Skocz do zawartości
IGNOROWANY

alternator


siwy26

Rekomendowane odpowiedzi

czy mozna załozyć alternator boscha zamiast org valeo wiem ze jest inna chyba kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy mozna załozyć alternator boscha zamiast org valeo wiem ze jest inna chyba kostka

Nie wiem jaki jest powód zmiany u Ciebie elektrowni, ale wtyczka jest inna i nie podejdzie p&p - w każdym razie przerobić nie będzie większego problemu ale zawsze będzie motane na kablach i nie oryginał.

Nie wiem jak z Valeo na Boscha zmiana, bo we wszystkich furach mam Boscha.

W każdym razie, ostatnio siadły mi łożyska i nie było czasu na naprawę warsztatową,

to wziąłem pierwszy z brzegu dostępny Boscha o tej samej mocy 120A, ale miał inne wtyczki z tyłu bo też był inny model wg. oznaczeń niż mój.

Nie chciałem przerabiać pod niego instalacji w aucie.

Rozpołowiłem go i przełożyłem swój stojan, czyli też cały tył ( z diodami prostowniczymi, regulatorem i wtyczkami właśnie) czyszcząc go trochę przy okazji.

Hula jak trzeba - a "pozostałości" po tej operacji już na spokojnie się zregeneruje i będą czekały na kogoś w potrzebie.

Może z Valeo też taki zabieg wchodzi w grę jeśli to Cię ratuje.

Chyba że naprawdę chcesz się go pozbyć i zastąpić Boschem, to wtedy wtyczki do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie kolego jezeli byśmiał zmieniać dwa-razy w roku altek to niwpomyslał byś o boschu chyba wiesz jakie są opinie o valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie kolego jezeli byśmiał zmieniać dwa-razy w roku altek to niwpomyslał byś o boschu chyba wiesz jakie są opinie o valeo

No tak... to inna bajka. Nie miałem wątpliwej przyjemności obcowania z Valeo...

W takim razie wtyczkę przerobić i cieszyć się sprawną elektrownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...