Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzedali opony o różnych oznaczeniach i roczniku.


bombel575

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie odnośnie opon, może ktoś z was miał taki przypadek.

W sobotę zakupiłem nowe opony letnie Hankook Ventus Prime 2, w rozmiarze 215/55/R16 93V. Wszystko pięknie ładnie. Po przejechaniu około 50 km zauważyłem, że jedna opona ma jakby inny odcień, jest jaśniejsza. przy oględzinach okazało się, że 3 opony są wyprodukowane w 4 tyg. 2015 roku a 1 w 8 tyg. 2014 roku. Przy zakupie pytałem się o rocznik, powiedziano mi, że opony są z 2015 roku. Do tego mają inne oznaczenia producenta, 3 są produkcji Węgierskiej a 1 Koreańskiej. Czy mogę liczyć na wymianę tej oto jednej opony na oponę z oznaczeniami i rocznikiem pozostałych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinieneś zapytać sprzedawcy a nie ludzi z forum. Wątpię, że Ci to wymienią jeśli opona jest bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób kupowałeś ale po zakupie trzeba było od razu sprawdzić co się kupiło.

Teraz to popij wodą.

Nie licz że ci ktoś wymieni.

Szczególnie że je założyłeś i przejechałeś się na nich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w normalny sposób ... sprawdzałem ale jedną oponę z jakiego jest rocznika. Nie sądziłem, że wcisną mi taki bubel, tym bardziej, że kupowałem już u tego sprzedawcy nie jeden komplet i nie miałem żadnych problemów. Musieli mieć jakiś komplet albo kilka, które zastały się na magazynie, a teraz pchają komuś taką oponę i w szybki sposób pozbywają się starych zapasów. Pojadę do tego sprzedawcy i zobaczę co powiedzą. Mam nadzieję, że z miejsca wymienią, jeśli nie jest jeszcze Miejski Rzecznik Praw Konsumentów, w końcu jakaś umowa słowna była zawarta. W każdym razie, uważajcie przy kupnie nowych oponek, żeby później nie było jakiś niedogodności.

Edytowane przez bombel575
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli opona nie ma wad ukrytych to raczej nic nie ugrasz - wszystko zależy od sklepu jak do tego podejdzie. Z reguły opony do 3 lat od daty produkcji uznaje się za nowe i jako takie są sprzedawane. Ale daj znać jak się temat zakończył.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dzisiaj w serwisie, w którym kupiłem opony, powiedziałem jaka jest sprawa i wymienili mi ją bezproblemowo. Na początku powiedziano mi, że tak opona jest inna rocznikowo lecz to samo, ale gdy pokazałem Panu kod produkcyjny stwierdził, że opona rzeczywiście jest z innej linii, więc może się różnić. Kierownik stwierdził, że mają mały bałagan na magazynie i opony pomieszały się, a pracownik nie zwrócił na to uwagi. Zostałem przeproszony, więc jak najbardziej jestem zadowolony z ich usług. Uważajcie przy kupnie nowych oponek, trzeba jednak na miejscu wszystko po swojemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, uwierz że masz fuksa

ciesz się że się zgodzili

gratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...