Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o wymiane licznika


arek199pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie dowiedziec bo mam w kupnie licznik za 30zl pelny fis vdo anglik benzyna od a4 b5 ja posiadam pól fis jager i mam pytanie co bd dzialolo a co nie bd po zmianie licznika bez kombinowania żadnego tylko poprostu przekladka licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu Ci mogę powiedzieć, że tarcz obrotomierza i prędkościomierza z Jaegera do Vdo nie podejdzie. Poza tym będziesz musiał przekodować zegary oraz dodać transpondery do immo, żeby w ogóle działało. Jeszcze manetka do FIS by się przydała ;), bez tego będziesz tylko widział na fisie jaki dystans pozostał Ci do przejechania. Będziesz musiał jeszcze zmienić wsad na EU DIESEL

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie Ci pokazywało spalanie i temperaturę zew. Pojawią Ci się komunikaty: spalone żarówki, brak płynu do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok a mam pytanie jezeli mam kabel kkl odd2 to gdy bd zmienial licznik to musze kupic jeszcze jeden kabel ? Czy kkl dam rade zrobić wwzystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkl to ewentualnie do przekodowania i dodania transonderow.

Potrzebujesz jeszcze VAG K+CAN Commander do wydobycia pinu, zmiany wsadu i przebiagu.

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak mam kabel od viakena kkl obd2 to ten kabel pójdzie z tym programem czy do tego programu musze kupować następny kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG K+CAN Commander to program z kablem. Ten kkl od viaken nie zadziała

http://www.autotronika.pl/pl/produkt/vag-k-can-commander-14-full.html

Na forum znajdziesz poradnik od Soulmaster3m jak krok po kroku przejść z 1/2 fis na pełen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki za pomoc mam jeszcze jedno pytanie wiesz który pin w kostce od licznika to czujnik oil sensor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka zielona pin 15.

Jak świeci Ci oil sensor to przyczyny bym szukał we wtyczce czujnika w misce olejowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdzałem kostkę raczej wszystko ok narazie dam sobie spokój bo mnie denerwuje przy wymianie oleju bd grzebal przy czujniki to na 15 pin podajemy masę czy jak? Chce by znikl oil sensor....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Na pin 15 jest podawany sygnał odnośnie temperatury i poziomu oleju z czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok dzieki i za tyle licznik z kostka mam do kupna za 80zl? tylko ten vag comander...:( cos wymysle

Jak ktos cos wie o pinie 15 niech daje znac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu Ci mogę powiedzieć, że tarcz obrotomierza i prędkościomierza z Jaegera do Vdo nie podejdzie. Poza tym będziesz musiał przekodować zegary oraz dodać transpondery do immo, żeby w ogóle działało. Jeszcze manetka do FIS by się przydała ;), bez tego będziesz tylko widział na fisie jaki dystans pozostał Ci do przejechania. Będziesz musiał jeszcze zmienić wsad na EU DIESEL

kolego bo ja też nie długo zmieniam licznik na pełnego fisa VDO a mam jaegera i powiedz dlaczego tarcze obrotomierza jak i prędkościomierza nie będą pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to 2 różne liczniki i tarcze różnią sie minimalnie wielkością

Poza tym w vdo wyświetlacze przebiegu i godziny są węższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie kupie licznik od anglika diesla 1.9 i nie chce przekladac tarcz zegara bo tam tez są km/h to po podłączeniu licznika co musze zrobić?

Ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsad zmienić na EU. Chyba, że skali predkosciomierza nie bedziesz zmieniał i jeździł na angielskiej

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...