Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalania na LPG jak i Pb


MowilaZeMa18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze spalaniem w swoim audi 1.8 125km ADR. Na 100km pali mi około 15l gazu to dużo za dużo. Benzyny nie obliczem dokładnie ile gdyż jeżdżę cały czas na LPG ale wskazówka od Pb opada w dół w niesamowitym tempie. Przy zakupie około 1 roku temu benzynę tankowalem 1 na miesiąc czasem 1 na 2 miesiące teraz ze 2 razy w miesiącu przy jeździe na LPG. Dodatkowo na LPG przejeżdżał 320 do 350km w mięsie aktualnie jakieś 220km.

Czy ktoś miał taki sam problem ?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było nic robione w aucie? Jedź do gazownika niech wyreguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura trzyma w normie i nagrzewa się tak samo czy może dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturka jak w mordę strzelił równo 90. Nie opada ani nie przekracza. Co do nagrzewania nie odczułem zbytnio różnicy tak jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdź sondę. Często jest powodem dużego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź w kolektorze plastikowym ramię od zapadek czy jest całę bo może być pęknięte i nie otwiera jak trzeba a ty go deptasz w gaz i dlatego tyle pali


te ramię jest jak ustaniesz z przodu auta i masz taką okrągłą puszkę podcisnieniai obok nie jest taki plastik i go odkrywasz a tam jest ramię sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty tej puszki raczej nie masz. bo jeszcze kolektor jest metalowy nie plastikowy. podlacz kompa zobacz jakie masz bledy. zmieniales sonde ale nie wiadomo czy dobrze pracuje. zobacz w blokach jak oscyluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy metalowym kolektorze ta puszka też występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę wgrać mapę wyregulować wszystko i zobaczymy.

Ok tylko prawdopodobnie jest też problem ze spalaniem benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość że LPG porozwalało mapy PB :) Jedź na regulację pojeździj troszkę i zrób logi sondy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wróciłem nowa mapa itp i nic Pb się poprawiło i pali normalnie lecz gaz dalej ciągnie bardzo dużo.

Miałem również wymieniane wtrysku gazu na Hana a wcześniej nie wiem jakie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej napisz jaką z jaką prędkością, czy mocno dociskałeś ilu pasażerów miałeś i czy był zapakowany ? :) Niestety ADR ma to do siebie że bardzo lubi wyższe obroty, a przy tym lubi sobie hapnąć :) Mój pali w granicach 10 l jak jadę sam przy miarę spokojnej jeździe ok 70 % trasa i 30 miasto. Tylko że ja staram się nie przekraczać 100 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie dawno na całym zbiorniku przejeżdżałem 320km zbiornik 32l aktualnie przejeżdżam max 250km :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na PB jest OK a na LPG nie to winne jest LPG, a raczej ustawienie, nic innego nie może być winne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...