Drżenie/Buczenie podczas przyspieszania wina popmowtrysków?

Lukasz_200616

Hej

jak w temacie samochód buczy i drga podczas przyspieszania w zakresie obrotów 1600-2400 najbardziej odczuwalne na wysokich biegach wystarczy musną pedał gazu i już delikatnie drży, mocne wciśnięcie powoduje mocne wibracje, pytanie czy to wina pompowtrysków czy też poduszki silnika którą mam do wymiany ( wyświetla się ciągle błąd na Vag-u ) lub też dwumasy która nie jest w najlepszej kondycji.

wklejam logi z grupy 013 podczas jazdy!

a tutaj na biegu jałowym

Edytowane przez Lukasz_200616

Na czwartym cylindrze widać zakłócenia w zasilaniu pompki w paliwo.

Wymień uszczelniacze na pompowtryskach i powinno być dobrze :)

Podczas wymiany zwróć uwagę na zużycie gniazd popowtrysków w głowicy, dobrze było by też zamienić miejscami pompkę z czwartego cylindra na tą z trzeciego.

Będziesz wtedy w stanie określić czy to nie była wina pompki :naughty:

Błąd poduszki na Vagu oznacza co najwyżej awarię jej zaworu, który służy do zmiany jej charakterystyki tłumienia i według mnie nie będzie dawał takich objawów .

Uszczelniacze zostały wymienione a logi zrobione już po ich wymianie, gniazda pompek 2,3,4 są nietknięte jedynie na 1 cyl delikatne przytarcie, po za tym przed wymianą uszczelnień korekcje na 1 cyl były lepsze wahały się w okolicy 0.04 / 0.18 a teraz średnio +0.58

Edytowane przez Lukasz_200616

Uszczelniacze wymieniałeś osobiście, czy zleciłeś komuś ?

Żeby zrobić to dobrze to trzeba się na prawdę do tego przyłożyć, dokładność oczyszczenia miejsc styku pompka-uszczelka brązowa-powierzchnia oporowa gniazda i miejsca pracy dolnego uszczelniacza ma decydujące znaczenie dla szczelności połączenia i braku możliwości przedostawania się spalin do kanału paliwowego.

Robiłem to niedawno u siebie i nazwał bym to zegarmistrzowską robotą, ale efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania :kox:

Jak do tego momentu uważałem że wszystkie PD-ki bujają mniej lub więcej na wolnych obrotach silnikiem i że pompki mam do wyrzucenia ew. regeneracji, tak teraz mam chyba auto na VP a może CR bo narazie nic nie buja i parametry pompek w dolnych granicach normy :decayed::P

Fakt że dużo kilometrów po wymianie nie zrobiłem, może ze dwa tysie, ale jak na auto z powycieranym wałkiem , to chodzi lepiej niż jak go kupiłem sześć lat temu :decayed:

Przepraszam prawie siedem latek :naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Uszczelniacze wymieniał mechanik i niby już to robił nie raz niby ;) u mnie motor nic nie buja na jałowym, chodzi równiutko, jedyne co zauważyłem od kilku dni to to że po długim postoju 6-10h najczęściej z rana zaraz po odpaleniu motor pierdnie lekkiego siwego dymka :decayed: i kilka razy poszarpie/zabuja całą budą po czym chodzi równiutko.

ten bialy bak to moze byc lekkie przypowietrzenie.....uwazaj na tych mechanikow co wymieniaja oringi to jest naprawde nie latwe zadanie a wiekszosc bagatelizuje to i robi byle jak aby zarobic

na moje oko rysniety oring i przepuszcza