Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI 170


dawidq100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Potrzebuje pewnych informacji czy silnik 2.0 TDI o mocy 170 występował w różnych kodach silnika jak tak to jakich? I które z nich sa najbardziej awaryjne. Czy zostało coś w nich poprawione od początku produkcji?

Osobiście interesuje mnie rocznik 2007 jak i posiadam informacje na temat silnik z oznaczeniem BRD. Podobno są już to troszkę mniej awaryjne niż 2.0 140 oczywiście 16V czy można je w ogóle do siebie porównać ?

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli już wiem ze silnik występuje o jednym kodzie.

Teraz tylko pytanie na temat awaryjności tej jednostki.

Wihajster dzięki za odpowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padają wtryski,hydrosztosy,zawory egr,uszkodzenia chłodnicy spalin,pękają przewody układu recylkulacji spalin,klapa gasząca ulega uszkodzeniu,urywają sie klapki w kolektorze ssącym,ulega uszkodzeniu regulator klapek kolektora ssącego i wpadają do cylindra,padają turbiny,zdarza sie peknięcie glowicy,wyrabiają się zabieraki napedu pompy oleju itd...jak w innych 2,0tdi.

Nie znaczy to że uszkodzi sie wszystko z listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi lista długa he he. zostało wymienione wszystko chyba co jest w silniku. W starym 1.9 tdi afn spał mi się jak cholera wiec reguły nie ma ale lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista została zakończona - itd...bo jeszcze można dopisać.

Bez sensu dmuchać na zimne. Jestem zdania ze nie ma co płakać za wczasu. Moja BaRDacha nie jest też idealna... Mialem z nią przeboje ale nie zniszczyła mnie choć już raz doprowadziła mnie do takiej furji że miałem chęć ją sprzedać... Ogólnie fajny motor na dzień dobry masz 170koni= wieksze spalanie nie to co 140koni spalanie 1-1,5L mniejsze -tak tu piszą na forum.

Taka poradka-nie czytaj tych płaczu usterek aut ludzi pechowych którzy płaczą w necie-pomyśl że taka sama ilość ludzi mających te auta nawet nie mają pojęcia o takich usterkach. Daj sobie spokuj.podoba ci się fura to bierz i sie ciesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tez tak właśnie zrobię. Na temat każdej fury można znalesc negatywne opinie ale ludzie kupują I jeżdżą. Fura jest jak dla mnie przepiękna a i myślę że moc dosyć fajna. Wiec decyzja zapadła. Dzięki za konkretne odpowiedzi SotoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokuj.podoba ci się fura to bierz i sie ciesz.

Amen :oklasky:

Też zaraz po zakupie jak zaczalem przegladac forum i czytałem o usterkach BRD to w nocy spać nie mogłem. Już mi przeszło :wink:

Edytowane przez ...radek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D



Też zaraz po zakupie jak zaczalem przegladac forum i czytałem o usterkach BRD to w nocy spać nie mogłem. Już mi przeszło
[/quote

potwierdzam miałem to samo i zaczynam czwórkę lubić :banan::D

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taka prawda - ja takze sie bałem ale kupiłem. nasłuchałem sie naczytałem - łep jak sklep i półki powywracane- co robić.....??? olałem to - ja nie dam rady... nadzien dobry tylko filtry i olej w silniku po jakims czasie zdjąłem miske aby spr ten cholerny zabierak pompy oleju - zmieniłem dobry starego typu na nowy - po wymianie juz 50tkm na tym zabieraku zrobiłem... no i potem zaczeły sie ustereczki nie moce itd - ALE Z tego wszystkiego najwiekszym mega plusem było to z dostałem od Audi nowe Pompowtryski na akcji - jak juz to dostaniesz to reszta z banieczki - takze panowie nie sr** sie tylko brac i latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moje BRD też nie narzekam, a wręcz jestem bardzo zadowolony. Pali mało, bo podobno lekkiej nogi nie mam, a w 7 l. zawsze się mieszcze. Po kupnie tylko zregenerować napęd pompy oleju i śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie spodziewałem sie takich wypowiedzi bo tak ten silnik na forach jest gnojony ze myślę sobie jak to w ogolę jeździ. Ale w tym momencie nie mam wątpliwości jak znajdę dobry egzemplarz to nie będę sie zastanawiał Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moje BRD też nie narzekam, a wręcz jestem bardzo zadowolony. Pali mało, bo podobno lekkiej nogi nie mam, a w 7 l. zawsze się mieszcze. Po kupnie tylko zregenerować napęd pompy oleju i śmigać.

Kulawe masz to BRD, bo w ośce :decayed::P:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale utrzymane w stanie fabrycznym. Lakier ori, stan jak w nowym, a środek też. Sam po niego byłem w niemcowni i kupiony z pierwszej ręki. Wyposażenie też ma dosyć ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, sorry za złośliwość z mojej strony , żartowałem :):decayed:

Quattro mocno podnosi zużycie paliwa , szczególnie przy dużych prędkościach.

Straty mocy na mechanizmach przeniesienia napędu są ponad dwa razy większe niż w ośce.

Mam swój wykres z hamowni, tak dla ciekawych, przy 125 km/h wynoszą 15 KM, a przy 165 km/h już wynoszą 70 KM :decayed:

Ale to na darmo spalone paliwo w dobrych warunkach drogowych , z nawiązką się zwraca, jak trzeba przypałować na mokrym lub na śniegu :hi::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją BRD od półtora roku a jeszcze nie nacieszyłem się nią, co prawda.... urwała mi się klapka kolektora i popłynąłem kilka tyś zł. Ale teraz autko śmiga i jestem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...