Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wystrzeliła poduszka siedzenia pasażera...


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wkurzyłem się, bo właśnie niedawno wystrzeliła mi poduszka z siedzenia pasażera. Nawet nie wiedziałem, że one tam są, bo były zaszyte w środku więc rozerwało mi fotel.

Najechałem na jakiś kijek i nie wiem co się stało, musiał od spodu w coś walnąć...

Mam niestety kilka pytań:

-Gdzie znajduje się sterownik poduszek? Muszę chyba nowy kupić, bo jest crash data stored.

-Czy jak zamontuję sprawny sterownik a poduszka pasażera będzie odłączona to pozostałe będą działać poprawnie i zniknie mi kontrolka airbag?

-Moi drodzy, czy da się tą poduszkę kupić samą czy trzeba nowy fotel kupować?

-Czy to normalne, że wystrzeliła tylko jedna a nie wszystkie?

Trochę lipa muszę powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Sterownik poduszek znajduje się na tunelu środkowym trzeba wyjąć radio panel klimatyzacji i najlepiej w ogóle cały kosz wyciągnąć ale można też zazwyczaj wykasować crash datę odpowiednim programem

-jak poduszka będzie odłączona to będzie świecił airbag chyba że jak jakiś rzeźbiarz dasz rezystor ;)

-Poduszkę można kupić samą ale ze względu na to ze jeszcze siedzenie trzeba zszyć ja bym szukał fotela najpierw

-Spotkałem się już z przypadkami że strzeliła komuś boczna po przywaleniu w dziurę a pasa lub obu nie zblokowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czy soft do kasowania idzie w necie znalezc? No ceny sterowników sa dość niskie i raczej do speca jechać nie bede.

Nie wiem jak druga i pady bo jechałem sam. Kurczę po co oni to zaszywali w taki sposób ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej i wygodniej będzie wymienić fotel a błędy kasujesz programem-5min rooty

możesz zaszyć fotel ale nizbyt ładnie będzie to wyglądało a jak nie chcesz wkładać poduchy to trzeba rezystor założyć inaczej nie skwitujesz błędu w kompie czyli żadna w tej chwili nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa totalna. Kupiłem poduszkę zamontowałem i cały czas pali się AIRBAG...

Nie wiem czy to przez to, że moja miała numer 8L0 880 242 a ta co kupiłem 8L0 880 242A ?

Są identyczne, miałem nadzieje będzie z tym podobnie jak z innymi częściami, że literki oznaczają w zasadzie jakąś niewielką kosmetyczną różnicę.

Nie mogę skasować błędów w VAG'u.

2 Faults Found:

00532 - Supply Voltage B+

07-10 - Signal to Low - Intermittent

00595 - Crash Data Stored 35-00 - -

Umówiłem się z gościem przy kupnie, że będę mógł ją odesłać jakby nie działało, ale wolałbym się na 100% upewnić czy to wina poduszki, czy może coś innego nawala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyko sytuację, na dziurach uderzyłem progiem i wywaliło poduchę w B5.

Kupiłem nową i zamontowałem - świecił się błąd poduszki.

Vagiem tego błędu nie skasujesz. Musisz mieć crash data reseter albo podjechać do kogoś kto go ma - okoliczne handlarzyny mają na bank.

Fotel do zszycia, ja oddałem do tapicera.

Za rezystory powinno się łapy ucinać, dobrze że zdecydowałeś się to naprawić.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za druciarstwem. Jakbym zrobił rezystor to tylko aby sprawdzić czy sam układ nie ma jakichś przerw.

Jeżdżę dość szybko i bywa, że z dziewczyną więc lepiej niech sobie ta poduszka tam siedzi :)

No właśnie tak znalazłem, że crash datę trzeba usunąć....

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, bo gość od którego kupiłem poduchę miał też sterownik i mogłem w jednej przesyłce to wziąć.

Zobaczę czy ktoś w okolicy mi to niedrogo skasuje, ale wątpię więc pewnie i tak kupię używkę sterownik i podmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za druciarstwem. Jakbym zrobił rezystor to tylko aby sprawdzić czy sam układ nie ma jakichś przerw.

Jeżdżę dość szybko i bywa, że z dziewczyną więc lepiej niech sobie ta poduszka tam siedzi :)

No właśnie tak znalazłem, że crash datę trzeba usunąć....

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, bo gość od którego kupiłem poduchę miał też sterownik i mogłem w jednej przesyłce to wziąć.

Zobaczę czy ktoś w okolicy mi to niedrogo skasuje, ale wątpię więc pewnie i tak kupię używkę sterownik i podmienię.

Mnie skasowanie kosztowało 50zł, czyli 1/3 ceny kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masakra, goście kręcą jak się da, mówią, że kasowanie nie jest takie proste, że trzeba lutować czasem, przeprogramować itp. BZDURA.

Pojechałem do gościa z polecenia i za 70zł podłączył kasownik, kliknął 2 przyciski i w ciągu minuty było czysto. Niezła stawka...

Tapicerkę sam zdjąłem i dałem przyszłej teściowej do zszycia, bo jak mi krzyknęli w jednym miejscu 180 a w innych 120zł za przeszycie to zrezygnowałem z takich usług.

Przy okazji zrobiłem pranie ręczne :)

Strasznie dużo problemów z tego wyszło, ale w końcu się uporałem i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masakra, goście kręcą jak się da, mówią, że kasowanie nie jest takie proste, że trzeba lutować czasem, przeprogramować itp. BZDURA.

Pojechałem do gościa z polecenia i za 70zł podłączył kasownik, kliknął 2 przyciski i w ciągu minuty było czysto. Niezła stawka...

Tapicerkę sam zdjąłem i dałem przyszłej teściowej do zszycia, bo jak mi krzyknęli w jednym miejscu 180 a w innych 120zł za przeszycie to zrezygnowałem z takich usług.

Przy okazji zrobiłem pranie ręczne :)

Strasznie dużo problemów z tego wyszło, ale w końcu się uporałem i wszystko działa.

To najważniejsze i oby nie już nigdy nie miała okazji wystrzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po 2 latach jeżdżenia swoim autem dopiero zauważyłem że pod fotelem kierowcy przewody są wycięte z kostki i wlutowany rezystor. Wszystko było tak ładnie zaizolowane że ciężko coś poznać. Łapy up***dolić przy samej d*pie takim pseudo szpecom :facepalm: Jeszcze kurw@ kable tak uciął przy kostce że trzeba nową żeby to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...