Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób na rysy szyb bocznych po skrobaczce


MrRadian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji że w ostatnich dniach pojawiło się trochę słońca na naszym niebie, i teraz niektóre rzeczy stały się lepiej widoczne zauważyłem liczne rysy na bocznych szybach przednich. Poczytałem trochę w temacie ich usuwania ale zdania są podzielone, jedni twierdzą że się nie da i szyba do wymiany inni że się da, a jeszcze inni że da się ale i tak szybę wymienię bo nie będę mógł przez nią patrzeć.

I teraz moje pytanie do bardziej doświadczonych w tym temacie, czy warto coś z tym robić czy od razu wymieniać szybę?

Wydaje mi się że taki pajączek nie powinien być trudny do usunięcia, a 25 zł za tlenek ceru to nie jest jakaś wysoka cena. a może jest jakiś inny środek na tego typu rysy na szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rysy na przedniej szybie, zajechałem do serwisu który zajmuje się wymianą szyb i usuneli te rysy za 50zł, nie ma po nich śladu, jednak wszystko zależy jak głębokie masz rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz moze czy w serwisie tez uzywali tlenku ceru? Musze ogarnac w sumie wszystkie szyby w swoim aucie. Maszyne mam takze spoko. Co by mi sie jeszcze przydalo oprocz tlenku? Szyby sie matowi papierem czy to zupelnie bez sensu?

Edytowane przez qba_lle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania szkła zawsze używany jest tlenek ceru, papiery do matowienia mają sens, jednak to nie są te same papiery jak np. do lakieru. 3M ma takie papiery, zawierają cząsteczki ścierne z węglika krzemu jak dobrze pamiętam, niestety nie są tanie.

Co do polerowania szybi całego zestawu polecę Ci to co niedawno zakupiłem sam do swoich prac.

http://shinemaster.pl/szyby/147-zestaw-do-polerowania-szyb-z-tlenkiem-ceru.html

Zestaw śmiało można skompletować samemu, jednak tutaj miałem pewność co do proszku polerskiego bo na allegro mają różne rodzaje, różowe, białe, beżowe - ten był biały.

Pozatym doliczając przesyłki z allegro do wszystkich poszczególnych produktów wyszło by mnie drożej (niestety tak się złożyło, że jeden sprzedający nie miał wszystkiego co mi potrzebne)

Na dole opisu z linku wyżej jest filmik niby nadesłany od jakiegoś użytkownika i mniej więcej widać efekty. U mnie mniej więcej podobne ryski były.

No i gość od filmiku też niby na A4 to robił... hmmm może ktoś z tego forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jak ten tlenek działa czy on się wtapia w tą rysę czy wyrównuje zbierając powoli szkło? I ile czasu zajmuje polerowanie bocznej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad tym zestawem, mam mase bardzo drobnych rysek na 3 letniej szybie piklingtona, jak jade pod slonce to jest rzeznia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem i użyłem zestaw do polerowania i musze przyznać że małe rysy znikają całkiem ładnie. Gorzej z głębokimi ale i tak szyba wygląda o niebo lepiej. Co do zniekształceń to nie zauważyłem ale robiłem może za delikatnie i dlatego głębokie rysy nie zeszły.

Maźnięte z SGS II.

Edytowane przez MrRadian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,czy przednia czołowa szybę mozna by było potraktować tak jak te boczne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, ale bałbym się o ścieżki ogrzewające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z boczna szyba od strony pasażera mam rysy.. znacie może jakieś firmy poznań lub z okolic poznania?? która się zajmują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




przedniej szyby nie poleruje się

z tego co tu piszą to chyba jednak można pod warunkiem że robisz to z głową i dociskając w jednym miejscu nie narobisz sobie soczewek ?

http://shinemaster.pl/szyby/147-zestaw-do-polerowania-szyb-z-tlenkiem-ceru.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...