Treść opublikowana przez marek89
-
Rozrzad
Witam. Czy ktoś podpowie co ile wymiana rozrządu w 2.0tdi kod silnika CNH 190KM ULTRA. Audi A6 c7 2016rok obecnie nalatame 96tys km.
-
Pompa oleju
ja biore walki i inbus z Imielina i samochody jezdrza bardzo dobrze;]polecam glebsze gniazdo plus dluzszy imbus
-
Dpf
a w W żadnym aucie nie ma kontrolki imformujacej że odbywa się proces czyszczenia... Kontrolka/kominikat informujący o problemie awarii dpfu jest Jeśli na tabliczce masz euro 4+Dpf tzn ze w tym aucie był Dpf ale widocznie już go nie ma... NIe do końca Grzesiek, kazde auto wyposażone w DPF-a może zakomunikować potrzebę wypalenia , tzn jeżeli zapali sie na żółto kontrolka z charakterystycznym obrazkiem to nie oznacza to awarii tylko konieczność natychmiastowego wypalenia, tzn trzeba jechać na wysokich obrotach przez kilkanaście minut aż proces sie zakończy. I tyle w temacie. MI w ciągu trzech lat zapaliła się dwa razy. o kolega wogole wie gdzie om ma sie znajdowac??????
-
[BLB] Zawór EGR
Pierwsze wymień zawór egr później zobaczysz efekt.....moze trybka plastykowe się wytarly. .... a co do ciemnej ropy to jeśli masz silnik o kodzie BRD to jest to normalne że względu na sądzę z pod wtryskow.....złej ropę do słoika i popatrz pod światło. ..jeśli będą pływać gluty oleju to pompa uwalona. ....jeśli będzie ciemna tylko to jest to nirmalne
-
Co zrobić z DPF?
Ja nie zerowalem sama sie wyzerowala i mam juz ten zamiennik 8 mies... i smiga jak ta lala .... polecam ten dpf ....ylko do montażu gwintoenik trzeba mieć. ....bi jak spawaja tulejki to one sie skurczaja:/
-
Co zrobić z DPF?
Audi a4 b7 quatro:) kod silnika brd:)
-
Co zrobić z DPF?
O założeniu nowego dpf 0g popiołu miałem wiec się żeruje. .. ja na tym zamienniku allegro zrobiłem juz z kolega 50tys km.....a jedyne co się różni to ze na fabrycznym podnosił obroty jak się włączalo wypalanie a tu na nowym nic tylko praca silnika robi się inna taka mięciutka
-
Co zrobić z DPF?
Ja gwintowalem na nowo niestety......to była taka jedyna nie miła niespodzianka;)a tak nawiasem po wymianie wszystko samo sie wyzerowalo tzn masa popiol itd......ja zrobiłem próbne wypalanie po wymianie bo miałem długa trasę przed sobą. ....i wszystko było ok:) Ale pod franfurtem brd mnie zawiodlo:) padł potencjometr pedału przyspieszenia tylko 204 euro w niemieckim vw;) !)a potencjometr zabiła nasza polska zimowa sol:)
-
Co zrobić z DPF?
ja założyłem do brd i super. .....jedyny problem to to że jak wspawuja tulejki na czujniki to pod temperatura one się kurczą i może być mały problem z wkręcaniem czyjnikow:)
-
Czy silnik 2007 na pompowtryskach został poprawiony ?
Brd ma 170km i kotów napęd pompy oleju...ja zrobiłem pompę parę rzeczy i autko naprawdę fajnie jeździło. ...ja polecam.... A i to masz 16v w brd
-
Czy silnik 2007 na pompowtryskach został poprawiony ?
Kolego soto mylisz się bo moje brd jest z końcówki 2007 roku dokładnie z października. ....i pompki były wymieniane tylko ze w UK. ....a akcje sprawdzał mi kolega z forum...... Chyba ze moje brd było porostu na pograniczu:)
-
Usuwanie DPFa
Z tym usuwaniem.....to bajka;) fabryka dala i wiedziala co jest;)w pl se usuwajcie:) ja trzymam kciuki za kontrolę spalin na przegladach;)zamiennik pare groszy teraz kosztuje a masz spokój na długo. .....a za mocą to tylko tyle że moment obrotowy jest ograniczony przez dpf wiec spod deczko mocniejszy a później czysta seria......
-
A4 B7 BRD Przerywa na wolnych, duże spalanie
W zdrowym brd niema prawa zapalić się kontrolka dpf!! A jak będziesz chciał wycinać. .... napisz do mnie ja kupowałem zamiennik z allegro i polecam!!!!!! Co prawda przy zamienniki baczek delikatny przy pełnym ogniu jest ale w UK na przeglądzie a jest bardzo rygorystyczny pod względem spalin mieści się w normie.... ja na tym dpf zrobiłem 35tys teraz kumpel cieszy się samochodem:)tak nawiasem zamiennik 900zl stary sprzedajesz za 400zl.....prosty rachunek..... u dobrego tunera wycinka i program około 2500zl
-
Czy silnik 2007 na pompowtryskach został poprawiony ?
Jeśli masz kod silnika brd to tak:) ten silnik jest super chodź warto zerknąć do pompy oleju......silnik brd ma wtrysk na 2 śrubach co nie wybija gniazd.......
- Logi BPW
-
Chłodniczka spalin -[BLB]
Bierz od brd będzie z 2007 roku to sa te same
-
[BLB, BRE, BRD] Chłodnica spalin 03G131512AL
Panowie orientujecie się czy ta chlodniczka z innym nr podejdzie?????
-
chlodnica spalin
panowie probowal ktos zamontowac taka chlodnice spalin 03L131512AH do silnika brd ???? oryginalny nr chlodniczki to 03G131512AL. A moze ktos ma na sprzedaż chłodniczke do brd????
- kolektor
-
Problem z DPF
Oki, sprawdzę. Dzięki za podpowiedź. W silniku nie ma żadnych błędów, dopiero jak walnie tryb awaryjny pojawia się: 008194 - Filtr cząstek stałych; zespół 1: za mała skuteczność 18434/P2002/008194 - Particle Filter Bank 1: Malfunction Najdziwniejsze jest to, że auto nie jest wgl przymulone, słychać że próbuje robić sam regeneracje wcześniej, ale jak widać nie udaje mu się to. :/ Wymienię te węże podciśnienia, a jak nie to ten czujnik różnicy ciśnień bo wygląda to tak, jakby komputer się gubił. Wczoraj miałem dokładnie taką samą akcje w trasie, 3 razy włączałem VCDSem wymuszoną regenerację (kod w blokach pomiarowych nie zmieniał się na wymuszoną regenerację), co chwile zapalała się kontrolka DPFa, później oczywiście Awaryjny i po 30 km nagle wszystko zniknęło jak gdyby niby nic... u mnie po wymianie dpf na podrobe z allegro jest git.....ale po wyjeciu starego dpf moim oczom ukazaly sie powypalane kawalki (stopione) na starym dpf wiec puszczal sadze .......u cebie poprostu juz moze dpf ma dosyc ale ze ma jakies luki to sie niezapycha....poprostu moze juz ma jakies wypalone dziury.....co ile ci sie wypala?
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Kolego wróć do tego mechanika i 2 walki na blokadę plus kat na zero u będzie gitara
-
[BRD] po nagrzaniu silnika zaczyna mrygac kontrolka swiec i szarpie, nie da sie jechać
a pompki juz po akcji serwisowej?????
-
dpf wymiana
witam. panowie potrzebna pomoc co i jak wykrecac w silniku brd aby wyjac dpf......teoretycznie nie wyglada to zle. Ale zawsze pomoc kolegow bardziej doswiadczonych napewno sie przyda.....;] tak wiec jesli mozecie panowie to podajcie jakies cenne info na co uwazac... aaaa i dodam ze zakupilem zamiennik dpf z allegro.....jak zaloze bede zdawal relacje co i jak sie dzieje;]
-
Który silnik 2.0TDI wybrać do Audi A4 B7 2006-2007r
moje brd kupione rok temu przebieg ori165tys. teraz mam 50tys wiecej i wymienilem egr zrobilem pompe oleju ustawilem rozrzad jak fabryka dala i ciesze sie super jazda mojego quatro....a te czesci juz 3 razy ten samochod odrobił;] jak dbasz ....czasem cos wyczyscisz oleje wymieniasz itd to posluzy ci wiele kilometrow
-
[B6 AVF/AWX] Max prędkość ?
Mądrą masz kobietę, jak cię napi**dala przy takiej prędkośći A kluczyka w czasie jazdy Ci przypadkiem nie wyciąga ze stacyjki ? Jak by mojej coś takiego przyszło do głowy, to bym ją wysadził na najbliższym parkingu, niezależnie jak daleko by było od domu Sorry za OT he he taka kobita to skarb;]zycze szerokosci a probach z kobita