Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie prawidłowe ciśnienie oleju dla BFB ?


audi1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio po porannym zapaleniu silnika 1.8 T BFB słyszę dziwny grechot jakby łańcucha, dźwięk wydobywa się z miski olejowej. Gdy silnik jest ciepły ustaję. Dowiedziałem się, że tam jest jakiś napinacz, łańcuch. Wiem, że muszę zwalać miskę i przy okazji chciałbym pomierzyć ciśnienie oleju przed. Jak będzie coś nie tak to zaraz pompa do zmiany, jedna robota. Nie znam wartości jakie ciśnienie jest odpowiednie dla tego silnika zarówno na wolnych jak i wyższych obr, jakie macie w swoich bryczkach ? Dzięki za inf. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz wg. procedur serwisowych:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/305336-cisnienie-oleju/?p=4353309

1. 1.8T (AVJ/AMB/BFB/BEX/BKB)

temperatura oleju: ok. 90st.C (wentylator chłodnicy musi się włączyć jeden raz)

ciśnienie przy 2000rpm: co najmniej 1,3 bar (relatywnie mało, ale inżyniery z fabryki jak widać dopuszczają taki stan rzeczy!!! chyba, że "nie znajo sie"... :P )

ciśnienie przy 3500rpm: przynajmniej 3,5...4,5 bar

ciśnienie przy obrotach jałowych: nie sprecyzowano

czujnik reaguje przy spadku ciśnienia do 1,2...1,6 bar (komputer, a ściślej zestaw wskaźników, prawdopodobnie ignoruje stan czujnika ciśnienia przy niskich obrotach - próg ignorowania ustawia się w odpowiednim kanale adaptacyjnym licznika)

Edytowane przez BeyerBrown
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,sprawdzę zaraz te panewki. Dodam, że problemu z kontrolką ciśnienia nie mam tylko dziwny ten dźwięk jakby kulkę z łożyska tam wrzucił i latała, po chwili cisza. Ewentualnie jakiej firmy byście polecili pompę oleju, patrzyłem na FEBI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie powiem, bo u mnie z powodu mojej nadgorliwości była założona ori używka (nowa w ASO ok. 4000zł :facepalm: zamienników nie znalazłem :kwasny: ), po czym w krótkim czasie wróciłem do tej fabrycznej, z pierwszego montażu, ale tym razem z zachowaniem wszystkich procedur wymaganych przy jej wymianie (nowe śruby, nakrętki, o-ringi i podkładki, w tym jedna jakaś diamentowa, za 50zł :shock3: ) gdyż na obu miałem takie samo, prawidłowe, ciśnienie - na chwilę obecną wydaje mi się, że szukałem dziury w całym bo silniczek nie wydaje z siebie niepokojących dźwięków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja za pompę w ASO płaciłem 460zł na jesieni 2014.

Edytowane przez strazak93
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w ASN-ach (V6 3.0) jest zintegrowana z wałkami równoważącymi pracę silnika, to przez nie jest tak droga.

BTW, są jeszcze droższe - do 2.0 ALT 131KM kosztuje prawie 5,5tys.zł... :facepalm: (też ma te wałki balansujące)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem pompę firmy meyle jak na razie 3 lata od wymiany i jeszcze jeździ i nic się nie dzieje. http://google.plczesc/pompa-oleju,audi,a3-8p1-2003-05-2012-08,1-6-102km,5-4955-17172-100492-0-144-1130110035.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,tylko my tu piszemy o 1,8T.

Pamiętam, pamiętam, cała dygresja zaczeła się od tego, że kolega co założył temat zagadał jaką pompę polecam, więc mu odpisałem, że nie wiem, bo ja u siebie... itd. itp. A potem "musiałem" wytłumaczyć Tobie skąd taką cenę wytrzasnąłem na nową pompę w ASO skoro Ty dałeś zaledwie ułamek tej kwoty :wink:

Jak dla mnie, skoro nowa pompa do 1.8T kosztuje w serwisie poniżej 500zł, to bym się nie zastanawiał nad zamiennikiem... chyba, że miałbym absolutną pewność, że ten sam producent (lub inny o uznanym brandzie) wypuszcza swój wyrób na rynek OEM i kosztuje na nim co najmniej o połowę mniej (tj. max. 200-250zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mierzylem właśnie ciśnienie i na mocno rozgrzanym silniku na jałowym mam 1.5bara, przy 2 tys obr 3.6bara i przy 3.5tys obr 4 bary, maksymalnie dochodziło do 4,3bara na najwyższych obrotach, więc jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...