, buczenie jest słyszalne jeszcze bardziej przy hamowaniu silnikiem np. z 4000 rpm do 2000 rpm na zapiętym biegu.

Widzę, że masz taki sam silnik jak ja? CDNB 2,0 TFSI 180KM?

Na pewno trzeba uważać na kilka aspektów przy tym silniku:

1. WADLIWE POMPY OLEJU - - zazwyczaj wali jakąś kontrolkę na blacie (EPC? Check the oil level)

2. Wadliwe pompy wodne (pękające obudowy..., ucieka płyn)

3. Najgorsze: wadliwe napinacze łańcucha! Jak przeskoczy to remont jak przy STAGE2 pareeeee tysiaków!

Ja wymieniłem już pompę oleju, teraz biorę się za komplet rozrząd i pompę wody

Edytowane przez dampol

Opublikowano

Proszę o dowody dla pkt 1 i 2 w silnikach EA888.

Opublikowano

Koledze chyba sie pomieszaly 2.0TFSI ze starszymi 2.0TDI

Opublikowano

Pkt 1 i 2 tyczy się raczej starszych generacji diesla w b8. Z pompy wody zaczyna cieknąć po pewnym przebiegu gdy jest już zużyta.

Opublikowano

A ori pompa wody do 2.0 TFSI kosztuje z 1200. Powodzenia z wymianą, biorąc pod uwagę że praca rozrządu nie jest zależna od pompy.

Opublikowano

Zdarzają się problemy z puszczaniem płynu przez pompę. Ale nie są one jakoś specjalnie częste. Tu, na forum narazie o ile pamiętam jest jeden przypadek opisany. Do wymiany trzeba ściągać dolot.

To ze nie jest zależna od rozrządu to plus?

y6t42r3b.png

Edytowane przez griga-st

Opublikowano

A ma być to minus?

W wielu autach zatarcie pompy może powodować problemy z rozrządem.

Opublikowano

Powodzenia z wymianą, biorąc pod uwagę że praca rozrządu nie jest zależna od pompy.

Kurczaczek, to zdanie zrozumiałem jako minus.

Nieważne.

Temat jest o buczeniu w dolocie i falowaniu obrotów. Jeżeli wróżymy, to ja stawiam na odmę.

Opublikowano

ori pompa wody do 2.0 TFSI kosztuje z 1200

nie wiem gdzie znalazłeś taką cenę, do 1.8 tfsi ori kosztuje około 600 zł, więc do 2.0 również bo to jest ta sama pompa. :wink:

A wracając do tematu to zawór w odmie raczej bardziej klekocze niż stuka.

Opublikowano

Dziwne.

Na kosztorysie rozrządu z rozpędu ktoś wrzucił pompę. Mam tam 06H121026DD za ~1150 PLN.

Opublikowano

Podałeś nr całego modułu pompy, dziwne, może miałeś jakoś uszkodzony. Ja wymieniałem pompę jak miała ok 206 tys km bo była zużyta i zaczęła przeciekać i samą pompę bez całego modułu, nr pompy to 06H 121 008.

Opublikowano

Zapomniałem dodać, że ktoś wrzucił tylko do kosztorysu przed naprawą z rozpędu. Pompy nie miałem wymienianej.

Opublikowano

Tzn miałem taki przypadek, że wywalało na blacie(szczególnie na zimnym silniku( Switch off the Engine and check the oil level)
Dziwne dźwięki cokolwiek nie zagłośne "łańcuchowo- metaliczne".
Sprawdzone ciśnienie oleju, było za niskie. Wymieniłem pompę oleju. (Pompa w ASO około 1000zł), może zużycie eksploatacyjne( przebieg 180tyś).
Dziwne dźwięki dzwonienia zniknęły...

Natomiast obudowa pompy wody przecieka, trzeba kupić cały zespół!! Obudowa+ termostat+ zębatka?. Koszt w ASO około 1100-1200zł tak jak kolega wyżej napisał. ( 06H121 026DD ) Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że teraz są dostępne tylko poprawione pompy od 2013roku! (tzw. II generacji)
"Pompa wodna - POMPA WODY VW 1,8/2,0TSI SIL. POMPA EA888 II GENERACJA" (co równie ciekawe RUVILLE kosztuje 2400zł)

Wiem, że pompa wody nie jest na rozrządzie, ale druga sprawa to wymieniam rozrząd dla własnego spokoju,.. Zdarzają się wzmianki o wadzie napinacza... w 2,0TFSI 180KM właśnie, nie wiem jak inne.
Np. Kolega z forum @radza

U Spalacza http://www.spalacz.pl/dolewania-oleju-ciag-dalszy-20-tfsi-audi-a4w komentarzach:
"Aktualizacja. W międzyczasie usłyszałem o rozciągniętym łańcuchu rozrządu w silniku 1.8 TFSI z przebiegiem poniżej 100 tys. km w Audi A4. Jeżeli jeszcze parę razy usłyszymy o tym łańcuchu to chyba jest coś na rzeczy a nie tylko przypadek.Wróóóóóć! ten rozciągnięty łańcuch rozrządu był w silniku 2.0 TFSI o mocy 180 KM (czyli słabszej wersji)"

I na elektrodzie coś było jak pamiętam, a przecież nie wszyscy opisują problemy

AKTUALIZACJA ku przestrodze! 29/02/2016
Wymieniłem w/w części.

Łańcuch rozrządu okazał się naciągnięty.. W porównaniu do nowego około 1 centymetr i niebawem 100,500,moze 1000, 2000 kilometrów i by spadł!
Przebieg 181tyś km.

Pozdrawiam Klubowiczów

Edytowane przez dampol

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.