Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 2.4 V6


Kamil18u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie , kupiłem niedawno audiczke , która ma wycięty kat. a zamiast niej jest tam strumienica .... której chcę się pozbyć i wstawić coś innego . I teraz kilka pytań

1. O sondę , czy w 2.4 v6 są dwie ? ( jedna przed druga za katalizatorem? ) z tego co sprawdzałem wyczytałem że są tylko przed katem ale nie jestem pewien .

2. Co byście polecili zamiast tej strumienicy ... myślę nad uniwersalnym katem lub oryg. albo tłumik przelotowy .

3. W najbliższym czasie będę chciał zrobić coś z głosem mojej niuni żeby miały trochę więcej basu i pomruku i tutaj też pytanie co byście polecili .

Chciałbym tylko zaznaczyć ,że dopiero zaczynam taką konkretniejszą przygodę z Audi i ogólnie z autami więc jeśli coś pokręciłem to przepraszam :)

Z góry dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku,winno być z jedną sondą tzn po jednej na stronie.

W nowszych 2000/01 to wiem że było po 2 sztuki na stronie czyli przed i za katalizatorem,

ale że by sprawdzić to zanurkować pod autko, i będziesz widział.

Katy OEM będą za***iście drogie bo nie występują jako sam element tylko jako cała rura, chyba że używane ale nie ma to sensu ( stan katów )

Zamienniki raczej odpoada bo to nie będzie miało nic wspołnego z głosem jaki chcesz uzyskać, jeśli tak to tłumiki przelotowe porobić na zamówienie jakieś lepsze strumiennice, i będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku,winno być z jedną sondą tzn po jednej na stronie.

W nowszych 2000/01 to wiem że było po 2 sztuki na stronie czyli przed i za katalizatorem,

ale że by sprawdzić to zanurkować pod autko, i będziesz widział.

Katy OEM będą za***iście drogie bo nie występują jako sam element tylko jako cała rura, chyba że używane ale nie ma to sensu ( stan katów )

Zamienniki raczej odpoada bo to nie będzie miało nic wspołnego z głosem jaki chcesz uzyskać, jeśli tak to tłumiki przelotowe porobić na zamówienie jakieś lepsze strumiennice, i będzie efekt.

Jeśli będzie tak jak mówisz , że tylko jest jedna przed to chyba jak będzie strumienica dobra albo zrobię przelotówkę na zmówienie to nie powinno być problemów żadnych? :) Bo z tego co czytałem to jak jest jeszcze za to mogą być problemy.. ? Tylko jeszcze mam gaz w niej,a z tego co wiem to do gazu trzeba oszukiwać sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARJ ma 4 sondy, dwie diagnostyczne i dwie regulacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chłopaki z tym ARJ to ja do końca nie wiem miałem nic nie dawać ;/ ale się nie dało .. ;/ tak się ustawiło musze dokładnie sprawdzić jakie mam oznaczenie silnika ;/ sorki za wprowadzenie w błąd . Wie ktoś może jak to sprawdzić w necie ? Może po numerze Vin ? Teraz znalazłem coś takiego

http://www.audiklub.org/silniki/-/audi/2.4/2.4/6/6/165/165/1998/1998/0/id/asc/audi_a4/pb.html

Edytowane przez Kamil18u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wlepke w bagazniku albo na obudowie paska rozrządu, tam jest oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzwoniłem do serwisu audi i podali mi po vinie ,że mam oznaczenie silnika ALF i mówią ,że jest sonda lewa i prawa tylko .

Nic nie znaleźli o tej za katem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ALF w serii tez ma 4 sondy, no chybźe go ktos wczesniej wykastrował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem gościu w serwisie audi powiedział są dwie lewa i prawa i nic więcej nie jest napisane bo to przed lift , ale mniejsza o to jak mam gaz to i tak z sondami coś jest chyba zrobione nie ?

A jeśli nie to co mam zrobić , żeby nie było problemów w przyszłości ? Oraz co byście radzili wsadzić żeby miał trochę bardziej basowy pomruk myślałem nad końcówką jakąś do 500zł i pytanie czy taką końcówkę montuję się za tłumikiem zwykłym ostatnim czy jak ?

Gościu na innym forum audi też pisze że ma przed lifta i ma tylko dwie przed katem właśnie w alf'ie . Może Pan mówi o polifcie bo tu się zgodzę na 100 % że są po dwie na jeden kat.

Edytowane przez Kamil18u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia przedlift-polift

wazne jest oznaczenie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia przedlift-polift

wazne jest oznaczenie silnika

To teraz tak co zrobić z sondą za katem ? ( audiczka zagazowana ) ,żeby w przyszłości nie było problemów.

I Jaki tłumik końcowy wstawić żeby poprawić trochę dźwięk aby trochę bardziej mruczała ?

Czy ten tłumik końcowy mocuje się za oryginałem czy należy go wyciąć ?

Chodzi mi o samą końcówkę w kosztach do 500zł

Edytowane przez Kamil18u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod temat, mam silnik 2.4 AGA, ile jest sąd przy tych silnikach?

mam do wymiany plecionki i przy tej okazji myślę nad wywaleniem katów, bo wydaje mi się że mogą być zawalne, auto sprawia wrażenie trochę mułowatego jak na v6, przejechane ma na liczniku 263, ale na bank jest więcej, było sprowadzane, nie wiem czy to są pierwsze katy, ale są oryginalne, tłumiki zresztą też.

Co zamiast katów przy tym silniku? Są jakieś zamienniki, czy poprostu rurę (jakiej średnicy? 2,5" ?)? oczywiście plecionki nowe zostają.

Czytałem żeby strumiennic nie dawać, ale zamienników też nie znalazłem za bardzo, a o cenie ori katów nawet nie myślę. Nie chciałbym żeby się jakoś głośno zrobiło, no i te sondy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, 2.4 ARJ ma 2 sondy :wink:

No ja tam mam właśnie dwie :) ARJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ? W ETCE jest błąd ?

Widocznie byly wersjena 2 i na 4 sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio i mam dwie tylko przed katem :) ogólnie mam dwie puchy kata tylko jedna pusta druga pełna i się zastanawiam co zrobić ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio i mam dwie tylko przed katem :) ogólnie mam dwie puchy kata tylko jedna pusta druga pełna i się zastanawiam co zrobić ? :D

Witam. I co zrobiłeś z katami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...