Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką lustrzankę kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zbieram się do zakupu lustrzanki i chętnie posłucham co byście doradzili w tym temacie.

Wcześniej miałem lustrzankę SONY ALFA 100 ale nie do końca byłem z niej zadowolony, no i ostatnio odmówiła współpracy więc pomyślałem że zamiast pchać kasę w naprawy to po prostu kupie cos innego może lepszego.

Aparacik będzie używany amatorsko więc nie musi to byc jakieś straszne cudo, ale żeby było przyjemnie popatrzeć na fotki zrobione tym czymś.

Mój budżet to około 2 do 3tyś PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amatorsko to i Nikon D200 będzie wystarczająco wymiatać a koszt ~500zł i z gripem się da wyłapać. Resztę kasy pchać w porządną szklarnię. Ew jeśli ma HD nagrywać to i D300cośtam będzie o wiele lepszy no i cmos.

Ew. Canon w podobnej klasie, ale tam nie znam modeli.

Canon w sumie lepszy jeśli mowa o cmosie w "standardzie" no i jeśli chcesz rezać szkła z innych systemów o krótszym register distance jako np tilt/shifty czy tylko przez adapter to tylko Canon.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowy czy używany sprzęt ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowy czy używany sprzęt ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Nowy w używki nie mam ochoty się bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze eos 100d najmniejsza lustrzanka a jak cos lepiej to 700d/60d

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się właśnie zastanawiam nad Canon EOS 700D + EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM co prawda troszkę powyżej mojego budżetu ale do przeżycia :) ewentualnie z czasem dokupi się jeszcze jakieś szkiełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bdb wybór szkoło uniwersalne a jak sie wciagniesz to poleci :)

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany żona mnie nakręca by kupić aparat, wybór padł na nikona d5100, tylko pytanie z jakim obiektywem kupić, 18-55vr czy 18-102? Aparat do wycieczek, krajobrazów, ogólnie do zabawy na początek ;) Proszę o jakieś sugestie ;)

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz D5200 18-105

W tym przypadku dużo czytałem na ten temat i w moim odczuciu pozostanę przy 5100 ale jednak z 18-105 tak jak mi napisał na pw kolega FPek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego D5100 chyba już nie dostaniesz. Jak masz możliwości to kup D5300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego D5100 chyba już nie dostaniesz. Jak masz możliwości to kup D5300

Jest tego jeszcze sporo na rynku i spokojnie nówkę z sklepu można dostać, tak jak pisałem do moich wymagań 5100 w zupełności starczy, i budżetu tak nie nadszarpnie jak 5200 czy 5300 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon D5100 to dla wycieczkowicza bardzo fajny sprzęcik (ja i Michaś mamy), na początek kup go z kitowym obiektywem 18-105, na spacery jest bardzo dobry i od razu mogę Ci powiedzieć że kolejnym obiektywem będzie stałka 50 lub 35, tu już zadecyduje żona :decayed: Jeśli wcześniej nie miałeś lustrzanki to d5100 to fajny wybór. Ja mam duże łapy i na początku musiałem opanować trzymanie aparatu w taki sposób aby jak najmniej łapy się trzęsły :) Mi w tym body najbardziej brakuje oddzielnych przycisków do zmiany ISO, przysłony i czasu. Ale póki co na nic innego nie mam kasy, a jestem w takim etapie fotografa że 100% z d5100 nie wyciągam, więc zmiana na coś lepszego jest zbędna.

Gdybym miał pieniądze na d5300 to dołożyłbym troszkę do D7100.

Musisz tylko pamiętać o tym że obiektywy do Nikona to nie należą do najtańszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon D5100 to dla wycieczkowicza bardzo fajny sprzęcik (ja i Michaś mamy), na początek kup go z kitowym obiektywem 18-105, na spacery jest bardzo dobry i od razu mogę Ci powiedzieć że kolejnym obiektywem będzie stałka 50 lub 35, tu już zadecyduje żona :decayed: Jeśli wcześniej nie miałeś lustrzanki to d5100 to fajny wybór. Ja mam duże łapy i na początku musiałem opanować trzymanie aparatu w taki sposób aby jak najmniej łapy się trzęsły :) Mi w tym body najbardziej brakuje oddzielnych przycisków do zmiany ISO, przysłony i czasu. Ale póki co na nic innego nie mam kasy, a jestem w takim etapie fotografa że 100% z d5100 nie wyciągam, więc zmiana na coś lepszego jest zbędna.

Gdybym miał pieniądze na d5300 to dołożyłbym troszkę do D7100.

Musisz tylko pamiętać o tym że obiektywy do Nikona to nie należą do najtańszych

Stałka to będzie kolejny zakup! Ale na razie myślę aparat z obiektywem 18-105 zaspokoi moje potrzeby w 100% ;) Przeglądałem obiektywy i faktycznie nie są tanie, ale z drugiej strony jak nie jest to Twoje hobby to jeden czy 2 starcza w zupełności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja w końcu nabyłem Canon EOS 700D z dwoma obektywami 18-55 i 55-250 no i muszę przyznać że jestem zadowolony, porównania do mojej poprzedniej SONY Alfa 100 nie ma to po prostu totalnie różne sprzęty.

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje? Teraz muszę kupić dobrą torbę lub plecak bo z aktualną łazić po górach nie nada

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJa uzywam Pentaxa i polece Ci ta marke. Jako jedyni maja uszczelnione amatorskie korpusy przez co mozesz focic w deszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...