Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaśniedziały chrom !


Dawidos91

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ręcznie zeszło ale jednak nie ze wszystkich za bardzo sie pochwaliłem ;/ boczne chromy na drzwiach przód tył mam w bardzo kiepskim stanie duzo nalotu z tym juz sobie nie poradziłem bede próbował jeszcze mechanicznie ;):kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ręcznie zeszło ale jednak nie ze wszystkich za bardzo sie pochwaliłem ;/ boczne chromy na drzwiach przód tył mam w bardzo kiepskim stanie duzo nalotu z tym juz sobie nie poradziłem bede próbował jeszcze mechanicznie ;):kwasny:

Wcześniej pisałeś ze wyszło jak z fabryki, a teraz piszesz ze na drzwiach nie poszlo, trochę sie pogubilem. To z czego Ci zeszlo skoro nie z drzwi? Przeciez glownie tu chodzi o chromy wokół drzwi[emoji3]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ręcznie zeszło ale jednak nie ze wszystkich za bardzo sie pochwaliłem ;/ boczne chromy na drzwiach przód tył mam w bardzo kiepskim stanie duzo nalotu z tym juz sobie nie poradziłem bede próbował jeszcze mechanicznie ;):kwasny:

Wcześniej pisałeś ze wyszło jak z fabryki, a teraz piszesz ze na drzwiach nie poszlo, trochę sie pogubilem. To z czego Ci zeszlo skoro nie z drzwi? Przeciez glownie tu chodzi o chromy wokół drzwi[emoji3]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

1 strona zeszła bo była w lepszym stanie myslalem , ze tez tak samo bedzie z drugą ale sie przeliczyłem i nie szło niczym tego doprowadzic do porządku .;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawił się paskudny nalot... Mam pewien sposób krótkotrwały ale zawsze cos...

Oliwka dla dzieci :D przejeżdzam listwy płatkami kosmetycznymi nasączone delikatnie oliwką :)

Pomaga na 2-3 tyg jak nie pada :) efekt WOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla spokoju w przyszłości trzeba listewki konserwować. Puki co nie przywiązywałem do tego wagi bo są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawił się paskudny nalot... Mam pewien sposób krótkotrwały ale zawsze cos...

Oliwka dla dzieci :D przejeżdzam listwy płatkami kosmetycznymi nasączone delikatnie oliwką :)

Pomaga na 2-3 tyg jak nie pada :) efekt WOW

Podobny i równie krótki efekt daje przemycie listw WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 ALUCHROM u mnie troche pomogło :)

https://www.youtube.com/watch?v=GVz7YKR6bU4

Używałem ostatnio, nie polecam u mnie nic nie dalo

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zakupilem juz jakis czas temu K2 ALUCHROM, probowalem po kazdym mysiu i oschnięcia auta. Teraz ten preperat lezy w kącie i szukam mu nowego właściciela, ale na 'dzień dobry' mówie ze u mnie nie pomogło niestety.
Szukam jak i wy sposobu na usuniecie tego z moich obwódek szyb. Z tego co przeczytałem spróboje oliwka dla dziecka (ale to na błyszczy pewnie tylko :/), albo te mleczko kacper do łazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomoże na to tylko i wyłącznie wymiana na nowe:) na to wychodzi

śmiem się nie zgodzić :)

Naprawa / regeneracja pakietu chrom listew chromowanych audi a6 c6 2006r

https://www.youtube.com/watch?v=Ka03I0RDcew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w firmie na drugim końcu Polski :)

Strefa%20Blasku%20naprawa%20nalotu%20na%

Edytowane przez Stich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys przyjedziesz nad morze :) Wdepniesz na chwile i odprawie swoje czary na Twoich listwach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety typowa chemia dostepna w sklepach nie poradzi sobie z nalotem. Troszke odżywi da troche blasku i nieco zabezpieczy. Głęboko siedzące zanieczyszczenie jest nie do zrobienia takiego typu środkami. Aczkolwiek jesli takie pasty dają sobie rade to znaczy, ze listwy nie sa jeszcze tak zużyte. Są po prostu brudne i bieąąca pielegnacja pozwoli utrzymac je w takiej kondycji

Nie odbierz mnie źle :)

Naprawde dłuuuuuugo szukałem sposobu. Przekopałem niezliczona ilość środków, past, kombinacji aż w końcu sie udało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie listewki były chromowane, wtedy temat byłby prosty.

Niestety w większości przypadków jest to po prostu plastik z którym sprawa nie jest już taka prosta.

Jak odbiorę swoje auto (wreszcie) od mechanika to postaram się przetestować kilka produktów u siebie na aucie. Jeśli efekty okażą się akceptowalne, skrobnę z tego relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...