Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Łożyska na wałku atakującym 1.8T BEX Manual 6 biegów


pacioracing

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Poruszam problem łożysk wałka atakującego w skrzyni manualnej 6 biegowej oznaczenie skrzyni HES z napędem na przednią OŚ.

W moim 1.8T BEX problemem jest szumienie podczas jazdy skrzyni od ok 50km/h wzrastające wraz z prędkością niezależnie od włączonego biegu(czy to 2,3,4,5,6, czy luz). Im szybciej jadę to głośniej i z większą częstotliwością to słychać. Po szukaniu w necie trafiłem na podobny problem kolegi z forum passat.pl który w przeszłości przerabiał problem w passacie 1.9 TDI AVF ze skrzynią 6 biegową http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-83863.html

nie wiem czy iść w kierunku remontu czy wymiany skrzyni. Używka HES to koszt 1700 za samą skrzynię używaną. :facepalm:

Edytowane przez pacioracing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wrzucil jakas dluga 5 biegowa, jednomas i zapomnial o problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wrzucil jakas dluga 5 biegowa, jednomas i zapomnial o problemie

jaka to długa 5 biegowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po czasie, ale napiszę, może komuś się przyda. W mojej a4 1.8t BEX skrzynia (łożyska na wałku) padła po ok. 215 tys km. Regeneracja w granicach 900 zł, plus olej i robocizna, zrobione 10 tys i cichutko. Skrzynię robiono w Grabowie Szlacheckim (lubelskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, chce dać skrzynie do regeneracji, łożyska padają, chodzi bardzo głośno, dostałem ofertę 2300zł za całość roboty + kupuję solo tarczę sprzęgła. Trochę drogo, ale zostawiam auto i odbieram gotowe. Pytanie czy można gdzieś jakoś taniej zregenerować skrzynie? Czy może lepiej się opłaca kupić używana. Dajcie znać co o tym myślicie, AUDI a4b6 1.8t BEX, 6 biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...