Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Lampy przednie


BartekT81

Rekomendowane odpowiedzi

llooll19, to może takie coś dla Ciebie? tylko kierunki trzeba by dokupić jakieś cleary

http://www.allegro.pl/item479844349_reflektor_audi_a4_soczewka_reflektory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo, rozumiem że używki Valeo??

Tak używki Valeo ale stan igiełka. Nic nie popękane, wszystkie uchwyty całe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem świeżo po wymianie starych lamp valeo na nowe zespoloe depo. Wszystko zrobione zostało według instrukcji z forum. Lampki świecą ale jest jeden problem jak zapalam długie to gasną mi krótkie (soczewka) a przecież z tego co wiem powinny świecić razem. Problemu nie ma gdy daję sygnał długimi wtedy świecą się razem. W starych lampach miałem żarówki H4 a teraz H7. Z tego co wyczytalem to trzeba coś zmienić w zespolonym przełączniku świateł ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. PLIS-Pomocy!!!

P.S. Może macie jakiś opis jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem świeżo po wymianie starych lamp valeo na nowe zespoloe depo. Wszystko zrobione zostało według instrukcji z forum. Lampki świecą ale jest jeden problem jak zapalam długie to gasną mi krótkie (soczewka) a przecież z tego co wiem powinny świecić razem. Problemu nie ma gdy daję sygnał długimi wtedy świecą się razem. W starych lampach miałem żarówki H4 a teraz H7. Z tego co wyczytalem to trzeba coś zmienić w zespolonym przełączniku świateł ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. PLIS-Pomocy!!!

P.S. Może macie jakiś opis jak to zrobić

Tu masz to opisane:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_swiatla_drogowe_po_przekladce_lamp_z_h4_na_soczewke_lub_xenon-t29283.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja właśnie jestem przed zakupem lampek i sie zastanawiam jakie kupic.. nie chce lamp rodem z BMW wiec raczej kupie zespolone Depo lub Valeo po II lifcie. wiecie moze gdzie moge kupic takie lampy w przystepnej cenie ?? chce narazie na zwyklych zarowkach ale w przyszlosci chce zalozyc xenon. prosze o wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja właśnie jestem przed zakupem lampek i sie zastanawiam jakie kupic.. nie chce lamp rodem z BMW wiec raczej kupie zespolone Depo lub Valeo po II lifcie. wiecie moze gdzie moge kupic takie lampy w przystepnej cenie ?? chce narazie na zwyklych zarowkach ale w przyszlosci chce zalozyc xenon. prosze o wskazowki.

Kupisz na allegro. Komplet nowych Depo znajdziesz do 500PLN. W przypadku Valeo będzie już dużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wyjadaczy:

1. Co po przełożeniu lamp ori zespolonych (ciecie blotnika i przerobka wtyczek) ze swiatlami przeciwmgielnymi wbudowanymi w "stare" lampy? Niby rzadko korzystam, ale lubię jak wszystko w aucie działa:). Czy w FK dzielonych pamietano o przeciwmgielnych? Czy generalnie trzeba myslec o dodatkowych lampach?

2. Te wszystkie przerobki trochę mnie niepokoją (dwie lewe ręce i słaba silna wola), więc skłaniam się do lamp dzielonych FK. Jednak chciałbym poradzić się, czy chrom, czy czarne? Nie mam zdjęcia jeszcze, ale auto mam w kolorze groszkowym (taki sam kolor jak kolega freon) w stanie takim jak "fabryka dała". Na rzecz chromu przemawia chrom na grillu, alufelgi i wesoły kolor auta :) Na rzecz czarnego przemawiaja czarne listwy na dole drzwi, grill i kratki w zderzaku i... charakter żony kierowcy :> Może ma ktoś zdjęcia jakies... sugestie... Bede wdzieczny...

Generalnie tez uwazam, ze co oryginal to oryginal i valeo zespolone biore pod uwage. Ale jesli te FK dobrze swieca i wygladaja lepiej niz te co mam (nb. dwie różne) a nie wymagaja ingerencji... Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. żadne lampy soczewkowe nie mają świateł przeciwmgielnych

2.http://www.venom24.pl/audi-19950199-black-clear-soczewka-inpro-p-16935.html ja bym brał te jeżeli dzielone , ale wsadzić zespolone też nie jest trudno , także dobrze sie zastanów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wyjadaczy:

1. Co po przełożeniu lamp ori zespolonych (ciecie blotnika i przerobka wtyczek) ze swiatlami przeciwmgielnymi wbudowanymi w "stare" lampy? Niby rzadko korzystam, ale lubię jak wszystko w aucie działa:). Czy w FK dzielonych pamietano o przeciwmgielnych? Czy generalnie trzeba myslec o dodatkowych lampach?

2. Te wszystkie przerobki trochę mnie niepokoją (dwie lewe ręce i słaba silna wola), więc skłaniam się do lamp dzielonych FK. Jednak chciałbym poradzić się, czy chrom, czy czarne? Nie mam zdjęcia jeszcze, ale auto mam w kolorze groszkowym (taki sam kolor jak kolega freon) w stanie takim jak "fabryka dała". Na rzecz chromu przemawia chrom na grillu, alufelgi i wesoły kolor auta :) Na rzecz czarnego przemawiaja czarne listwy na dole drzwi, grill i kratki w zderzaku i... charakter żony kierowcy :> Może ma ktoś zdjęcia jakies... sugestie... Bede wdzieczny...

Generalnie tez uwazam, ze co oryginal to oryginal i valeo zespolone biore pod uwage. Ale jesli te FK dobrze swieca i wygladaja lepiej niz te co mam (nb. dwie różne) a nie wymagaja ingerencji... Zobaczymy...

Jeżeli się zdecydujesz na te FK to do Twojego koloru tylko black. Ja bym jednak na Twoim miejscu przemyslał sprawę i wyrezał zespolone :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź...

A czy pomijając względy estetyczno-odmładzające, to takie soczewkowce lepiej świecą niż zwykłe lustra?

Pytam o przejście z oryginału lustra na oryginał soczewkę zespoloną (nie na zamiennik)...

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie? Bo ja mam wzrok tylko o dioptrię lepszy od kreta i nie chciałbym, żeby po wydaniu 700 PLN-ów

okazało się, że muszę sobie dokupić jeszcze noktowizor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat przesiadałem sie z sonarów(szajsów z ringami) na valeo , także różnica jest baaardzo duża , ale największa różnica jest jakbyś założył HIDy na 4300K-6000K , ja przerobiłem już 14000K , 6000K , 5000K i teraz mam 4300K i jest za***iście :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja akurat przesiadałem sie z sonarów(szajsów z ringami) na valeo , także różnica jest baaardzo duża , ale największa różnica jest jakbyś założył HIDy na 4300K-6000K , ja przerobiłem już 14000K , 6000K , 5000K i teraz mam 4300K i jest za***iście "

A jak byś zestawił zwykłe lustra z oryginalną soczewką? Bo jak prześledziłem historię Twojego A4 to przeszedłeś całą drogę reflektorową, więc może masz porównanie...

Co do xenon (to HID?) to najbardziej mi się podobają... Ale musiałbym już wybierać pomiędzy nimi, a ksenonami, które mam w domu: jeden ma na imię Michał a drugi Mateusz :) Także nie mogę być bezkompromisowy za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hidy idzie kupić za 250zł (cyfrowe) , świecą napewno lepiej niż zwykłą żarówka, a przy kontroli jak by chcieli Ci wziąć dowód to wystarczy włożyć zwykłe H7 i nara :naughty: ale ja jeżdże od 3 lat na HIDach róznej barwy i nie miałem jeszcze problemów :gwizdanie: ale na przeglądy zapobiegawczo wkładam zwykłe żarówki , czego nie da sie zrobić w lampach xenonowych na D2S ;)

a co do świecenia soczewki i luster to jest na podobnym poziomie z tym że w soczewce jest ładniejsze odcięcie światło cień , no może ciut lepiej świecą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do świecenia soczewki i luster to jest na podobnym poziomie z tym że w soczewce jest ładniejsze odcięcie światło cień , no może ciut lepiej świecą :wink4:

Nie powiedziałbym że na tym samym poziomie. Różnica jest spora na korzyść soczewek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po zmianie lamp z luster na soczewki Valeo i po założeniu HIDa 4300 ( 240 zł z cyfrowymi przetwornicami ) i jestem pod wrażeniem. Dopiero teraz widać że ma się porządne światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...