Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWX a może to AVF


Tomek9661

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Auto wyprodukowane w 2002, zarejestrowane w 2003 a niemiec zmieniając rozrząd założył nowszy... Tam też są rezacze :-)

Myślę że nie ma o co kruszyć kopii.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem już w którymś poście wcześniej, jest też coś takiego jak rok modelowy. Mimo, że auto faktycznie wyprodukowano w grudniu 2002, to jest traktowane jako rocznik 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście na 100% Pewni że AVF ma 6 biegów a AWX 5 ? Bo nie wiem jak u siebie odróżnić auto z roku 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawianie fabryki przecież nie jest zabronione :decayed:

Jakby hipotetyczny przyszły nabywca mojej audioli chciał sobie zmienić tarcze hamulcowe, zajrzał do ETKI a nie zapytał mnie i zakupił zestaw 288 przód i 245 tył, to też by się mocno przy robocie zdziwił :naughty:

Jak by je upchnął na piasty to by mu coś nie pasowało, bo od 2008 r. jest tam miejsce na zestaw 312/255 mm, a ETKA nic o tym nie wie :hi::decayed:

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jesteście na 100% Pewni że AVF ma 6 biegów a AWX 5 ? Bo nie wiem jak u siebie odróżnić auto z roku 2002

Inaczej być nie może. Z fabryki tak wyjeżdzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście na 100% Pewni że AVF ma 6 biegów a AWX 5 ? Bo nie wiem jak u siebie odróżnić auto z roku 2002

Silnik AVF z 6 a AWX z 5. Jak masz inaczej ktoś mógł zmienić silnik/skrzynię.

wysłane z Commodore 64

Jak pisałem już w którymś poście wcześniej, jest też coś takiego jak rok modelowy. Mimo, że auto faktycznie wyprodukowano w grudniu 2002, to jest traktowane jako rocznik 2003.

Nie wiem czy inne koncerny też tak robią ale VAG chyba od sierpnia liczy nowy rok modelowy. Wprowadzali drobne zmiany na jesień i dlatego "modelowo" świeży rocznik.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście na 100% Pewni że AVF ma 6 biegów a AWX 5 ? Bo nie wiem jak u siebie odróżnić auto z roku 2002

Inaczej być nie może. Z fabryki tak wyjeżdzały.

Może może, może nie z fabryki ale wrzucasz dwumas ze sprzęgłem z AVF-a i skrzynie szóstkę i jest :):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX i AVF to w 100% ten sam silnik a jedyna różnica to skrzynia VI w AVF i inny sterownik silnika przez co AVF ma 310NM i w związku z tym większe sprzęgło i co za tym idzie dwumas. Co do rozrządu do roku MODELOWEGO 2003 jest napinacz hydrauliczny a po 2003 mechaniczny tak w AWX jak i AVF.Dla jasności w VAG rok modelowy rozpoczyna się już od lipca czyli napinacz hydrauliczny występuje w autach produkowanych od lipca 2002. Osobiście miałem B6 wyprodukowaną w lipcu 2002 i rok modelowy 2003

Edytowane przez darkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...