Skocz do zawartości
IGNOROWANY

225/45/17 czy 235/45/17


Ans

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt fizyki nie oszuka i przy 235 jest gorsze przyśpieszenie niż przy 225. Z drugiej strony różnica jest mała i przy mocnym silniku prawie tego nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dłubniętym 1.8T w ośce 225 guma do ruszania to nie będę pisał do czego się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Damian, że jak widziałem 235 na 8j to bardziej podoba mi się 225 :decayed: ( a 225/45/17 i tak jest 1cm wyższa od katalogowych 205/55/16 wiec wyglada ok) po świętach możemy sobie spota zrobić to byś zobaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz 8J? Bo ja też. Dobra, spotkamy się i obadamy temat :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli wygląd drugi komfort.

Gdybym nie zjeżdżał do PL to zostawiłbym 235/45

Ale że też dużo śmigam w kraju to zamiast używanych przez większość 225/45 wrzuciłem 215/50 i na prawdę sobie chwalę.

Fajnie się na tym jeździ.

Szerokość zostawiam tym z porsche i ferrari, niech se i mają po 550

Mi 215 stanowczo wystarczy.

Fido - zrób w wolnym czasie fotki jak to u Ciebie wyglada, tj. felga vs opona 215/50 - jaką szerokość felg masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że guma 225/45/17 jest wyższa o 1 cm niż 205/55/16 ? Z tego co wiem to przelicza się to jak poniżej

45% z 225 = 10.125 cm wysokości opony dla 225/45/17

55% z 205 = 11.275 cm wysokości opony dla 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że guma 225/45/17 jest wyższa o 1 cm niż 205/55/16 ? Z tego co wiem to przelicza się to jak poniżej

45% z 225 = 10.125 cm wysokości opony dla 225/45/17

55% z 205 = 11.275 cm wysokości opony dla 205/55/16

Strzeha - dobrze liczysz. Ans po prostu za pewne uwzględnił jeszcze różnice jednego cala wynikająca z większej felgi, więc 25,4 mm w średnicy. Po uwzględnieniu tego co napisałeś i *2 wszystko się mniej więcej niweluje i pozostaje różnica 3-4 mm wg mnie. Nie do wyłapania okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fido - zrób w wolnym czasie fotki jak to u Ciebie wyglada, tj. felga vs opona 215/50 - jaką szerokość felg masz?

Foty są w galeri ale masz linka.

https://plus.google.com/photos/103344824460604702490/albums/5989606043080585201

215/50/17

Zawieszenie 1BE

Felga 7,5 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Twojej B6 z przodu (z tyłu niby też) przy tak lekkim obniżeniu masz większy negatyw niż u mnie przy -70 :wink: Koła leżą jakby mu tonę na maskę wrzucił. Wszystkie B6 tak mają? Bo kiepsko to wygląda.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, chyba tak.

Auto puste było jak robiłem foty.

Aaaa, dodam że fele z ET 45

Wiem,dystans by się przydał,pomyśli się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz dystans to przy obciążeniu może Ci trzeć o nadkole. W ogóle nie jestem zwolennikiem dystansów szybciej padają przeguby itd. lepiej felgę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Twojej B6 z przodu (z tyłu niby też) przy tak lekkim obniżeniu masz większy negatyw niż u mnie przy -70 :wink: Koła leżą jakby mu tonę na maskę wrzucił. Wszystkie B6 tak mają? Bo kiepsko to wygląda.

Łuki na błotnikach w B6 wychodzą lekko na zewnątrz. Czym wyrzej tym bardziej. Daje to wrażenie jakby niewielkiego negatywu na kołach.

Jak wrzucisz dystans to przy obciążeniu może Ci trzeć o nadkole. W ogóle nie jestem zwolennikiem dystansów szybciej padają przeguby itd. lepiej felgę zmienić.

Zależy jaki dystans. Spokojnie może niwelować do osiągnięcia ET na poziomie 30 mniej więcej bez tarcia w B6

Co do felg zgoda, można zmienić. Ale jak masz coś rzadkiego i trudno dostępnego, wtedy zostaje tylko dystans. Na takim 1 cm nie powinno być jeszcze problemów z przyśpieszonym padaniem przegubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzyłem właśnie na to zdjęcie :) Było zrobione 50 mm z dość bliska patrząć na info z boku, więc sam obraz może być w takim przypadku trochę zniekształcony. Widać poszerzający się błotnik na zewnątrz, ale fakt koło łapie na tym zdjęciu negatyw. Ja aż tak z przodu nie mam u siebie przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie jest ocena po zdjęciach. Jeśli to nie przekłamanie obrazu to coś z zawiasem jest nie tak. EOT nie o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na takim 1 cm nie powinno być jeszcze problemów z przyśpieszonym padaniem przegubów.

Raczej nie, swoją drogą znawcy twierdzą że zbieżność powinno sie robić.

A jak się jeździ na Vredkach? Głośne? Ja na początku byłem wku.... że je kupiłem z powodu hałasu teraz już się ułożyły i dotarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że guma 225/45/17 jest wyższa o 1 cm niż 205/55/16 ? Z tego co wiem to przelicza się to jak poniżej

45% z 225 = 10.125 cm wysokości opony dla 225/45/17

55% z 205 = 11.275 cm wysokości opony dla 205/55/16

Strzeha - dobrze liczysz. Ans po prostu za pewne uwzględnił jeszcze różnice jednego cala wynikająca z większej felgi, więc 25,4 mm w średnicy. Po uwzględnieniu tego co napisałeś i *2 wszystko się mniej więcej niweluje i pozostaje różnica 3-4 mm wg mnie. Nie do wyłapania okiem.

napisałem inaczej niż myślałem ;) 235 jest wyższa o 11.4 mm natomiast 225 o 2.4 mm wzgledem 205/55/16

strzeha wszystko możesz sobie wklepać tutaj http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Na takim 1 cm nie powinno być jeszcze problemów z przyśpieszonym padaniem przegubów.

Raczej nie, swoją drogą znawcy twierdzą że zbieżność powinno sie robić.

A jak się jeździ na Vredkach? Głośne? Ja na początku byłem wku.... że je kupiłem z powodu hałasu teraz już się ułożyły i dotarły.

względem Cinturato P7 i Eagle f1 asymetric 2 jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :) z przyzwyczajenia wydaje mi się że jadę 120 a jadę ponad 140 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido - zrób w wolnym czasie fotki jak to u Ciebie wyglada, tj. felga vs opona 215/50 - jaką szerokość felg masz?

Foty są w galeri ale masz linka.

https://plus.google.com/photos/103344824460604702490/albums/5989606043080585201

215/50/17

Zawieszenie 1BE

Felga 7,5 "

Dzięki - tak myślałem, że to Ty... :-)

Wspólnych znajomych mamy:

016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...